20. kolo II. liga ženy 17. 6. 2018 sezóna 2017/2018

TJ Sokol Opatovice n/L – Draken Brno 30:9 /15:2/

rozhodčí: Pavel Kotlář z Nového Města nad Metují

brankářka – A. Ansorgová

obránci – L. Neradová, J. Bittnerová, D. Rydlová, L. Benková

útočníci – B. Bittnerová, N. Prudičová, P. Janková, B. Jelenová, Š. Bittnerová

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 13x, B. Jelenová 8x, P. Janková 6x, N. Prudičová 3x

Poslední utkání druhé ligy žen sehrál na svém hřišti proti poslednímu týmu tabulky a již sestupujícímu z této soutěže Drakenu Brno. V průběhu celého utkání a především v prvním poločase domácí tým jasně dominoval, byl vysoce produktivní a obrana s gólmankou A. Ansorg se přidal soustředěným výkonem, který hosty k ničemu nepustil. Poločasový stav 15:2 mluví za vše. Ve půli domácí mírně polevili a podíleli se na hostech druhé jemně korigovat. Nakonec se diváci dočkali i třicátých branek v síti soupeře a po vítězství 30:9 a obou bodů Opatovické ženy potvrdily své vítězství v druholigové skupině „B“. Kompletnímu týmu s trenéry gratulujeme!

branky Opatovic: B. Bittnerová 12x, N. Prudičová 6x, Š. Bittnerová 3x

K předposlednímu utkání druholigové sezóny žen odcestovaly Opatovice v kombinované sestavě, chyběly některé hráčky do útoku. Nicméně v samotném utkání toto oslabení nebylo moc znatelné. Hosté od prvních minut udávali tempo hry, výborně chytala gólmanka A. Ansorgová, která zlikvidovala i pokutový hod soupeře. Ve druhé půli si Opatovické ženy vybudovaly až pětibrankový rozdiel, domácí skóre již jen korigovali. Za výsledek 17:21 odvážejí zaslouženě oba body Opatovice, pochvala pro celý tým.

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – Š. Bittnerová

V dalším utkání druhé ligy žen se domácí ujali vedení, 5. minuta 3:1, ale hosté aktivní hrou nepřipustili vyšší rozdíl ve skóre, naopak v desáté minutě bylo srovnáno na 4:4. Opatovický tým se velice těžko prosazoval přes soupeřovu obranu, až začal od 16. minuty pravidelně skórovat a budovat si špičkovou, 20. minuta 10:7, 25. minuta 17:11, deset branek v první půli nastřílela B. Bittnerová. Hosté z Pustějova se i ve druhé půli snažili o obrat v utkání, podařilo se jim přiblížit až na dvě branky, 40. minuta 19:17. Domácí se zásluhou několika branek B. Jelenové včas dostali ze střeleckého útlumu av dalších minutách již diktovali tempo hry, v brance předvedla několik důležitých zásahů A. Ansorgová. Závěr utkání si Opatovické ženy již zkušeně pohlídaly a za vítězství 26:21 berou oba body.

útočníci – B. Bittnerová, P. Janková, N. Prudičová, B. Jelenová, Š. Bittnerová

branky Opatovic: B. Bittnerová 17x, P. Janková 5x, N. Prudičová 3x, B. Jelenová 1x

Před zápasem v Náchodě řešili obrany přihlásiti Opatovičtí složení, do zápasu nemohly na J. Bittnerová s L. Neradovou,  se sestavou pomohly T. Krátká s E. Ďurinovou. Do zápasu doslova vlétly mnohem lépe Opatovické ženy, průběžné hrát hraje za vše, 6. minuta 1:5, 13. minuta 2:7, 23. minuta 3:8. Hostující útok byl produktivní a potvrzoval své výkony z jarních utkání, výborně taková hrála nezvykle složená obrana výchozí skvělou gólmankou A. Ansorgovou. Poločas skončil za jasného vedení hostů 5:11. Ve druhé půli se již tolik nedařilo Opatovické defenzívě, ale útok stále sázel branku za brankou, odstup ve skóre tak byl většinou 5-6 brankový. Zápas ve prospěch hostů tak rozhodla mimořádně povedená úvodní čtvrthodinka, za výsledek 20:26 putují oba body zaslouženě do Opatovic, které takpotvrdily své první místo v průběžné tabulce 2. ligy skupiny „B“.

