19. kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - TJ Sokol Vracov

TJ Sokol Opatovice n/L – Sokol Vracov  21:15 /7:8/

rozhodčí: Pavel Kotlář z Nového Města nad Metují

brankářka – A. Ansorgová

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, J. Bittnerová, T. Krátká, R. Hanovcová

trenér – L. Bittner  vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 7x, Petra Janková 7x, Pavla Janková 3x, N. Prudičová 3x, L. Benková 1x

V posledním kole druhé ligy žen přijel do Opatovic poslední tým tabulky z Vracova. Za domácí od začátku nenastoupila nejlepší střelkyně B. Bittnerová, kterou trápí zranění. První branka vstřelila hosty, domácí ženy postupně hrály na 4:3 v deváté minutě, v útoku se podařilo Petře Jankové. Poté přišel na Opatovické ženy dlouhý střelecký půst, krátce přerušený v patnácti minutách, kdy ještě dokázal v utkání vést 6:5. V závěru první půle již Vracov vedle o dvě branky 6:8. Vzápětí nastoupila do hry B. Bittnerová a gólem do šatny upravila na nejtěsnější rozdíl 7:8. Ve druhé části hry se začaly prosazovat všechny Opatovické hráčky v útoku, během patnácti minut bylo rozhodnuto o osudu utkání, 45. minuta 15:12. V dalších minutách již hosté odpadli ve střelbě branek a domácí tým získali za výhru 21:15 další dva body do tabulky. Celkově Opatovické družstvo získalo v soutěži 20 bodů a obsadilo krásné druhé místo za regionálním soupeřem z Náchoda. Gratulujeme všem hráčům a vedení týmu!

18. kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - Sportklub Náchod

Vracov - Chropyně 22 : 16 ( 11 : 10 )
Opatovice - Náchod 21 : 23 ( 13 : 11 )

TJ Sokol Opatovice n/L – SK Náchod  21:23 /13:11/

rozhodčí: Petr Šimánek z Nového Města nad Metují

brankář – A. Ansorgová, M. Čierasová

útočníci – Pavla Janková, Petra Janková, B. Bittnerová, N. Prudičová, L. Benková, Š. Bittnerová

branky Opatovic: B. Bittnerová 10x, N. Prudičová 4x, Petra Janková 4x, Pavla Janková 3x

V regionálním derby proti vedoucímu týmu soutěže z Náchoda se představily Opatovické ženy v předposledním  kole II. ligy. Úvodní minuty padaly branky na obou stranách, 6. minuta 3:3. Poté si vybral Náchodský útok hluchý mezičas a dovolil domácím navýšit skóre na 6:3 v desáté minutě, Barča Bittnerová již měla čtyři přesné zásahy. Zlepšená hra domácí obrany znamenala několik vybojovaných míčů, ve dvou minutách Opatovice vedle již 10:5. Bohužel se následně kanonýrka domácích, v útoku se začala trefovat Náchodská T. Školníková a hosté skóre stáhli do poločasu na 13:11. Ve druhé půli z prvního útoku hosté skórovali a zápas až do 45. minut byl neustále maximálně o jednu branku nebo srovnaný. Bohužel pro domácí přestala fungovat obranná trojice, nedařilo se brankářkám. Posledních deset minut již Náchod vedl o 1-2 branky a na každý přesný zásah dokázal vzápětí odpovědět. V závěru již domácí neměli sílu na zvrat v utkání a hosté berou oba body za výhru 21:23.

Nejlepší hráči zápasu, Náchodská T. Školníková /14 branek/ a domácí B. Bittnerová /10 branek/.

17. kolo TJ Stará Ves nad Ondřejnicí -  TJ Sokol Opatovice n. L.

