20.kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - Sokol Svinov

TJ Sokol Opatovice – Sokol Svinov  30:9 / 20:5 /

brankář – A. Ansorgová, M. Čierasová

obránci – L. Neradová, K. Hanovcová, E. Ďurinová, V. Benková, L. Matějková, J. Lupoměská

útočníci – Petra Janková, B. Bittnerová, Pavla Janková, N. Prudičová, L. Benková, Š. Bittnerová

trenér – L. Bittner  vedoucí – J. Lupoměská

branky Opatovic: B.Bittnerová 9x, Petra Janková 9x, L.Benková 4x, Š.Bittnerová 4x, N.Prudičová 2x, Pavla Janková 2x

V posledním utkání sezóny přivítali domácí Opatovice poslední tým tabulky z Ostravského Svinova. Opatovice nastoupily téměř kompletní, pouze bez zraněné Terezy Krátké. Soupeř z Ostravy držel krok jen prvních deset minut,  průběžný stav 4:3. Poté se rozjel Opatovický tým k exhibici, brankové skóre utěšeně narostlo a po 30 minutách svítilo na tabuli skóre 20:5. S velkou chutí si zahrály všechny Opatovické hráčky včetně celých laviček. Ve druhé půli se již rozhodnuté utkání pouze dohrávalo, nicméně přítomné diváky velice potěšilo prolomení třiceti brankové hranice, které se hlasitě dožadovaly. Jako nejlepší hráčky utkání byly vyhodnoceny hostující útočnice Kateřina Strnišťová a domácí gólmanka Martina Čierasová.

19.kolo TJ Sokol Vracov - TJ Sokol Opatovice n. L.

Brno - Modřany 5 : 14 ( 4 : 5 )
Svinov - Náchod 11 : 20 ( 4 : 12 )
Vracov - Opatovice 14 : 18 ( 8 : 9 )

TJ Sokol Vracov – TJ Sokol Opatovice  14:18 / 8:9 /

rozhodčí: Pavel Jurtík z Chropyně

obránci – K. Hanovcová, L. Neradová, E. Ďurinová, V. Benková, J. Lupoměská

útočníci – Petra Janková, Pavla Janková, B. Bittnerová, N. Prudičová, L. Benková, Š. Bittnerová

trenér – V. Benková  vedoucí – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 9x, Pavla Janková 4x, Petra Janková 3x, N. Prudičová 2x

K dalšímu utkání druhé ligy žen odjely Opatovické ženy až do daleka Vracova. Nastoupit nemohla zraněná T. Krátká,  naopak se do sestavy vrátila L. Neradová. V prvních minutách zápasů se hostům velice dařilo, 17. minuta stav 4:7, výborně hrál celý tým, gólově se nejvíce prosazovala B. Bittnerová. V další části hry začala Opatovická děvčata pilně trefovat konstrukci Vracovské branky. Domácí hráčky toho využily a čtyřmi brankami v řadě skóre v 26. minutě na 8:7. Hosté se ještě před přestávkou vzpamatovali a opět šli do vedení na 8:9. I druhá půle byla přesně vyrovnaná, ve 38. minutě svítila na tabuli stav 11:11. Rozhodující chvíle v zápase přišly v dalších minutách, když Opatovický tým utekl ve skóre až na 11:15. Závěrečných deset minut si hosté již zkušeně pohlídali nepustili Vracov na bližší dostřel. Za jasnou výhru 14:18 vezou domů Opatovice oba body, pochvalu zaslouží za předvedený výkon celý!

18.kolo TJ Spartak Modřany - TJ Sokol Opatovice n. L.

Modřany - Opatovice 9 : 9 ( 4 : 4 )
Náchod - Vracov 23 : 17 ( 11 : 7 )
Brno - Svinov 17 : 9 ( 11 : 4 )

TJ Spartak Modřany – TJ Sokol Opatovice  9:9 / 4:4 /

rozhodčí: Jan Václavek z Náchoda

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, L. Neradová, V. Benková, L. Matějková, J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 3x, Petra Janková 3x, Pavla Janková 2x, N. Prudičová 1x