16. kolo II.liga ženy 20. 5. 2018 sezóna 2017/2018

TJ Sokol Opatovice n/L – HK Hlinsko 31:25 /18:15/

rozhodčí: Aleš Václavík z Jihlavy

obránci – L. Neradová, D. Rydlová, L. Benková, J. Lupoměská

V nedělním domácím utkání proti Hlinsku nemohla nastoupit zraněná obránkyně J. Bittnerová, které přejeme brzké uzdravení. Od prvních minut přehrávaly na obou stranách hřiště útočné formace obrany, gólmanky nestačily tahat míč z branek, 4. minuta 3:3, 8. minuta 6:5. V patnácté minutě bylo skóre srovnáno na 9:9. Za Opatovické opět nejčastěji střílela hezké branky B. Bittnerová, v dresu Hlinska trápilo domácí obranu duo P. Dostálová a N. Kvapilová. V posledních deseti minutách dávat důležité branky i domácí B. Jelenová, v brance se začalo dařit A. Ansorgové a rázem byl tříbrankový rozdíl ve skóre, poločas začal 18:15. Začátek druhé půle byl opatrný, během prvních pěti minut nepadla branka. Hlinsko neustále bojovalo o zvrat v utkání, dokázalo se znovu přiblížit na dostřel dvou branek, ale posledních deset minut již jednoznačně patřilo Opatovickým ženám. Za konečný výsledek 31:25 zůstaly oba body doma, gratulace kompletnímu týmu za oba povedené víkendové zápasy.

trenér – J. Bittner vedoucí družstva – J. Lupoměská

Druholigový zápas žen v Brně byl vyrovnaný pouze prvních několik minut, 5. minuta 2:3, 12. minuta 5:6. Poté dlouhých dvanáct minut nedali domácí branku a Opatovické ženy si tak mohli vybudovat významný rozdíl skóre, 25. minuta 5:, poločas 9:13. V Opatovickém útoku řádila kanonýrka B. Bittnerová / 9 branek za úvodní poločas /. Ve druhé části hry domácí stále sympaticky bojovali o snížení rozdílu ve skóre, ale na méně než tři branky se nedostali, 36. minuta 12:15. Následovaly gólové zápisy Opatovické N. Prudičové a P. Jankové a ve 45. minutě platil stav 15:23, utkání bylo rozhodnuto. Závěr jsem patřil hostům, kteří odvážejí za výsledek 18:28 zaslouženě oba body.

14. kolo II. liga ženy 13. 08. 2018 sezóna 2017/2018

Náchod - Brno 22 : 15 ( 10 : 8 )
Hlinsko - Pustějov 27 : 20 ( 15 : 11 )
Opatovice - Svinov 27 : 20 ( 15 : 8 )

TJ Sokol Opatovice n/L – Sokol Svinov 27:20 /15:8/

rozhodčí: Mgr. Jan Václavek z Náchoda

branky Opatovic: B. Bittnerová 13x, P. Janková 6x, B. Jelenová 5x, N. Prudičová 3x

Prvních deset minut druholigového utkání žen bylo vyrovnaných, na každý gól Opatovických hostů vzápětí odpověděli, 10. minuta 4:4. Poté se začalo stále více prosazovat domácí kanonýrka B. Bittnerová, především zakončení několika rychlých protiútoků bylo excelentní, 15. minuta 8:5. Několik důležitých zákroků v domácí brance předvedla A. Ansorgová, v útoku začala dávat branky B. Jelenová. Poločas patřil jednoznačně domácím 15:8. Ve půli se obraz hry srovnal, domácím nepracovala dobře obrana, která dostala podruhé jednoduché branky, naštěstí v útoku byly Opatovické ženy stále produktivní, 45. minuta 22:14, několik branek za sebou dala P. Janková. Konec utkání se již pouze dohrával, o vítězství domácích bylo rozhodnuto, za výsledek 27:20 bere Opatovické družstvo oba body. Pochvalu zaslouží všechny domácí útočnice a brankářka A. Ansorgová.

vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: N. Prudičová 8x, B. Bittnerová 6x, B. Jelenová 5x, P. Janková 3x

Utkání 13. kola II. ligy hrály Opatovické ženy na Ostravsku, proti týmu z Pustějova. Úvod se podobal předchozímu domácímu utkání s Náchodem, 5. minuta a Opatovice vedle 4:0. V dalších minutách se Pustějov vzpamatoval z úvodního šoku a hru i téměř srovnal, 18. minuta 5:6. To ale bylo z jejich strany vše, do konce poločasu navýšili hosté ve skóre na 5 branek 7:12. Opatovicá útočná formace byla velice produktivní, branky padaly i ve druhé půli, střelecky se dařilo N. Prudičové. Na druhé straně se blýsklavým zákrokem a zlikvidováním povedeného hodu brankářky A. Ansorgová. Z domácího týmu trvale hrozila nejlepší střelkyně K. Jedličková /12branek/, byla ale ve své aktivitě příliš osamocená. Za výsledek 15:22 berou další dva body zaslouženě Opatovické ženy. Gratulace kompletnímu týmu!

12. kolo II. liga ženy 22. 04. 2018 sezóna 2017/2018

HK Hlinsko v Č. Draken Brno 24 : 18 (13:11)
TJ S.Opatovice n/L Sportklub Náchod 17 : 8 (9:2)
Sokol Svinov TJ Pustějov 17 : 12 (9:5)

TJ Sokol Opatovice n/L – SK Náchod 17:8 /9:2/

rozhodčí: Jan Malý z Klášterce nad Ohří

branky Opatovic: B. Bittnerová 7x, B. Jelenová 5x, N. Prudičová 4x, P. Janková 1x

Východočeské derby 2. ligy žen vyšlo domácím skvěle, 6. minuta 4:0, 10. minuta 5:1. Opatovické útočnice přesně mířily a obrana získávala svoji aktivní hru jeden míč za druhým. Jistotu zadním řadám také dodala svého výkonu gólmanka Aneta Ansorgová. Už o poločase si Opatovické ženy vybudovaly dostatečné skóre ve skóre, stav 9:2. Ve druhé půli se hra srovnala, branky padaly na obou stranách, nicméně domácí si udržovali stále dostatečný rozdíl ve výsledku jako jistotou kráčeli k zaslouženému ligovému bodu. Za jasné vítězství si zaslouží pochvalu kompletní tým.

branky Opatovic : B. Bittnerová 16x, B. Jelenová 5x, N. Prudičová 3x

K prvnímu jarnímu utkání 2. ligy žen odjely Opatovické ženy do exligového Hlinska. Prvních 25 minut zápasu patřilo domácím, v desáté minutě vedli 7:5 a především N. Kvapilová byla při střelecké chuti. Opatovický tým byl stále ve hře díky kanonýrce B. Bittnerové, 20. minuta 9:7 pro Hlinsko. Hostům se podařilo obrat v posledních pěti minutách prvního poločasu, postupně výsledek obrátili na 12:14. Ve druhé půli se domácím podařilo rychle skóre srovnat, 36. minuta 16:16, hrála se vyrovnaná házená, kdy branky padaly pravidelně na obou stranách, 51. minuta 21:21. V posledních minutách již branek ubylo, za hosty opakovaně skórovala vynikající B. Bittnerová / celkem 16x/, domácí už jen dokázali snížit na konečných 23:24. Opatovické ženy odvezly oba body, gratulujeme!

