20.kolo Sokol Vracov - TJ Sokol Opatovice n. L.

Sokol Vracov – TJ Sokol Opatovice n/L  18:22 /10:10/

obránci – K. Hanovcová, J. Bittnerová, L. Benková, N. Kvapilová

útočníci – B. Bittnerová, Petra Janková, N. Prudičová, J. Lupoměská, R. Hanovcová, V. Benková

trenér – V. Benková  vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: Petra Janková 10x, B. Bittnerová 7x, N. Prudičová 5x

Poslední zápas druholigové sezóny 2016/2017 sehrály Opatovické ženy až v dalekém Vracově. K utkání odcestovali bez dvou zraněných hráček Pavly Jankové a Eriky Ďurinové, kterým přejeme brzké uzdravení. I tak bylo cílem zvítězit a zdárně tak ukončit mimořádně povedenou sezónu. První branku vstřelily Opatovice, ale bylo to na celý první poločas poslední průběžné vedení. Domácí Vracov výsledek poslal a postupně si vypracoval až 3 brankový rozdíl. Zlepšenou hrou si hosté soupeře, v závěru poločasu, na větší rozdíl již utéct nenechali a do poločasu se rozcházeli za vyrovnaný stav 10:10. Ve druhém půli se obraz hry výrazně změnil, v útoku se rozstřílela Petra Janková a začalo se také více dařit obranné trojici, kterou doplnila N. Kvapilová. Opatovické ženy neustále vedly, místy až o čtyři branky a bezpečně mířily k výhře. Za výsledek 18: 22 si připsal Opatovický tým výhru číslo 12 /ze 16 utkání/ av tabulce tak skončil bezpečně první s 25 body! Ještě jednou velká gratulace a poděkování týmu za vzornou reprezentaci Opatovického Sokola v celostátní soutěži.

branky Opatovic: B. Bittnerová 10x, N. Prudičová 6x, Petra Janková 4x

V posledním domácím utkání 2. ligy žen nastoupil Opatovický tým bez zraněných hráčů útoku Pavly Jankové a Š. Bittnerové. První minuty patřili domácím, 3. minuta 2:0, 5. minuta 4:1. Vzadu družstvo držela důležitými zákroky A. Ansorgová, v útoku, především z rychlých brejkových akcí, přesně mířily B. Bittnerová a N. Prudičová. Poté se obraz hry vyrovnal, oba soupeři měli problém s produktivitou, 15. minuta 5:3. Ve druhé části úvodního poločasu se opět rozjel brankostroj domácích, ve 22. minutě utekl soupeři na již 5. rozdíl, 9:4, poločas 10:6. Druhá půle se hrála v sílícím horku a na obou týmech byla již vidět únavu. Opatovické ženy si stále držely pohodlný rozdíl 3-5 branek, 35. minuta 13:8, 45. minuta 16:11. Poslední minuty Modřany stále sympaticky bojovaly o srovnání, ale domácí jim toho už moc nepovolili.

Tento výsledek také znamená, že ještě před posledním hracím kolem, se Opatovický tým stal vítězem 2. ligy žen v národní házené! Za předvedené výkony po celou sezónu si zaslouží všechna děvčata poděkování celému týmu včetně trenérů míří velká gratulace!

18.kolo SK Náchod - TJ Sokol Opatovice n. L.

Podlázky - Modřany 22 : 14 ( 10 : 7 )
Opatovice - Náchod 13 : 13 ( 6 : 6 )

SK Náchod – TJ Sokol Opatovice n/L  11:15 /4:9/

útočníci – B. Bittnerová, Petra Janková, N. Prudičová, Š. Bittnerová

branky Opatovic: B. Bittnerová 11x, Petra Janková 4x

V nedělním utkání druhé ligy žen se Opatovické družstvo představilo v regionálním derby na hřišti SK Náchod. Utkání mělo vyrovnaný průběh pouze v prvních 15 minutách, poté si Opatovický tým vybudoval pohodlný 4-5 brankový talent, který dokázal držet prakticky celý zápas. Hostům hrála dobře obrana s gólmankou A. Ansorgovou, v útoku se rozstřílela B. Bittnerová. Opatovice si tak za vítězství 15:11 vezou domů oba body.