Nedělní zápas odehrály Opatovické ženy proti zkušenému exligovému týmu z Modřan. Domácí se chlubí vynikající obranou, proti které se všechna družstva v soutěži velice těžko prosazují. Utkání začínali lépe domácí, vedli postupně 2:0, 2:1 a 3:2. Opatovickým ženám fungovala skvěle obrana s gólmankou, družstvo z Modřan tak v průběžném skóre nijak neodskočilo. Hosté v závěru poločasu dokázali srovnat na 4:4 a zápas zůstával otevřený.  Ve druhé části hry byl na obou stranách vidět festival nastřelených tyčí a neproměněných jasných střeleckých pozic. Opatovické ženy se dokázaly utrhnout do dvoubrankového vedení 6:8. Bohužel v samotném závěru přišly o vedenía zisk dvou bodů, Modřany srovnaly minutu před koncem. Plusový bod za remízu 9:9 se ovšem počítá. Před závěrečným ligovým kolem nasbíraly Opatovice již 18 bodů, které mohou ještě navýšit v zápase proti Ostravskému Svinovu v neděli 21. června.

17.kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - Sportklub Náchod

Svinov - Modřany 14 : 12 ( 9 : 4 )
Vracov - Brno 17 : 19 ( 5 : 8 )
Opatovice - Náchod 17 : 24 ( 4 : 10 )

TJ Sokol Opatovice – Sport Klub Náchod  17:24 / 4:10 /

rozhodčí: Aleš Václavík z Jihlavy

obránci – K. Hanovcová, L. Neradová, E. Ďurinová, V. Benková, L. Matějková, P. Ďulíčková

branky Opatovic: Petra Janková 6x, B. Bittnerová 5x, Pavla Janková 3x, N. Prudičová 2x, L. Benková 1x

V utkání druhé ligy žen proti zkušenému týmu z Náchoda bylo vyrovnaných pouze prvních 15. minut. Za stavu 4:6 se domácím přestalo dařit střílet branky. I z jasných střeleckých pozic dávali Opatovické hráčky vyniknout brankáře hostů H. Baškové. Náchod toho využil k lepšímu trháku v utkání na poločasových 4:10. Ve druhé půli se sice domácí útočnice začaly prosazovat a střílet branky, vynikla především Petra Janková / 6 branek za druhý poločas /, ale přestala prakticky existovat Opatovická obrana, nedařilo se i oběma brankařkám. Náchod si tak mohl pohodlně dokráčet pro oba body za jasné vítězství 17:24. Jako nejlepší hráčky utkání byly vyhodnoceny domácí Petry Jankové  a Žanety Václavkové z Náchoda.

16.kolo Draken Brno - TJ Sokol Opatovice n. L.

Modřany - Náchod 18 : 17 ( 12 : 11 )
Brno - Opatovice 14 : 13 ( 5 : 4 )
Svinov - Vracov 12 : 12 ( 5 : 3 )

Draken Brno – TJ Sokol Opatovice  14:13 / 5:4 /

rozhodčí: Josef Šotner z Moravského Krumlova

útočníci – Petra Janková, B. Bittnerová, N. Prudičová, L. Benková, Š. Bittnerová

branky Opatovic: B. Bittnerová 5x, N. Prudičová 5x, Petra Janková 3x

V nedělním utkání se Opatovická sestava ztenčila o Pavlu Jankovou. Začátek utkání byl hrozivý, během třinácti minut vedl Draken již 5:0. Opatovice v útoku mířili pouze do tyče nebo brankáře domácích. První gól dali hosté až  v 16. minutě a začala stíhací jízda, která pomohla náhle zamrzlá koncovka Drakenu, která až do konce prvního půle neshořela. Do přestávky tak oba týmy odcházeli za stav 5:4. I ve druhé části Opatovice pouze dotahovali vedení domácích, rozdíl se nejčastěji objevoval o 1-2 branky, v padesáté minutě platil stav 10:8. I přes veškerou snahu již Opatovické ženy  nesrovnaly a body zůstaly v Brně za výsledek 14:13.