branky Opatovic: N. Prudičová 8x, Petra Janková 6x, B. Jelenová 3x

Poslední utkání podzimu sehrály Opatovické ženy v moderním areálu Brněnského Drakenu bez L. Neradové a B. Bittnerové, naopak už mohla v útoku nastoupit Petra Janková. Od počátku zápasu se hrála nesmírně vyrovnaná házená, 4. minuta 1:1, 13. minuta 3:3. V osmnácté minutě Opatovický tým vedl 3:4, vzápětí Draken výsledek a do přestávky se odcházelo za stav 7:6 pro domácí. Ve druhé půli byl lepším týmem ten Opatovický, nejprve dlouho vedl o jedinou branku, ve 40. minutě už 8:10. U hostů se podařilo střílet důležité branky dvojici N. Prudičová a Petra Janková. Domácí Draken se nechtěl smířit s porážkou av závěru skóre srovnal, vzápětí přesně mířila N. Prudičová a jak se později ukázalo, byla to branka vítězná. Domácí ještě měli poslední možnost skórovat z nařízeného trestného hodu, ale dobrý zákrok brankářky A.

9. kolo II. liga ženy 15. 10. 2017 sezóna 2017/2018

Náchod - Draken 18 : 9 ( 11 : 2 )
Hlinsko - Pustějov 19 : 16 ( 12 : 4 )
Opatovice - Svinov 20 : 16 ( 14 : 8 )

TJ Sokol Opatovice n/L – Sokol Svinov 20:16 /14:8/

rozhodčí: Petr Šimánek z Nového Města nad Metují

útočníci – B. Bittnerová, N. Prudičová, B. Jelenová, A. Křováková, Š. Bittnerová

branky Opatovic : B. Bittnerová 10x, B. Jelenová 7x, N. Prudičová 2x, A. Křováková 1x

Do nedělního zápasu nemohla nastoupit nemocná Petra Janková, musela ji tedy zastoupit i přes svá zranění B. Bittnerová. V obrně chyběla také Lada Neradová. První minuty utkání byly hodně opatrné, 5. minuta 2:2. Ve dvanácté minutě hosté už vedli 3:5, Opatovským v těchto momentech nepracovala dobře obrana a útok byl bezzubý. K obratu zavelela B. Bittnerová, její čtyři branky zlomili soupeře mezi 16. až 22. minutou, stav 9:6. Na konciprvního poločasu se rozstřílela B. Jelenová, do přestávky šly domácí hráčky s komfortním rozlišením šesti branek, 1:8. Druhý poločas začaly Opatovické ženy vlažně, jen díky dobře chytající brankářce A. Ansorgové nestáhl Svinov více průběžné skóre, 35. minuta 14:10. Potom se rozjel opět brankostroj v podání B. Bittnerové ao osudu utkání bylo rozhodnuto, 45. minuta 19:12. Posledních deset minut si zahráli utkání i všechny hráčky z lavičky, Svinov bojoval do konce a korigoval výsledek na závěrečný stav 20:16. Oba body zůstávají zaslouženě doma.

8. kolo II. liga ženy 08. 10. 2017 sezóna 2017/2018

Draken - Svinov 9 : 11 ( 3 : 6 )
Pustějov - Opatovice 22 : 21 ( 13 : 10 )
Náchod - Hlinsko 12 : 10 ( 6 : 5 )

TJ Sokol Pustějov – TJ Sokol Opatovice n/L 22:21 /13:10/

rozhodčí: Pavel Jurtík z Chropyně

útočníci – Petra Janková, N. Prudičová, B. Jelenová, A. Křováková, B. Bittnerová

branky Opatovic : B. Jelenová 12x, N. Prudičová 4x, Petra Janková 3x, B. Bittnerová 2x