16.kolo TJ Sokol Opatovice n. L. -TJ Sokol Podlázky

Náchod - Vracov 10 : 5 ( 6 : 2 )
Opatovice - Podlázky 11 : 17 ( 5 : 7 )

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Sokol Podlázky  11:17 /5:7/

rozhodčí: Pavel Kotlář z Nového Města nad Metují

útočníci – B. Bittnerová, Pavla Janková, Petra Janková, N. Prudičová, Š. Bittnerová, N. Kvapilová

branky Opatovic: N. Kvapilová 4x, Petra Janková 3x, B. Bittnerová 3x, N. Prudičová 1x

V neděli hrály Opatovické ženy proti týmu ze středočeských Podlázek, kterému se na jaře mimořádně daří, prohrál pouze jediné utkání a útočí na první místo tabulky 2. ligy žen, skupiny „B“. První branku dali hosté, ale domácí slavili na 3:1 ve 13. minutě. Podlázky vzápětí srovnaly, 15. minuta 3:3. Na obou stranách dominovaly obranné formace, obě brankářky se překonávaly v těžkých zákrocích. Závěr první půle vyšel lépe hostům, když se podařilo odskočit ve skóre na dvě branky, 5:7. Po tom, co se stále více začalo prosazovat nejlepší útočnice hostů T. Ulmanové, přesná střelbou se vyvyšovala, jejích devět branek v utkání bylo dosaženo. V Opatovickém dresu se nikdo podobný nenašel, útok se střelecky trápil, neustále pilně trefoval brankovou konstrukci Podlázek, nebo nechal vyniknout gólmana hostů. Podlázky si tak vytvořily geniální, který udržely do konce zápasu. Za vítězství 11:17 odvážejí oba body.

15.kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - TJ Sokol Vracov

Opatovice - Vracov 19 : 13 ( 8 : 7 )
Náchod - Modřany 15 : 15 ( 7 : 11 )

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Sokol Vracov  19:13 /8:5/

branky Opatovic: Petra Janková 5x, N. Kvapilová 4x, N. Prudičová 4x, Pavla Janková 3x, B. Bittnerová 2x,

Š. Bittnerová 1x

V sobotním utkání vyšlo úvodních pět minut lépe pro hosty, stav 1:2. Jak se později ukázalo, bylo to jedinkrát v zápase, kdy Vracov vedle. V dalších minutách se obraz hry změnil, domácí rychle obrátili průběžné skóre, 15. minuta 6:3. Ve střílení branek se střídaly všechny domácí útočnice. Vracovské ženy hrály sympatickou kombinační házenou, ale na domácí to tentokrát nestačilo, poločas 8:5. Ve druhé půli nejprve hosté stáhli stav na minimální rozdíl jedné branky, 37. minuta 10:9. Poté se opět rozjel brankostroj domácích a především díky střelecké pohotovosti Petry Jankové /4 góly v řadě/ se utkání definitivně zlomilo ve prospěch Opatovického týmu, 45. minuta 14:9. Vzadu se neustále zlepšovala gólmanka A. Ansorgová podporovaná pozornou obranou. V 55. minutě již platil stav 18:12 a utkání se již pouze dohrávalo.

14.kolo TJ Spartak Modřany - TJ Sokol Opatovice n. L.

Modřany - Opatovice 13 : 26 ( 6 : 13 )
Vracov - Podlázky 21 : 16 ( 12 : 9 )

TJ Spartak Modřany – TJ Sokol Opatovice n/L  13:26 /6:13/

rozhodčí: Mgr. Josef Váca z Jihlavy

sestava Opatovič:

trenér – V. Pospíšil  vedoucí družstva – Š. Bittnerová

branky Opatovic: B. Bittnerová 11x, Petra Janková 9x, Pavla Janková 4x, N. Prudičová 2x

Na hřišti Spartaku Modřany nastoupily Opatovické ženy po dlouhých měsících s kanonýrkou B. Bittnerovou. A zápas se jim skvěle vydařil. Kompletní útok předváděl své nejlepší jarní vystoupení, především duo B. Bittnerové s Petrou Jankovou bylo k neudržení. Vzadu jim sekundovala pozorná obrana s brankářkou A. Ansorgovou. Velice rychle bylo jasné, kam budou putovat oba druholigové tělo. Průběžné stavy 20. minuta 4:6, 25. minuta 5:9, poločas 6:13. Hosté hráli rychlou házenou, na kterou Modřanská obrana nestíhá reagovat. Ve druhé půli ještě domácí zkorigovali průběžné skóre na 10:15 ve 40. minutě. Vzápětí začaly padat branky pouze do jedné sítě a bylo rozhodnuto, 45. minuta 10:19. Utkání se již pouze dohrávalo a skončilo domácím debaklem 13:26. Gratulace kompletnímu Opatovickému družstvu!