15.kolo Sokol Svinov - TJ Sokol Opatovice n. L.

obránci – K. Hanovcová, T. Krátká, V. Benková, E. Ďurinová, L. Matějková

útočníci – Pavla Janková, B. Bittnerová, N. Prudičová, L. Benková, Š. Bittnerová

branky Opatovic: B. Bittnerová 16x, Pavla Janková 4x, N. Prudičová 4x, Š. Bittnerová 1x

Opatovické družstvo žen odcestovalo k utkání 2. ligy v Ostravském Svinově bez zraněných L. Neradové a Petry Jankové. V průběhu a konečném výsledku tyto absence nebyly vůbec znát, hosté si otevřeli střelnici a své vedení v utkání neustále vyšovali. Vynikající výkon předvedla kanonýrka B. Bittnerová, se kterou si Svinovská obrana nevěděla rady. Po delší absenci vrátila zraněním se do sestavy a 4 brankami uvedla N. Prudičová. Jediným negativem tohoto utkání tak je výron v kotníku obránkyně T. Krátké, která zápas nedohrála. Přejeme brzké uzdravení a návrat na hřiště.

14.kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - TJ Sokol Vracov

Modřany - Brno 13 : 8 ( 4 : 6 )
Náchod - Svinov 22 : 12 ( 15 : 5 )
Opatovice - Vracov 25 : 19 ( 11 : 11 )

TJ Sokol Opatovice – TJ Sokol Vracov  25:19 / 11:11 /

rozhodčí: Pavel Kotlář z Nového Města nad Metují

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, V. Benková, L. Matějková, P. Ďulíčková, J. Lupoměská

Za úmorného vedra, které výrazně výrazně ovlivnilo tempo druholigového utkání, se střetly Opatovické ženy s družstvem Sokola Vracov. Domácí nastoupili bez obránkyně L. Neradové, jinak byli kompletní. První část utkání prakticky neexistovala v obraně obou týmů, brankář nestačil tahat míč z branek a rychle narůstalo,  14. minuta 8:8. Poté předvedly gólmanky několik skvělých zákroků a útočné formy přestaly být tolik produktivní. Do přestávky se družstva rozcházela za stav 11:11. Druhý poločas začal lépe Vracov, branky střílelo duo Hurtíková – Svitálková a hosté rázem vedle o 2 branky. Domácí tým ale rychle zareagoval a během dalších 5 minut skóre vyhrál na 15:14, na brankovišti Vracova se nejvíce prosazovaly Opatovické kanonýrky Barča Bittnerová s Petrou Jankovou. Rozhodující zlom v utkání přišel deset minut před koncem, kdy Vracov střelecký odpadl a domácí navýšili své vedení až na šest branek. Za vítězství 25:19 berou Opatovice zaslouženě oba body.

obránci – K. Hanovcová, L. Neradová, E. Ďurinová, T. Krátká, V. Benková

útočníci – B. Bittnerová, Pavla Janková, Petra Janková, L. Benková, Š. Bittnerová

trenér – V. Benková  vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 8x, Petra Janková 5x, Pavla Janková 4x

V utkání proti exligovému týmu z Modřan začali Opatovice dobře, v sedmé minutě vedly 3:1. Poté se začaly prosazovat zkušené útočnice soupeře a skóre se obrátilo na 4:6 v šestnácti minutách. Domácí hráčky se nevzdaly, povedenými zákroky gólmanky A. Ansorgové a několika brankami dua B. Bittnerová + Pavla Janková opět vývoj utkání obrátily na poločasový stav 10:9. I ve druhé části hry se odehrával vyrovnaný souboj, branek moc nepadal,  ve 36. minutě platil stav 12:11, v minutě 45. již Modřany srovnaly na 13:13. Ve zbývající části utkání se začal projevovat širší kádr útočný Modřan, který dokázal všechny střelecky prosadit. V 54. minutě Modřany vedle 15:17. I přes veškerou snahu Opatovických hráčů se již srovnat nepodařilo a zvítězili zkušenější hosté 17:18.

Jako nejlepší hráčky zápasu byly vyhodnoceny Opatovická brankářka Aneta Ansorgová a útočnice Modřan Zuzana Lubovská /6 branek/.

12.kolo Sport klub Náchod - TJ Sokol Opatovice n. L.