Další utkání II. ligy odehrály Opatovické ženy na hřišti Pustějova nedaleko Studénky. Zápasu příliš nepřálo počasí, hrálo se v mokrém terénu, ale bez deště. Do zápasu vstoupili hosté s útočnou trojicí P. Janková – N. Prudičová – B. Jelenová, zraněná B. Bittnerová zůstala pouze na lavičce. První minuty se Opatovským ženám nevydařily, postupně ztrácely v průběžném skóre až pět branek, obrana byla lehce prostupná. V závěru prvního půle se začalo více prosazovat hostující útok a půle skončilo za stavu 13:10. Druhý poločas už byl z Opatovického pohledu veselejší, hostédotahovali Pustějov až na nejtěsnější rozdíl ve skóre, podařilo se se B. Jelenové, která opakovaně zakončovala do domácí sítě. V samotném případě měl Opatovický tým možnost skóre srovnat, ale to se bohužel již nepovedlo. Za výsledek 22:21 zůstaly oba body doma.

obránci – L. Neradová, J. Bittnerová, D. Rydlová, K. Hanovcová

útočníci – Petra Janková, N. Prudičová, B. Jelenová, A. Křováková, Š. Bittnerová

branky Opatovic: N. Prudičová 6x, B. Jelenová 6x, Petra Janková 4x

Tradiční krajské derby se odehrálo na Opatovickém hřišti za ideálního počasí bez deště. Soupeř z Náchoda přijel v plné sestavě, domácí nastoupili bez nejlepší střelkyně B. Bittnerové, kterou zastoupila B. Jelenová. A začátek zápasu se Opatovickým vydařil, 5. minuta 2:1, 15. minuta 5:1. Obrana s gólmankou A. Ansorgovou byla neprostupná, v útoku se ve střelbě branek střídaly všechny útočnice. Soupeř z Náchoda se probudil až v minutě dvacáté a rychle zkušení na 5:3, v 26. minutě už na 7:6. Poločas ještě dokázaly Opatovické ženy vyhrát 9:7, poslední branku dávala N. Prudičová. Ve druhé půli zamrzla nejprve koncovka u obou týmů, dlouhých osm minut nepadla branka, potom se strhla menší přestřelka, skóre vystoupalo v 43. minutě na 13:11. Posledních 15 minut už patřilo hostům, kteří dokázali srovnat stav v 51. minutě na 14: 14 a vzápětí už šli do vedení, 55. minuta 14:15. Naštěstí pro domácí se v posledních minutách dokázala prosadit B. Jelenová a zařídila tak rozdělení bodů za konečný výsledek 16:16.

obránci – L. Neradová, J. Bittnerová, D. Rydlová, J. Lupoměská

útočníci – Petra Janková, B. Bittnerová, N. Prudičová, A. Křováková, Š. Bittnerová

branky Opatovic : B. Bittnerová 7x, Petra Janková 4x, N. Prudičová 2x, Š. Bittnerová 1x

Nedělní zápas proti exligovému Hlinsku opět za velice chladného počasí, ale bez deště. První minuty bylo utkání , branky padaly na obou stranách, 19. minuta 4:3. Poslední úsek první půle se hostům nepovedl, koncovka zamrzla a domácí odskočili do pohodlného viru čtyř branek 7:3. Ve druhé polovině si již výsledek Hlinsko hlídalo, hosté ztráceli hodně míčů technickými chybami, v útoku se prosazovala pouze B. Bittnerová. Domácí tak zaslouženě získali oba body, Opatovické ženy si připsaly v šestém kole první porážku v soutěži.