13.kolo TJ Sokol Opatovice n. L.- SK Náchod

TJ Sokol Opatovice n/L – SK Náchod  13:13 /6:6/

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, J. Bittnerová, I. Slavíčková, L. Benková

útočníci – Pavla Janková, Petra Janková, N. Prudičová, N. Kvapilová, Š. Bittnerová

trenér – J. Bittner  vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: N. Kvapilová 11x, Petra Janková 1x, N. Prudičová 1x

Ve Východočeském derby přivítaly Opatovické ženy na svém hřišti soupeře z Náchoda. stále domácí bez zraněné B. Bittnerové, naopak s hostujícími posilami z Hlinska. První branka vstřelila Náchod, ale jinak první minuty patřily Opatovickým, 5. minuta 4:1. Skvěle zakončovala N. Kvapilová, obrana hrála soustředěně, gólmanka A. Ansorgová dvakrát předvedla těžký zákrok. Ještě ve 14. minutě domácí vedli pohodlným rozdílem 6:3. Poté následovaly dlouhé minuty bez vstřelené branky, domácí obrana vybojovala hodně míčů, ale Opatovická střelba byla mizerná. Domácí tak nabídli Náchodu šanci k vyrovnání, kterou zkušený tým využil a postupně srovnal na poločasový stav 6:6. I ve druhé půli pokračovalo Opatovické trápení v útoku, Náchod se ujal v 35. minutě vedení 8:7, domácí neproměnili ani pokutový hod. V úseku mezi 38. - 40. minutou se opět rozstřílela N. Kvapilová, Opatovice vedle 10:8. V Náchodském dresu se rozehrála zkušená útočnice L. Vintrová, v 52. minutě bylo opět srovnáno 12:12. Poslední minuty byly už hodně nervózní, obě družstva ztrácela míče technickými chybami, domácí opět podržela výborná gólmanka A. Ansorgová. Utkání skončilo remízou 13:13, nejlepší Opatovickou hráčkou byla N. Kvapilová, u hostů vynikla L. Vintrová.

11.kolo TJ Sokol Podlázky - TJ Sokol Opatovice n. L.

TJ Sokol Podlázky – TJ Sokol Opatovice n/L  15:11 /7:4/

rozhodčí: Jan Václavek z Náchoda

útočníci – Pavla Janková, Petra Janková, N. Prudičová, Š. Bittnerová

branky Opatovic: Petra Janková 4x, N. Prudičová 4x, Pavla Janková 2x, Š. Bittnerová 1x

K utkání do Podlázek u Mladé Boleslavi odjelo Opatovické družstvo bez stále zraněné B. Bittnerové a také hostujících hráček Hlinska. Už od prvních minut si začaly domácí budovat v průběžném výsledku, který se během prvních minut nejčastěji pohyboval mezi 2-3 brankami. Vyššímu rozdílu často bránit velice dobrý výkon Opatovické gólmanky A. Ansorgové. I ve druhé části hry nepustily Podlázky hosty k bližšímu kontaktu ve skóre a zápas skončil jejich zaslouženou výhrou 15:11.

10.kolo Sokol Vracov - TJ Sokol Opatovice n. L.

Vracov - Opatovice 16 : 22 ( 7 : 13 )
Modřany - Náchod 15 : 10 ( 7 : 4 )

Sokol Vracov – TJ Sokol Opatovice n/L  16:22 /7:13/

rozhodčí: Tomáš Sýkora ze Žatce

brankář – A. Ansorgová, Š. Bittnerová

útočníci – B. Bittnerová, Pavla Janková, Petra Janková, N. Prudičová

branky Opatovic: B. Bittnerová 9x, Petra Janková 7x, N. Prudičová 3x, Pavla Janková 3x