TJ Stará Ves n. Ondř. - TJ Sokol Opatovice nL 12:13 (8:10)

rozhodčí: ing. Pavel Jurtík z Chropyně

brankář – M. Čierasová

branky Opatovic: B. Bittnerová 11x, Pavla Janková 1x, Petra Janková 1x

V nedělním utkání ve Staré Vsi nad Ondřejnicí se odehrál mnohem vyrovnanější souboj než o den dříve v Chropyni. Třetí minuta 2:2, desátá minuta 3:4. Poté se na dlouhé minuty odmlčely všechny útočnice s přesnou střelbou, dominovala pozorná obrana, až v rozmezí 17.-18. minuty dokázala Barča Bittnerová navýšit skóre na 3:6. Domácí přitvrdili v obraně a znovu si také vykoledovali zaslouženou odměnu od rozhodčího, poločas 8:10 pro Opatovice. Ve druhé půli nejprve domácí stáhli průběžný stav na nejtěsnější stav, ale vzápětí opět vynikající B. Bittnerová přesně mířila, 40. minuta 9:12. Opatovickému družstvu opět velice dobře fungovala obrana s brankařkou M. Čierasovou, domácím se dlouho nedařilo, teprve v posledních deseti minutách začali stahovat skóre. Hosté si již velice cenné vítězství nechali vzít a za výsledek 12:13 odvážejí oba body. Velice povedený víkend pro Opatovické ženy a gratulace celému týmu !

branky Opatovic: B. Bittnerová 8x, N. Prudičová 5x, P. Janková 4x

Opatovické ženy začaly utkání dobře, N. Prudičová 2x přesně mířila av páté minutě platil stav 2:0. Dařilo se také domácí obraně, výborně chytla gólmanka A. Ansorgová. V patnácté minutě Opatovice vedle již 5:2. Branek v konkurenční síti mohl ale být mnohem více, spousta střel se odrážela od brankové konstrukce, v čemž vynikala kanonýrka domácích B. Bittnerová, další Opatovické útočnice většinou mířili do brankařky Chropyně. Rozdíl v průběžném skóre se místo jeho navyšování začalo srovnávat, poprvé hosté vyrovnali ve 26. minutě na 7:7. Poločas skončil za stavem 9:9. V jeho závěru se rozehrála nejlepší střelkyně Chropyně A. Kratochvílová, které se jinak v první půli příliš nedařilo. Druhá část hry patřila hostům, kteří se ujali vedení 10:13, začala chybovat Opatovická obrana a také již tolik nedařilo se domácí gólmance. Opatovické se ovšem nevzdávaly a několikrát se přiblížily na dostřel jediné branky, čtyři branky za sebou vstřelila B. Bittnerová. Hosté již nepřipustili, v důležitých momentech vždy vstřelila branku zkušená A. Kratochvílová /celkem 8x/ a utkání skončilo těsným vítězstvím soupeře 17:18. Škoda zápasu od více slušela remíza.

14. kolo TJ Sokol Vracov -  TJ Sokol Opatovice n. L.

Vracov - Opatovice 12 : 19 ( 6 : 14 )
Chropyně - Stará Ves 14 : 13 ( 7 : 5 )

Sokol Vracov – TJ Sokol Opatovice n/L 12:19 / 6:14 /

rozhodčí: Miroslav Přikryl z Rokytnice u Přerova

útočníci – Pavla Janková, Petra Janková, B. Bittnerová, N. Prudičová, Š. Bittnerová, L. Benková

trenér – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 8x, N. Prudičová 5x, Pavla Janková 3x, Petra Janková 3x

V utkání proti poslednímu družstvu tabulky byly Opatovické ženy favoritem a tento předpoklad bez problémů potvrdily. O všem bylo prakticky rozhodnuto během prvních deseti minut, průběžný stav 0:6. Domácí skórovali poprvé až v minutě devatenácté, kdy na tabuli svítili stav 1:8. V Opatovické brance se dařilo brankářce A. Ansorgové, kterou podporovala dobře hrající obrana. Od dvanácté minuty dostala svoji příležitost kompletní Opatovická lavička. V dalších minutách se konečně začalo také střelecky dařit Vracovským útočným, ale hosté stále udržovali ve skóre znatelný odstup. Za jasné vítězství 12:19 berou oba body zaslouženě Opatovické ženy.