Modřany - Svinov 18 : 14 ( 9 : 6 )
Brno - Vracov 21 : 19 ( 11 : 11 )
Náchod - Opatovice 15 : 11 ( 10 : 8 )

Sport Klub Náchod – TJ Sokol Opatovice  15:11 / 10:8 /

obránci – K. Hanovcová, L. Neradová, E. Ďurinová, T. Krátká

branky Opatovic: Pavla Janková 5x, Barča Bittnerová 3x, Petra Janková 3x

V dalším druholigovém utkání žen zamířil Opatovický tým k regionálnímu derby do Náchoda. Od úvodu se domácí rychle ujali vedení, 2:1 v 5. minutě, 5:2 v 11. minutě, ve dvou minutách se hostům podařilo stáhnout výsledek na průběžný stav 7:6. Poločas 10:8 dával stále naději na úspěch v utkání. Bohužel ve druhé půli se přestalo dařit kompletnímu Opatovickému útoku, pouhé tři vstřelené branky mluví za vše. Opatovické šance ještě do 40. minuty držela dobře hrající obrana s brankářkou, ale to bylo na zkušený tým z Náchoda v sobotu málo. Domácí již bez problémů dohráli utkání do konečného vítězství 15:11.

11.kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - Draken Brno

Náchod - Modřany 13 : 17 ( 6 : 6 )
Opatovice - Brno 16 : 14 ( 10 : 8 )
Vracov - Svinov 14 : 13 ( 3 : 5 )

TJ Sokol Opatovice n. L. – Draken Brno  16:14 / 10:8 /

obránci – L. Neradová, K. Hanovcová, E. Ďurinová, L. Matějková, V. Benková

útočníci – Petra Janková, Pavla Janková, B. Bittnerová, L. Benková, Š. Bittnerová

trenér – J. Lupoměská, vedoucí – V. Benková

branky Opatovic: Petra Janková 7x, Pavla Janková 5x, B. Bittnerová 4x

Nejbližší sousedé v průběžné tabulce se sešli na Opatovickém hřišti k zápasu 2. ligy žen. Draken na 3. místě za 10 kol nasbíral 11 bodů, Opatovičtí na čtvrtém místě měli o dva body méně. Domácí chyběla v útoku zraněná  N. Prudičová, jinak nastoupili v plné sestavě. První gól v utkání vstřelila ve třetí minutě Pavla Janková, hosté poslali v páté minutě na 1:2, ale domácí stále udržovali kontakt, přesně mířila Petra Janková. Vyrovnaný stav platil iv 15. minuta, 4:4 a ve 22. minutě 6:6. Rozhodující nástup domácích přišel v závěrečných minutách první půle. Obrana s gólmankou A. Ansorgovou získala několik míčů av útoku třemi brankami v řadě zářila Petra Janková. Brno zkorigovalo poločasový výsledek z trestného hodu 10:8, ale domácí si již do konce utkání minimálně dvoubrankové vedení vzít nenechali. Ve 40. minutě platil stav 13:9, v 52. minutě 15:10. V závěru stačil Draken výsledek pouze upravit a oba body zůstali doma. Jako nejlepší hráčky utkání byly vyhodnoceny domácí Petrou Jankovou a hostující Soňou Pazderovou.

10.kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - Sokol Svinov

Modřany - Vracov 17 : 14 ( 10 : 6 )
Opatovice - Svinov 23 : 18 ( 15 : 8 )
Náchod - Brno 21 : 20 ( 10 : 10 )

TJ Sokol Opatovice n. L. – Sokol Svinov  23:18 / 15:8 /

obránci – L. Neradová, T. Krátká, K. Hanovcová, E. Ďurinová, Š. Hanušová, L. Matějková

branky Opatovic: B. Bittnerová 13x, N. Prudičová 6x, Petra Janková 4x

K poslednímu utkání podzimu nastoupily Opatovické ženy na domácím hřišti proti Ostravskému Svinovu. Vyrovnaný stav platil pouze v úvodu, 5. minuta 2:2. Poté se začal ukazovat výkonnostní rozdíl obou družstev. V 18. minutě již domácí vedli 9:4. Doslova střelnici si otevřela kanonýrka B. Bittnerová, v první půli zamířila přesně v 11 případech! Velice dobře také hrála Opatovická obranná trojice s gólmanskou A. Ansorgovou. Poločas tak skončil za pohodového stavu 15:8. Do druhé půli se postupně přidává i další hráčky z lavičky, v 50. minutě svítily na tabuli stav 22:14. Utkání se již pouze dohrávalo a hosté zkorigovali konečné skóre v 23:18. Jako nejlepší hráčky utkání byly vyhodnoceny Svinovská útočnice Klára Benešová a domácí Barča Bittnerová.