V posledním utkání podzimní části sezóny se Opatovické ženy představily na hřišti nejvzdálenějšího soupeře z Jihomoravského Vracova. Úvod se hostům povedl až neuvěřitelně, ve čtvrté minutě svítil na tabuli stav 1:5. Útok rychlými kombinacemi přehrával svého soupeře, obrana sbírala míče, dařilo se A. Ansorgové v brance. V další části první půle se domácí přeci jen vzpamatovali a začali stahovat skóre až na 5:7 v 18. minutě. Opatovické ženy jim toho více nedovolily a do poločasové pauzy se oba týmy rozcházely za jasného rozdílu 7:13. Stínem bylo zranění Opatovické N. Prudičové, která již do dalšího průběhu utkání nenastoupila. Přejeme brzké uzdravení. I na začátku druhé půle existovalo na hřišti jediné družstvo, ve 39. minutě Opatovice už vedly 10:19. Zbytek utkání se již pouze dohrával, Vracov dokázal stáhnout svoji porážku na přijatelný rozdíl šesti branek. Za vítězství 16:22 odvážejí zaslouženě oba body hosté. Opatovický Sokol tak potvrdil svoje první místo v tabulce 2. ligy.

9.kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - TJ Spartak Modřany

Opatovice - Modřany 19 : 11 ( 9 : 8 )
Podlázky - Vracov 23 : 17 ( 15 : 13 )

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Spartak Modřany  19:11 /9:8/

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, J. Bittnerová, I. Slavíčková

útočníci – B. Bittnerová, Pavla Janková, Petra Janková, N. Prudičová, N. Kvapilová

branky Opatovic: B. Bittnerová 7x, Petra Janková 4x, N. Prudičová 4x, N. Kvapilová 2x, Pavla Janková 2x

Poslední podzimní domácí zápas Opatovických žen ve druhé lize byl od prvních minut vyrovnaný, domácí tým většinou vedl maximálně o jednu branku. V 8. minutě platil stav 4:4, ve dvacáté 7:6. Hostům dobře pracovala obrana a Opatovické útočnice se velice těžko prosazovaly střelecky, na každou branku se pořádně nadřely. Na druhé straně dostává domácí gólmanka poměrně jednoduché branky, obranná trojice vyráběla chyby a hosté byli stále na dostřel. Díky proměněnému kabinetu hodu B. Bitnerové v poslední minutě první půle šly přeci jen spokojenější do Opatovic, 9:8. Do druhého složení provedl domácí trenér změnu ve a rozestavení obranné trojice, začalo se také mnohem více dařit brankařce A. Ansorgové. Aktivní hrou dokázaly Opatovické ženy vybojovat spoustu míčů a během deseti minut bylo o osudu utkání rozhodnuto, 40. minuta 13:9. I přes následující dlouhý desetiminutový výpadek ve střelbě branek, který postihl obě družstva, byl stále lepší domácí. Rychlou kombinační hrou přehrávali svého soupeře a stříleli jednu branku za druhou. Za druhý poločas pochvalu kompletní Opatovické družstvo, ale vynikla především výborná obrana, která dovolila soupeři pouhé tři branky! Za jasné vítězství 19:11 patří oběma body domácím.

8.kol  Sportovní klub Náchod - TJ Sokol Opatovice n. L.

Modřany - Podlázky 15 : 10 ( 6 : 6 )
Náchod - Opatovice 13 : 14 ( 7 : 9 )

SPORTOVNÍ KLUB Náchod – TJ Sokol Opatovice n/L   13:14 /7:9/

trenér – J. Bittner  vedoucí družstva – V. Benková

branky Opatovic: N. Kvapilová 12x, Petra Janková 1x, B. Bittnerová 1x

Ve Východočeském derby nastoupily Opatovické ženy na hřišti SK Náchod. Oba týmy se dobře znají, domácí se od počátku zápasu soustředili na bránění Opatovické B. Bittnerové. Už od prvních minut vedli hosté, pátá minuta 1:2, desátá 3:4. Skvělý zápas hrála v útoku N. Kvapilová, která se střelecky opakovaně prosazovala. V Náchodském dresu dělala největší problémy hostující obraně T. Školníková, její branky držely domácí stále ve hře. Poločas 7:9. Ve druhé části hry se nemohly oba týmy dlouho prosadit, poté opět Opatovická N. Kvapilová tři góly v řadě utrhla hosty do vedení 9:12 ve 40. minutě. Zdálo se, že se rozhodlo, ale Náchod opět zabral a ve 47. minutě srovnal na 12:12. Vzápětí se hosté včas vzpamatovali z útlumu av 50. minutě opět vedli 13:14. Posledních deset minut už branka nepadla, oba týmy bojovaly o každý míč v těžkém terénu, ale oběžné gólmanky již další změnu skóre nepřipustily. Za vítězství 13:14 vezou domů oba body Opatovické ženy, velká gratulace pro kompletní družstvo.