13. kolo Sportklub Náchod -  TJ Sokol Opatovice n. L.

Chropyně - Vracov 16 : 14 ( 8 : 5 )
Náchod - Opatovice 20 : 14 ( 11 : 7 )

SK Náchod – TJ Sokol Opatovice n/L 20:14 / 11:7 /

rozhodčí: Lukáš Jáneš z Prahy

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, J. Bittnerová, T. Krátká

branky Opatovic: B. Bittnerová 6x, Pavla Janková 4x, Petra Janková 2x, N. Prudičová 2x

V regionálním derby v Náchodě sehrály Opatovické ženy svůj další zápas v druholigové soutěži. Hrálo se na mokrém těžkém terénu, ale bez deště. V utkání po celém zápase vedl zkušenější domácí, hosté doplatili na špatnou koncovku. Opatovické hráčky pilně trefovaly konstrukci branky soupeře nebo nechaly často vyniknout brankářku. A protože ani hostující obrana s brankařkou A. Ansorgovou nepodala nijak mimořádný výkon, bylo brzy o osudu utkání rozhodnuto. Za vítězství 20:14 bere oba body zaslouženě Náchod.

12. kolo  TJ Sokol Opatovice n. L. - TJ Stará Ves nad Ondřejnicí

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Stará Ves n/O 23:20 / 14:12 /

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, J. Bittnerová, V. Benková, R. Hanovcová, J. Lupoměská

V prvním jarním utkání nastoupily Opatovické ženy proti agresivnímu týmu ze Staré Vsi nad Ondřejnicí, který přijel posílen sobotním vítězstvím v předehrávce v Náchodě. Domácí chyběly obránkyně L. Neradová a T. Krátká. Zejména v první půli byly vynucené změny v obranné trojici znát. Nedařilo se ani brankářce A. Ansorgové, která dostává hodně jednoduchých branek. V 11. minutě hosté vedli již 3:7. Naštěstí pro Opatovice sehrála vynikající zápas kanonýrka B. Bittnerové, která držela svůj tým stále na dostřel .Skóre se začalo otáčet v úseku mezi 25. – 30. minutou, kdy domácí v útoku nastříleli pět branek a obrana vybojovala několik důležitých míčů. Poločasový stav 14:12 již dával naději k úspěšnému výsledku v celém utkání. I ve druhé půli předváděly Opatovické hráčky zlepšený výkon, výrazně se také zlepšila domácí gólmanka, která během deseti minut pustila jedinou branku. Průběžný stav ve 40. minutě 16:13, ve 47. minutě 20:17. V následujících minutách si vybral „oddechový“ čas domácí útok, který znovu ztratil míč. Skóre se tak rychle srovnalo na 20:20 v 45. minutě. Naštěstí se Opatovický tým rychle „probudil“ a třemi brankami v řadě dotáhl zápas k zaslouženému vítězství 23:20.

Jako nejlepší domácí hráčka byla vyhodnocena kanonýrka B. Bittnerová s 15 brankami ! U hostů zaujala osmigólová V. Hynečková.

11. kolo TJ Chropyně -  TJ Sokol Opatovice n. L.

Chropyně - Opatovice 14 : 20 ( 8 : 12 )
Stará Ves - Náchod 14 : 16 ( 11 : 10 )

TJ Chropyně – TJ Sokol Opatovice n/L  14:20 /8:13/

rozhodčí: Pavel Paško z Ostravy

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, J. Bittnerová, V. Benková, R. Hanovcová

branky Opatovic: B. Bittnerová 13x, N. Prudičová 3x, Pavla Janková 2x, Petra Janková 1x, L. Benková 1x