5. kolo II. liga ženy 23. 09. 2017 sezóna 2017/2018

Opatovice - Draken 22 : 13 ( 13 : 5 )
Hlinsko - Svinov 16 : 14 ( 6 : 10 )
Náchod - Pustějov 22 : 9 ( 10 : 2 )

TJ Sokol Opatovice n/L – Draken Brno 22:13 /13:5/

branky Opatovic : Petra Janková 10x, N. Prudičová 6x, B. Bittnerová 4x, A. Křováková 2x

Sobotní utkání II. ligy ženy se odehrály za velice chladného počasí v mokrém terénu, ve druhém půli se navíc spustil trvalý déšť, který výrazně ztěžoval pohyb všech hráčů. Domácí tým nastoupil s nejlepší střelkyní druholigové soutěže B. Bittnerovou, pouze na lavičce, ale na vývoji utkání to nebylo znát. Prakticky od počátku řádilo v útoku duo Petra Janková a N. Prudičová, 5. minuta 3:0, 15. minuta 6:3. V obraně se podařilo především L. Neradové, která dokázala zblokovat několik střeleckých pokusů soupeře, svůj standartně výborný výkon předváděla i gólmanka A. Ansorgová. Poločas skončil za jasného vedení domácích 13:5. Ve druhé půli se dostaly do hry i ostatní hráčky z lavičky, Opatovickýtým si neustále držel velký odstup ve skóre, 45. minuta 19:8. Hosté z Brna i za tohoto stavu stále sympaticky bojovali o každý míč, ale zápas byl již rozhodnut, za vítězství 22:13 brali oba body domácí. Nejlepší domácí hráčkou byla v sobotu vynikající Petra Janková /10 branek/.

4. kolo II.liga ženy 17. 09. 2017 sezóna 2017/2018

Sokol Svinov – TJ Sokol Opatovice n/L 13:20 /5:12/

obránci – K. Hanovcová, L. Neradová, J. Bittnerová, D. Rydlová

útočníci – B. Bittnerová, N. Prudičová, A. Křováková, Š. Bittnerová

branky Opatovic : B. Bittnerová 13x, N. Prudičová 7x

Ostravský Svinov byl dalším soupeřem Opatovických žen ve 2. lize. K zápasu odcestovali hosté bez dvou hráček útoku Petry Jankové a zraněné Barbory ​​Jelenové. V Ostravě celý den pršelo, mokrý terén výrazně ztěžoval pohyb hráče. V samotném utkání byl vyrovnaný pouze jeho začátek, kdy se oba soupeři vzájemně oťukávali, 5. minuta 2:2. V dalších minutách hry se projevila kvalita hostující obrany s gólmankou, v útoku řádilo duo B. Bittnerová s N. Prudičovou. První půle skončila za pohodlného víru hostů z Opatovic 5:12. Ve druhé části hosté zvolnili a obraz hry se tak vyrovnal, Opatovické ženy si hlídaly své jasné vedení a na každou domácí branku stejně odpovídaly. Za výsledek 13:20 berou zaslouženě oba body hosté a připisují si tak další vítězství v soutěži.

3. kolo II. liga ženy 10. 09. 2017 sezóna 2017/2018

Svinov - Draken 21 : 13 ( 8 : 7 )
Opatovice - Pustějov 21 : 5 ( 9 : 2 )
Hlinsko - Náchod 13 : 16 ( 6 : 5 )

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Pustějov  21:5 /9:2/

rozhodčí: Jan Václavek z Náchoda

útočníci – B. Bittnerová, Petra Janková, N. Prudičová, A. Křováková, Š. Bittnerová

trenér – J. Bittner  vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 14x, Petra Janková 5x, N. Prudičová 1x, A. Křováková 1x

Další druholigové utkání odehrály Opatovické ženy na svém hřišti proti nováčkovi soutěži z Pustějova. Už první minuty naznačily jeho další průběh, domácí ženy rychle vedle, 8. minuta 4:0. Snad jen kluzký mokrý terén bránil k dalšímu výraznějšímu zvýšení ve skóre, 17. minuta 6:0. Hosté se poprvé trefili do Opatovické sítě ve 22. minutě, 7:1. V závěru první půle se ke kanonýrce B. Bittnerové také přidala Petra Janková a do kabin se odcházelo za stav 9:2. I druhý poločas byl jednoznačný, Opatovický tým přidával jednu branku za druhou, obrana hrála soustředěně, své si odchytala gólmanka A. Ansorgová, 49. minuta 18:2. Až v posledních deseti minutách domácí zvolili a dovolili soupeři zkorigovat výsledek na 21:5. Opatovické družstvo si tak mohlo připsat další vítězství a 2 body do tabulky II. ligy žen sk. „B“.