6.kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - TJ Sokol  Podlázky

Náchod - Vracov 19 : 15 ( 10 : 9 )
Opatovice - Podlázky 18 : 19 ( 10 : 10 )

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Sokol Podlázky  18:19 /10:10/

útočníci – Pavla Janková, Petra Janková, N. Prudičová, N. Kvapilová, B. Bittnerová

branky Opatovic: N. Kvapilová 9x, Petra Janková 4x, B. Bittnerová 2x, Pavla Janková 2x, N. Prudičová 1x

V nedělním utkání se domácím povedl jeho úvod, sedmá minuta a stav 3:0, všechny branky vstřelila Petra Janková. Družstvo z Podlázek se v dalších minutách vzpamatovalo z útlumu a postupně začalo hru i průběžné skóre srovnávat. V jedenácti minutách už platil stav 4:3, za hosty se znovu prosadila B. Ulmanová. Až do konce prvního poločasu se obě družstva střídala ve vedení, rozdíl ve skóre byl minimální, do přestávky odcházely oba týmy za stav 10:10. Druhý poločas začal mnohem lépe Podlázky, 35. minuta 12:14. Opatovickým nepracovala dobře obrana, gólmanka A. Ansorgová inkasovala jednoduché branky. Tento útlum pokračoval až do téměř 45. minut, kdy Podlázky vedle už o čtyři branky 13:17. Po změně v obranné trojici domácích přišlo oživení a šance na obrat, začalo se dařit sbírat odražené míče, navíc se předvedla dobrým zákrokem Opatovická gólmanka. Bohužel se v těchto momentech utkání příliš nedařilo Opatovickému útoku, těžko se střelcky prosazoval, výrazně výrazným nebezpečím byla N. Kvapilová. Skóre se tak velice pomalu začalo srovnávat, 55. minuta 16:18. V úplném závěru za stavu 18:19 byla půlminutová šance na srovnání, ale útok nebyl produktivní a skončil vítězstvím hostů z Podlázek.

5.kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - TJ Sokol Vracov

Opatovice - Vracov 22 : 21 ( 13 : 12 )
Náchod - Modřany 26 : 20 ( 13 : 9 )

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Sokol Vracov  22:21 /13:12/

rozhodčí: Jan Doležal z Podlázek

branky Opatovic: N. Kvapilová 11x, N. Prudičová 6x, Petra Janková 4x, Pavla Janková 1x

Domácí utkání s Vracovem odehrály Opatovické ženy bez B. Bittnerové, naopak nastoupily posily z Hlinska I. Slavíčková a N. Kvapilová. Prvních patnáct minut patřilo hostům. Rychle se ujali vedení a vytvořili si, především díky bezchybnému proměňování trestných hodů, 1-2 brankový rozdiel. Domácím nepracovala dobře obrana a nedařilo se ani brankářce A. Ansorgové. Po zásluze tak platil ve 12. minutě stav 4:6, tři branky v řadě vstřelila Petra Janková. Od 15. minuty se začal zápas obracet, v útoku se začal prosazovat vynikající N. Kvapilová. Když se přidala i Opatovická obrana s několika povedenými zákroky rázem domácí vedli, poločas 13:12. Na druhé půle nejprve hosté opět začátkem, 34. minuta 13:14. Vzápětí domácí odpověděli několika povedenými rychlými útoky a vytvořili si dobrý výsledek v utkání, 47. minuta 21:17. Zdálo se rozhodnuto. Vracov se ale nevzdal a začal hrát opět stahovat, vynikající zápas odehrála Vracovská útočnice T. Gajdušková / celkem 9 branek /. Domácí nakonec svého těsného vítězství uhájili, ale na oba body se hodně nadřeli.

4.kolo  TJ Spartak Modřany - TJ Sokol Opatovice n. L.