První branku si připsal hned v první minutě domácí, ale to bylo na dlouhou dlouhou dobu z jejich strany vše. V Opatovickém dresu začala střelecky řádit Barča Bittnerová, která několika brankami obrátila skóre na 1:4 v sedmé minutě. Hostům vycházeli rychlé protiútoky, které kanonýrka Opatovických žen dokázala proměnit. I v dalších minutách byl obraz podobný hry, domácí se na každou branku pořádně nadřeli, Opatovice drželi pohodlný 4-5 brankový, poločas 8:13. I ve druhé části hry nedali hosté z Opatovic ani na chvíli šanci domácím na zvrat v utkání, výborně chytla gólmanka M. Čierasová, kterou podporovala velice dobře hrající obrana. Tým Chropyně tak v závěru pouze zkorigoval na konečný výsledek 14:20.

9. kolo  TJ Sokol Opatovice n. L.- TJ Sokol Vracov

Opatovice - Vracov 23 : 21 ( 13 : 14 )
Stará Ves - Chropyně 17 : 19 ( 9 : 10 )

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Sokol Vracov  23:21 (13:14)

rozhodčí: Aleš Václavík z Jihlavy

obránci – L. Neradová, K. Hanovcová, E. Ďurinová, T. Krátká, L. Matějková

útočníci – Pavla Janková, Petra Janková, B. Bittnerová, L. Benková, N. Prudičová, Š. Bittnerová, J. Bittnerová

trenér – J. Bittner  vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: Petra Janková 9x, B. Bittnerová 7x, Pavla Janková 4x, N. Prudičová 3x

V sobotním utkání nastoupily Opatovické ženy v kompletním složení. Začátek zápasu a vlastně celý první poločas  byl především ze strany obrany domácích podprůměrný. Ve 4. minutě platil stav 0:2, v šesté 1:4 a domácí trenér okamžitě vybral oddechový čas a poprvé důrazně připomněl svým hráčům, že se už hraje a soupeř se sám neporazí. V dalších minutách první půle svého výkonu zlepšil Opatovický útok, podařilo se především dvojici nejlepších střelkyň Petře Jankové a Barče Bittnerové, obrana ovšem stále nestíhá a nedařilo se ani oběma Opatovickým brankářkám. Do šaten se tak odcházelo za vedení hostů z Vracova 13:14. Ve druhé půli začala obranná trojice konečně hrát aktivněji, přidala se také několika důležitými zákroky brankářky A. Ansorgové. V 35. minutě mohli jít domácí poprvé v utkání do vedení, 15:14, ve čtyřicáté minutě už Opatovické ženy vedle čtyřbrankovým rozdílem, 19:15. Hostéz Vracova se ale nevzdávali a díky mimořádně střelecky disponované útočnici M. Hurtíkové / v zápase 12 branek / skóre opět posunuli na minimální rozdíl 1-2 branek. V závěru opět podržela svůj tým brankářka A. Ansorgová a domácí až nečekaně těžce vydřely další dva body do tabulky 2. ligy žen za vítězství 23:21.

trenér – V. Benková  vedoucí družstva – J. Lupoměská

V oblastním derby proti sobě nastoupila družstva, která velmi dobře znají a těžko se mohou něčím překvapit. Náchod má zkušenější tým, ale domácí větší individualitu kanonýrku B. Bittnerovou a brankářku A. Ansorgovou. V úvodu byli lepší hosté, 9. minuta 1:3. se začal Opatovický útok Poté pravidelně prosazovat, dobře také pracovala obranná trojice, skóre se tak začalo otáčet, 15. minuta 5:6, 20. minuta 6:7 av 25. minutě již domácí vedli 8:7. V minutách Náchod v útoku zcela odpadl a Opatovický tým si mohl postavit tento rozdíl ve skóre, poločas 11:7. Ve druhé části hry Opatovice již hosty do zápasu znovu nepustily, rozdíl ve skóre se neustále udržoval kolem 4-5 branek, důležité branky střílela Petra Janková, 50. minuta 20:15. V posledních minutách se utkání už jen dohrávalo a za vítězství 21:18 zůstaly oba body zaslouženě doma.