9.kolo TJ Sokol Vracov - TJ Sokol Opatovice n. L.

TJ Sokol Vracov – TJ Sokol Opatovice n. L.  24:27 / 12:14 /

obránci – L. Neradová, T. Krátká, Š. Hanušová, V. Benková, E. Ďurinová

útočníci – Petra Janková, Pavla Janková, N. Prudičová, Š. Bittnerová, J. Lupoměská

trenér – L. Bittner, vedoucí – J. Lupoměská

branky Opatovic: N. Prudičová 12x, Petra Janková 9x, Pavla Janková 6x

Úvod zápasu vyšel lépe hostům z Opatovic, 0:2. Začaly padat branky poté na obou stranách hřiště, Opatovické ženy držely průběžné vedení o 1-2 branky. Deset minuta před půlí už hostující tým vedl 8:12. Vracov zvýšil své úsilí a stáhl výsledek na poločasový stav na 12:14. Důležitý zákrok těsně před přestávkou předvedla gólmanka Opatovic A. Ansorgová, která chytila ​​pokutový hod. Druhý poločas začal lépe Vracovské ženy, postupně hrály na 15:14. Opatovické družstvo se naštěstí rychle vrátilo ke hře z první půli a opět upravilo stav utkání ve svůj prospěch. Výborný zápas odehrály v Opatovických dresech všechny útočnice v čele s N. Prudičovou autorkou  12 branek. Bezpečné vedení o 2-3 branky již hosté udrželi do konce utkání a za vítězství 24:27 odvezly oba body.

8.kolo TJ Spartak Modřany - TJ Sokol Opatovice n. L.

Modřany - Opatovice 13 : 9 ( 7 : 5 )
Náchod - Vracov 24 : 14 ( 12 : 7 )
Brno - Svinov 20 : 14 ( 6 : 7 )

TJ Spartak Modřany – TJ Sokol Opatovice  13:9 / 7:5 /

brankář – A. Ansorgová, Š. Hanušová

obránci – L. Neradová, T. Krátká, K. Hanovcová, V. Benková, E. Ďurinová

útočníci – Petra Janková, Pavla Janková, B. Bittnerová, N. Prudičová, Š. Bittnerová

trenér – V. Benková, vedoucí – Š. Bittnerová

branky Opatovic : N. Prudičová 6x, B. Bittnerová 1x, Pavla Janková 1x, Petra Janková 1x

K utkání 2. ligy žen nastoupily Opatovické hráčky na hřišti exligových Modřan. Domácí zdobí nejlepší druholigová obrana, v útoku patří mezi průměr soutěže. Prakticky celý poločas se hrála vyrovnaná vyrovnaná, hosté z Opatovic se nadřeli na každou branku, velice dobře ovšem pracovala obranná trojice s gólmanskou A. Ansorgovou. Na straně hostů se vždy uměla prosadit pouze jediná útočnice N. Prudičová. Poločas skončil za stále hratelného stavu 7:5. I druhá část hry byla o dobývání obou branek, přesné střelby bylo ještě méně a průběžné skóre se měnilo jen pomalu. Zkušenější domácí si své vítězství již vzali nenechali a po výhře 13:9 zůstaly oba body doma.

7.kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - Sportklub Náchod

Svinov - Modřany 14 : 19 ( 10 : 9 )
Vracov - Brno 20 : 17 ( 8 : 9 )
Opatovice - Náchod 25 : 17 ( 12 : 7 )

TJ Sokol Opatovice n. L. – SK Náchod  25:17 / 12:7 /

rozhodčí: Jan Adámek z Přeštic

obránci – L. Neradová, T. Krátká, K. Hanovcová, V. Benková, E. Ďurinová, L. Matějková

branky Opatovic: N. Prudičová 12x, B. Bittnerová 7x, Pavla Janková 4x, Petra Janková 2x