2.kolo II.liga ženy 04. 09. 2017 sezóna 2017/2018

Draken - Hlinsko 14 : 21 ( 8 : 9 )
Náchod - Opatovice 15 : 22 ( 6 : 13 )
Pustějov - Svinov 15 : 15 ( 8 : 9 )

SK Náchod – TJ Sokol Opatovice n/L 15:22 /6:13/

rozhodčí: Petr Šimánek

útočníci – B. Bittnerová, Petra Janková, N. Prudičová, B. Jelenová, A. Křováková

branky Opatovic : B. Bittnerová 18x, Petra Janková 3x, B. Jelenová 1x

Druhé utkání nové sezóny 2. ligy odehrály Opatovické ženy v regionálním derby na hřišti SK Náchod. Už od prvních minut dal Opatovický tím najevo, že chce odvézt oba body, 10. minuta 1:3, 14. minuta 2:5. Rozhodující zlom v utkání a důležitý si hosté objevili v úseku od 23. minuty do konce první půle. Náchod v této části zápasu nebyl schopen vstřelit branku a dovolil Opatovickým navýšit skóre až na 6:13. U hostů opět zářila kanonýrka B. Bittnerové, se kterou si Náchodská obrana nevěděla rady. Ve druhé půli se již zápas pouze dohrával, hosté stále drželi pohodlný zápas, většinou 5-6 brankový a zaslouženě berou oba druholigové tělo za výhru 15:22. Barča Bittnerová zaokrouhlila svůj střelecký účet za první dvě kola na 40 branek!

1. kolo II.liga ženy 27. 08. 2017 sezóna 2017/2018

Pustějov - Draken 19 : 19 ( 8 : 8 )
Svinov - Náchod 13 : 18 ( 7 : 10 )
Opatovice - Hlinsko 31 : 22 ( 15 : 12 )

TJ Sokol Opatovice n/L – HK Hlinsko 31:22 /15:12/

obránci – K. Hanovcová, L. Neradová, J. Bittnerová, L. Benková, D. Rydlová

branky Opatovic : B. Bittnerová 22x, N. Prudičová 4x, Petra Janková 3x, B. Jelenová 2x

První utkání nové druholigové sezóny sehrály Opatovické ženy na domácím hřišti proti „exligovému“ týmu z Hlinska. Úvodních patnáct minut zápasu bylo velice pravidelně, hosté většinou vedli o jednu branku, 4. minuta 2:3, 11. minuta 4:5, 15. minuta 5:6. Za hosty většinou skórovala zkušená dvojice útočných Š. Bonaventurová a N. Kvapilová. V domácím dresu držela tým na dostřel B. Bittnerová. V této fázi zápasu se nedařilo domácí obraně reagovat na nacvičené systémy Hlinska av brance se příliš nedařilo brankářce A. Ansorgové. Zápas se začal lámat ve druhé polovině úvodního poločasu. Domácím začaly vycházet rychlé brejky, které byly pro Hlinsko smrtící. Především vynikající B. Bittnerová dokázala opakovaně střelecky prosadit. A protože se rozehrála Opatovická obrana, kterou poskytlazlepšeným výkonem i gólmanka, svítilo na v 25. minutě 13:9. Do poločasu se oba týmy rozcházely za stav 15:12. I ve druhé půli dominovaly domácí ženy, hostující brankař nestačila tahat míč z branky a skóre rychle rostlo, 35. minuta 18:13, 40. minuta 23:14. Zápas byl rozhodnut a příležitost začaly dostávat i další hráčky z lavičky. Utkání se dohrálo za jednoznačný stav pro domácí 31:22. Nejlepší hráčkou zápasu byla jednoznačně vynikající Barča Bittnerová, která nastřílela 22 branek!