7. kolo TJ Stará Ves nad Ondřejnicí -  TJ Sokol Opatovice n. L.

Náchod - Vracov 10 : 0 ( : )
Stará Ves - Opatovice 15 : 11 ( 6 : 7 )

TJ Stará Ves n/O – TJ Sokol Opatovice n/L  15:11 / 6:7 /

rozhodčí: Pavel Paško z Vítkovic

V neděli se odehrál velice proti Staré Vsi nad Ondřejnicí podobný scénář utkání. Opět velice nadějný úvod a prakticky celý první poločas, obrana s gólmankou držela a útok střílel branky. Po přestávce jakoby došly Opatovickým hráčkám síly, v útoku minimum proměněných šancí, na čtyři branky za druhou půli se opravdu vyhrává jen výjimečně. Domácí  tým tak mohl slavit vítězství za výsledek 15:11.

6. kolo  TJ Sokol Opatovice n. L. - TJ Chropyně

Opatovice - Chropyně 24 : 18 ( 9 : 7 )
Náchod - Stará Ves 17 : 19 ( 8 : 10 )

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Chropyně 24:18 (9:7)

obránci – L. Neradová, K. Hanovcová, E. Ďurinová, T. Krátká, L. Matějková, J. Bittnerová

branky Opatovic: B. Bittnerová 9x, N. Prudičová 6x, Pavla Janková 4x, Petra Janková 3x, Š. Bittnerová 2x

V nedělním utkání nastoupil Opatovický tým už od začátku mnohem lépe. Obrana hrála hrála, vybojovala několik důležitých míčů, výborný výkon předváděla gólmanka A. Ansorgová. Jediná hráčka hostů, která opakovaně dokázala  vstřelit branky byla zkušená exligová kanonýrka A. Kratochvílová. Využila k tomu především bezchybně proměňované trestné hody ze středu brankoviště, kterých měla Chropyně v zápase dostatek. Na druhé straně se rozehrála k vynikajícímu výkonu B. Bittnerová, ve druhé půli se přidala produktivní N. Prudičová. Zápas se lámal mezi 40. a 45. minutou, kdy rychlými útoky dokázaly Opatovické ženy utéct ve skóre na čtyřbrankový rozdíl 14:10. V závěrečné čtvrtině utkání si mohla zahrát i lavička domácích, za jasné vítězství 24:18 zůstaly oba body doma.

Nejlepší hráčky utkání, Opatovická brankařka A. Ansorgová az týmu soupeře A. Kratochvílová / 10 branek /.

4. kolo TJ Sokol Vracov -  TJ Sokol Opatovice n. L.

Vracov - Opatovice 15 : 22 ( 5 : 9 )
Chropyně - Stará Ves 10 : 12 ( 4 : 7 )

TJ Sokol Vracov – TJ Sokol Opatovice n/L  15:22 / 5:9 /

rozhodčí: Václav Šimice z Plzně

obránci – L. Neradová, E. Ďurinová, T. Krátká, L. Matějková, V. Benková

branky Opatovic: B. Bittnerová 11x, Petra Janková 8x, Pavla Janková 3x

K dalšímu druholigovému utkání přijely Opatovické ženy až do dalekého Vracova téměř v kompletní sestavě, chyběla pouze zraněná K. Hanovcová. V zápase už od prvních minut dominovali hosté. Rychle se ujali vedení 0:3 a během prvního poločasu neustále udržovali rozdíl 3-4 branek. V Opatovické brance se dařilo skvěle A. Ansorgové, která byla později vyhlášena i nejlepší hráčkou utkání. V útoku se ke střílení branek přidala k B. Bittnerové Petra a Pavla Janková, pochvala ale zaslouží kompletní Opatovický tým. Za jasnou výhru 15:22 odvážejí hosté oba body.

3. kolo Sportklub Náchod -  TJ Sokol Opatovice n. L.