V dalším utkání II. ligy žen přijelo do Opatovic zkušené družstvo a aktuálně vedoucí tým soutěže SK Náchod. Domácí nastoupili do regionálního derby v síle, včetně dvou týdnů plné útočnice B. Bittnerové. A začali velice dobře, první branky vstřelily v neděli hodně produktivní Pavla Janková s N. Prudičovou. Na druhé straně hrozila pouze jediná hráčka L. Vintrová, která na vše ale sama nestačila. K výborné hře útoku se domácím přidala i stále lepší obranná trojice s gólmanskou A. Ansorgovou. A když v průběhu první půle nastoupila i B. Bittnerová nevěděla Náchodské ženy koho dříve bránit. Poločas 12:7 pro domácí. Ve druhé půli se obraz hry již nezměnil, domácí duo kanonýrek N. Prudičová a B. Bittnerová předvádělo střelecké manévry a skóre utěšeně přibývalo, 50. minuta 22:11. V zápasech již dohrál a za jasné vítězství 25:17 berou Opatovice oba body. Nedělní výkon všech hráčů patřil k tomu nejlepšímu, co zatím v předchozí druholigové soutěži Opatovické ženy předvedly. Jako nejlepší hráčky utkání byly vyhodnoceny Náchodská Lenka Vintrová a Opatovická Natálka Prudičová.

6.kolo Draken Brno - TJ Sokol Opatovice n. L.

Modřany - Náchod 14 : 14 ( 4 : 9 )
Brno - Opatovice 17 : 9 ( 8 : 5 )
Svinov - Vracov 19 : 23 ( 8 : 12 )

Draken Brno – TJ Sokol Opatovice n. L.  17:9 / 8:5 /

rozhodčí: Miroslav Přikryl z Rokytnice u Přerova

branky Opatovic: N. Prudičová 5x, Petra Janková 2x, Pavla Janková 2x

Nedělní zápas byl vyrovnaný jen v první části úvodního poločasu. Domácí poté utekly ve skóre na tři branky, poločas skončil za stále hratelného stavu 8:5. Ve druhé části hry přesně zamířily Opatovické útočnice ve 31. minutě a poté  po dlouhém výpadku až ve 44. minutě. Draken si tak mohl vytvořit skvělý signál, který udržel až do konce utkání. Oba body tak zůstaly doma za výsledkem 17:9.

4.kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - TJ Sokol Vracov

Modřany - Brno 9 : 15 ( 5 : 7 )
Náchod - Svinov 22 : 9 ( 7 : 4 )
Opatovice - Vracov 31 : 27 ( 16 : 15 )

TJ Sokol Opatovice n. L. – TJ Sokol Vracov  31:27 / 16:15 /

obránci – L. Neradová, T. Krátká, Š. Hanušová, V. Benková, L. Matějková, P. Dulíčková

útočníci – B. Bittnerová, Petra Janková, Pavla Janková, N. Prudičová, Š. Bittnerová

trenér – V. Benková, vedoucí – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 21x, N. Prudičová 5x, Petra Janková 3x, Pavla Janková 2x

Před zápasem řešilo Opatovické družstvo žen, vzhledem k nemocným hráčkám, složení obrany. Už první minuty naznačily, že oba útoky budou převyšovat obrannou hru obou týmů. Rozhodčí Lenfeld nestačil zapisovat branky, v patnácté minutě platil stav 10:10 a branek stále přibývalo. V domácím dresu hrála vynikající zápas útočnice B. Bittnerová, která jen za první půli vstřelila 12 branek! Podobně produktivní, ale byly i Vracovské útočnice a poločas skončil za minimálního rozdílu 16:15. Ve druhé půli změnil Opatovický tým organizace obrany av některých momentech se podařilo vybojovat míč, důležité zákroky předvedla i gólmanka M. Čierasová. Rozdíl ve skóre tak vyšplhal až na 4 branky. Tento rozdíl se v závěrečných deseti minutách, především díky mimořádně produktivnímu útoku, podařilo domácímu udržet. Konečný stav 31:27 a první vítězství pro Opatovické ženy ve druhé lize bylo na světě. Jako nejlepší hráčky utkání byly vyhodnoceny z Vracova útočnice R. Svitálková a domácí kanonýrka B. Bittnerová.