Modřany - Opatovice 14 : 20 ( 7 : 8 )
Vracov - Podlázky 10 : 18 ( 3 : 8 )

TJ Spartak Modřany – TJ Sokol Opatovice n/L  14:20 /7:8/

rozhodčí: Pavel Jíra z Blovic

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, L. Benková, J. Bittnerová, J. Lupoměská

útočníci – B. Bittnerová, Petra Janková, Pavla Janková, N. Prudičová, Š. Bittnerová

trenér a vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 10x, Petra Janková 6x, N. Prudičová 3x, Š. Bittnerová 1x

Ve sportovním areálu Modřanského Spartaku v Praze sehrály Opatovické ženy třetí zápas v nové sezóně. Úvod byl z obou stran opatrný, v šesté minutě platil stav 2:2. Hostům z Opatovic se povedl další úsek hry mezi sedmou a patnáctou minutou, kdy se utrhli do vedení 2:6. Střelecký se velmi dařilo B. Bittnerové, která jen za první poločas mířila 6x do Modřanské sítě. Domácí se nevzdávali a do poločasu ještě stáhli průběžné skóre na minimální rozdíl jedné branky 7:8. Opatovice hned po přestávce dokázaly opět ve skóre odskočit, 35. minuta 7:10, ve 47. hosté 11:14 a zkušeně drželi dost rozdíl ve skóre, čtyřmi brankami v řadě se představila Petra Janková. V posledních deseti minutách již domácí rezignovali a dovolili Opatovickým ženám zvýšit rozdíl v brankáchna konečný stav 14:20. Pochvalu za vítězství a import obou bodů zaslouží kompletní tým Opatovického Sokola, který je po třech zápasech stále bez porážky!

3.kolo TJ Sokol Opatovice n. L.- SK Náchod

Podlázky - Modřany 16 : 18 ( 7 : 12 )
Opatovice - Náchod 21 : 14 ( 9 : 8 )

TJ Sokol Opatovice nL - SK Náchod 21:14 (9:8)

rozhodčí: Miroslav Beran z Bakova nad Jizerou

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, J. Bittnerová, L. Benková, I. Slavíčková

útočníci – Pavla Janková, Petra Janková, B. Bittnerová, N. Prudičová, N. Kvapilová, Š. Bittnerová

branky Opatovic: B. Bittnerová 7x, N. Kvapilová 6x, Petra Janková 5x, Pavla Janková 2x, N. Prudičová 1x

V regionálním derby proti Náchodu se představili Opatovické ženy v prvním domácím utkání nového ročníku 2. ligy. V úvodních minutách padaly branky na obou stranách, Náchod vedl v 5. minutě 2:3. V následující části utkání se rozstřílely Opatovické kanonýrky Barča Bittnerová a Petra Janková. Průběžné skóre se tak postupně otočilo na 7:5 v půlce úvodního poločasu. Náchod se nevzdával a především díky několika brankám Terezy Školníkové držel hratelné skóre, poločas skončil za stavu 9:8. Kdo čekal i ve druhé části hry vyrovnaný zápas byl zklamán, domácí hráčky Opatovic soupeře jasně přehrály a průběžný zápas neustále navyšovaly, 40. minuta 13:10, 50. minuta 18:11. Opatovický tým využil mnohem širší soupisky v zápase a svého soupeře jasně přehrál. Za vítězství 21:14 bere zaslouženě oba body.

1.kolo TJ Sokol Podlázky - TJ Sokol Opatovice n. L.

trenér – J. Lupoměská  vedoucí družstva – J. Lupoměská

K prvnímu utkání nové sezóny druhé ligy žen, skupiny „B“, odcestovaly Opatovické ženy do Středočeských Podlázek  u Mladé Boleslavi. Chyběla druhá gólmanka Martina Čierasová, kterou zastoupila Štěpánka Bittnerová. Začátek patřil hostům, kteří v šesté minutě vedli 1:3, Podlázky hrály skóre v jedenácti minutách na 4:3. Po dlouhé střelecké odmlce zavelela k obratu Opatovická Petra Janková, třemi brankami za sebou zařídila srovnání výsledku na 6:6 ve 22. minutě. V závěru poločasu se k ní přidala kanonýrka Barča Bittnerová a Opatovice vedle 7:8.Zatímco hosté spoléhali na kombinaci v útoku, domácí nejvíce hrozili z trestných hodů. Ve druhé půli se Opatovickým povedl úvod, 35. minuta a stav 8:11. Hosté si již své vedení v utkání hlídali a neustále vedli, nejčastěji o 2-3 branky. Zaslouženě tak odvážejí první dva ligové tělo za vítězství 15:17.