TJ Chropyně - TJ Sokol Vracov 22 : 13 ( 9 : 4 )
Sport Klub Náchod - TJ Sokol Opatovice n/L 17 : 12 ( 5 : 6 )

Náchod – TJ Sokol Opatovice n/L  17:12 / 5:6 /

obránci – E. Ďurinová, T. Krátká, L. Matějková, J. Lupoměská, V. Benková

branky Opatovic: B. Bittnerová 10x, N. Prudičová 1x, Petra Janková 1x

V derby utkání v Náchodě měly Opatovické ženy problémy se složením sestavy. Nemohly nastoupit stabilní obránci  K. Hanovcová s L. Neradovou. V první půli to ovšem nebylo ve výsledku nijak patrné, domácí hráčky se velice obtížně prosazovaly a skvěle chytla Opatovická A. Ansorgová, která dostala první branku až ve 21. minutě! Za hosty opět v útoku nejvíce branek střílela kanonýrka B. Bittnerová, ke které se výrazněji bohužel nepřidal nikdo další. Poločas 5:6. Na začátku druhé půle vstřelily oba týmy po jedné brance, 33. minuta 6:7. Poté přišel na hosty desetiminutový výpadek, ve kterém Náchod vedl vývoj utkání, 42. minuta 9:7 pro domácí. Závěrečnou část zápasu si již zkušené domácí hlídali a rozdíl ve skóre ještě navýšili na konečných 17:12.

2. kolo  TJ Sokol Opatovice n. L. - Stará Ves nad Ondřejnicí

TJ Sokol Vracov - Sportklub Náchod 16 : 27 ( 8 : 16 )
TJ Sokol Opatovice n/L - TJ Stará Ves n/O 16 : 13 ( 9 : 4 )

Infprmace o utkání

TJ Sokol Opatovice – TJ Stará Ves n/O 16:13 / 9:4 /

rozhodčí: Josef Váca z Jihlavy

obránci – K. Hanovcová, L. Neradová, T. Krátká, L. Matějková, J. Lupoměská

Proti nováčkovi soutěže ze Staré Vsi nad Ondřejnicí nastoupily Opatovické ženy ve druhé lize na domácím hřišti. Úvod byl opatrný, branek moc nepadal, průběžný stav v 15. minutě 3:2. Domácím skvěle chytla gólmanka Aneta Ansorgová. Poté se v Opatovickém útoku rozstřílela kanonýrka Barča Bittnerová a šest trefami v řadě se domácí utrhli do poločasového vedení 9:4. Ve druhé půli se rozdíl ve skóre udržoval do 52. minuty, stav 15:10. V závěru polevily Opatovické ženy v koncentraci a dovolily hostům skóre srovnat na konečných 16:13. Oba body zaslouženě berou domácí.

1. kolo TJ Chropyně -  TJ Sokol Opatovice n. L.

Chropyně - Opatovice 15 : 14 ( 7 : 8 )
Stará Ves - Náchod 15 : 21 ( 7 : 12 )

TJ Chropyně – TJ Sokol Opatovice n/L  15:14 / 7:8 /

rozhodčí: Zbyněk Planka z Ostravy

V sobotním druholigovém utkání nastoupily Opatovické ženy na hřišti v Chropyni. A prvních 15. minut předváděly vynikající výkon ve všech řadách, průběžné skóre 4:8. Jenže poté přišel v útoku obrovského střeleckého výpadku a domácí  začali dotahovat na poločasový stav 7:8. I ve druhé půli trvala Opatovická střelecká mizérie, všechny útočnice pilně trefovali konstrukci branky Chropyně, případně nechali vyniknout domácího gólmana. V 52. minutě už Chropyně vedla 14:11, největší nebezpečí pro hostující branku byla exligová A. Kratochvílová s 9 brankami. Ačkoli v závěrečných minutách našly Opatovické ženy recept na branky, nedokázaly už se obrátit a prohrály nejtěsnějším rozdílem 15:14.