3.kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - TJ Spartak Modřany

Opatovice - Modřany 12 : 17 ( 5 : 7 )
Vracov - Náchod 15 : 25 ( 9 : 11 )
Svinov - Brno 18 : 20 ( 8 : 9 )

TJ Sokol Opatovice n. L. – TJ Spartak Modřany  12:17 / 5:7 /

rozhodčí: Jaroslav Holý z Plzně

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, V. Benková, T. Krátká, P. Dulíčková, L. Matějková

branky Opatovic: B. Bittnerová 9x, Petra Janková 1x, N. Prudičová 1x, Pavla Janková 1x

dalším soupeřem Opatovických žen byl exligový tým ze Spartaku Modřany, který přijel v kompletní sestavě  včetně zkušených brankářů M. Duškové. Na první gól čekalo až do páté minuty, kdy přesně zamířila B. Bittnerová, hosté vzápětí stejně odpověděli a vyrovnaný stav platil úvodních deset minut. Poté Modřany utekly na dvoubrankový rozdíl, 1:3 respektive 2:4 a poločas 5:7. Pro Opatovické útočnice to byl především souboj proti vynikající brankářce hostů, které vydatně pomáhala Modřanská obrana. Na druhé straně se podařilo udržet minimální odstup ve skórei Opatovickým děvčatům v obraně, kterou dirigovala K. Hanovcová. Ve druhé půli se nám podařilo najít recept na střílení branek, průběžné skóre stáhly na minimální rozdíl. Bohužel se přestalo dařit v obranné fázi, kde hosté z Modřan poměrně jednoduše začali dávat branky. Rozdíl tak opět narostl na 2-3 góly. V samotném závěru již chyběly Opatovickým děvčatům síly na obrat a Modřany si zkušeně pohlídaly své vítězství. V Opatovickém týmu byly nejlepšími hráči K. Hanovcová a B. Bittnerová.

2.kolo Sportklub Náchod - TJ Sokol Opatovice n. L.

Modřany - Svinov 13 : 9 ( 6 : 6 )
Brno - Vracov : ( : )
Náchod - Opatovice 18 : 17 ( 12 : 10 )

SK Náchod – TJ Sokol Opatovice n. L.  18:17 / 12:10 /

rozhodčí: Vít Jezbera z Mostu

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, V. Benková, T. Krátká, P. Dulíčková

útočníci – B. Bittnerová, Petra Janková, Pavla Janková, Natálka Prudičová, Štěpánka Bittnerová

branky Opatovic: B. Bittnerová 10x, Petra Janková 3x, N. Prudičová 2x, Pavla Janková 2x

Ve druhém kole druholigové soutěže žen nastoupily Opatovické hráčky v regionálním derby na hřišti SK Náchod. Zápas to byl velice vyrovnaný, domácí tým většinou vedl o 1-2 branky. V závěru již hosté na bod nedosáhli a odvezli si nejtěsnější prohru. Každopádně celý tím zasloužím pochvalu za velkou bojovnost, pověst střelce potvrdila vynikající B. Bittnerová.

1.kolo TJ Sokol Opatovice n. L. - Draken Brno

SPORT KLUB Náchod - TJ Spartak Modřany 14 : 12 ( 8 : 8 )
TJ Sokol Opatovice n/L - Draken Brno 15 : 15 ( 7 : 8 )
TJ Sokol Vracov - Sokol Svinov 28 : 18 ( 16 : 9 )

TJ Sokol Opatovice n. L. – Draken Brno  15:15 / 7:8 /

obránci – K. Hanovcová, L. Neradová, E. Ďurinová, T. Krátká, Š. Hanušová, V. Benková

branky Opatovic: B. Bittnerová 10x, Pavla Janková 2x, N. Prudičová 2x, Petra Janková 1x

Historicky první utkání Opatovických žen ve 2. lize bylo odehráno v domácím prostředí proti týmu Drakenu Brno. První branku vstřelila Opatovická B. Bittnerová, ale Draken rychle zareagoval a prakticky po celý první poločas vedl o 1-2 branky. Hrála se zajímavá házená, bojovalo se o každý míč a přítomných cca 100 diváků mohlo být spokojeno. Ve druhé půli si nejprve hosté v klidu stále drželi těsné vedení, ale 10 minut před koncem se Opatovickým podařilo rychlý obrat a rázem platil stav 14:12 pro domácí. Hosté zareagovali několik minut před koncem opět srovnali. Poslední minuty se útoky přelévaly na obě strany, v samotném závěru mohly domácí hráčky strhnout ještě vítězství na svoji stranu. Konečná remíza byla vzhledem k průběhu utkání spravedlivá.