9. kolo  I. liga ženy  10. 10. 2020  sezóna 2020/2021

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Sokol Vracov  20:14 /10:6/

obránci – J. Bittnerová, Z. Pospíšilová, E. Ďurinová

útočníci – B. Bittnerová, A. Šandová, V. Bittnerová, S. Dalecká, Š. Bittnerová

trenér – J. Bittner  vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 15x, S. Dalecká 3x, A. Šandová 2x

K sobotnímu odpolednímu utkání přijely do Opatovic ženy z dalekého Vracova. Domácím chyběly v sestavě Lada Neradová a Lucka Benková, naopak už nastoupila Barča Bittnerová. Začalo se hrát bez deště na suchém povrchu a v 7. minutě domácí ženy vedle už 5:0. Hosté do 15. minuty upravili průběžný stav na 7:3. Do poločasové pauzy skóre narostlo na 10:6. Úvod druhé půle opět vyšel mnohem lépe Opatovickým ženám. V obraně sbírali míč, povedené zákroky předvedla brankářka Aneta Ansorgová av útoku začala řádit Barča Bittnerová. Jejích 5 branek v řadě prakticky rozhodlo o osudu sobotního utkání, 35. minuta 15:7. V dalších minutách už tolik branek nepadalo, Opatovice udržovaly dostatečný rozdíl ve skóre a zápas tak skončil, za vytrvalého deště, s výsledkem 20:14.

8. kolo  I. liga ženy  28. 9. 2020  sezóna 2020/2021

Sokol Krčín – TJ Sokol Opatovice n/L  17:15 /12:10/

rozhodčí: Filip Fišar

obránci – L. Neradová, J. Bittnerová, Z. Pospíšilová, L. Benková, E. Ďurinová

trenér – L. Bittner  vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 5x, S. Dalecká 4x, A. Šandová 4x, V. Bittnerová 2x

Další utkání se odehrálo Opatovický tým na hřišti Sokola Krčín v Novém Městě nad Metují. Hrálo se na mokrém povrchu, za deštěm, který ztěžoval hru obou družstev. Domácí v soutěži ještě neprohráli a zatím potvrzují roli favorita své herní skupiny. Úvod utkání byl z obou stran opatrný, dobře pracovaly obranné řady, 11. minuta 3:2. V dalším úseku hru se Krčín odpoutal ve skóre až na 8:4 ve 20. minutě. Opatovice zpřesnily střelbu a upravily na poločasový stav 12:10. Ve druhé půli již tolik branek nepadalo, hrála se vyrovnaná házená. Krčín udržoval většinou 2 brankový rozdíl v průběžném skóre, když Opatovičtí snížili na jedinou branku, okamžitě domácí reagovali a drželi svůj špičkový. V závěru utkání Krčín zvrat ve výsledku již nepřipustil. Za vítězství 17:15 berou oba body domácí, nicméně Opatovické družstvo za výkon v celém zápase zaslouží pochvalu.

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – J. Hruška

branky Opatovic: B. Bittnerová 17x, S. Dalecká 8x, V. Bittnerová 4x, A. Šandová 2x

Ve druhém utkání sezóny proti družstvu z Ostravska nastoupily Opatovické ženy v kompletní sestavě. Už od prvních minut dali domácí jasně najevo, kde zůstanou oba body. Třetí minuta 3:1, devátá 5:1. V útoku chytila střeleckou slinu kanonýrka Barča Bittnerová, ke které se rychle přidala i Simona Dalecká. Sympaticky hrající soupeř stále bojoval a ve 20. minutě snížil na průběžný stav 13:9. Opatovickým ženám vyšel skvěle závěr první půle, kdy rychlými brejky doslova rozložily obranu hostů a navýšily svůj náskok na 17:10. Ve druhé půli pokračoval podobný vývoj, domácí místy utekly soupeři ve skóre na rozdíl 12-13 branek. Mohly si tak zahrát všechny hráčky z lavičky. Za výsledek 31:20 berou zaslouženě oba body Opatovické ženy a pochvalu zaslouží kompletní tým!

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 14x, V. Bittnerová 8x, S. Dalecká 2x, A. Šandová 1x

K dalšímu utkání prvoligové soutěže odjely Opatovické ženy až do dalekého Vracova. Téměř po celou cestu provázel náš tým hustý déšť, v místě utkání kupodivu panovalo klidné počasí a zápas se tak mohl odehrát na suchém povrchu. Už první minuty utkání ukázaly kvalitativní rozdíl mezi oběma soupeři. Opatovické útočnice začaly od prvních minut sázet branky do Vracovské branky, obrana sbírala míče a co prošlo, pochytala skvělá gólmanka Aneta Ansorgová. Na světelné tabuli se tak skóre měnilo pouze jediným směrem, v 16. minutě platil stav 0:11. Teprve poté hosté polevili a dovolili Vracovským kosmeticky snížit na poločasový stav 4:15. Ve druhé půli se utkání víceméně dohrávalo, hosté i s různě kombinovanou sestavou bezpečně kontrolovali výsledek. Za výsledek 11:25 odvezly zaslouženě oba body. Pochvalu za předvedenou hru zaslouží kompletní tým!

útočníci – B. Bittnerová, A. Šandová, V. Bittnerová, Š. Bittnerová

branky Opatovic: B. Bittnerová 7x, A. Šandová 5x, V. Bittnerová 5x, Š. Bittnerová 1x

První utkání nové sezóny odehrály Opatovické ženy proti silnému soupeři z Nového Města nad Metují, Sokolu Krčín. Hosté už měly několik utkání / bez ztráty bodu / odehrány a především v první půli byla vidět na domácích nerozehranost a místy i zbytečný respekt ze soupeře. Rozhodující náskok si Krčín vybudoval již během prvních 15 minut, kdy vedl 5:1. Domácím fungovala pouze obrana, která držela stále Opatovické ve hře. Více branek do Krčínské sítě začalo padat až okolo 20. minuty, svou první ligovou vstřelila dorostenka Viktorka Bittnerová.  Poločas patřil Krčínu 6:10. Ve druhé půli se již odehrával výrazně vyrovnanější zápas, několik povedených zákroků předvedla domácí gólmanka Aneta Ansorgová, v útoku se mnohem více prosazovala kanonýrka Barča Bittnerová, která také proměnila všechny svoje trestné hody. Krčín ale stále vedl a udržoval většinou 3-4 brankové vedení, výborně hrála Aneta Tučková, autorka 10 branek v zápase. Zápas končil za stavu 18:22 a hosté zaslouženě berou oba body. Domácí se nedařilo především v první půli, ta druhá již byla mnohem lepší.

1. kolo  I. liga ženy  9. 10. 2020  sezóna 2020/2021

TJ Sokol Opatovice n/L – Sokol Svinov  11:7 /7:3/

rozhodčí: Petr Šimánek z Nového Města nad Metují

obránci – L. Neradová, J. Bittnerová, Z. Pospíšilová, E. Ďurinová

útočníci – A. Šandová, V. Bittnerová, S. Dalecká, L. Benková, Š. Bittnerová

branky Opatovic: S. Dalecká 6x, A. Šandová 4x, V. Bittnerová 1x

Netradičně v pátek večer za umělého osvětlení, na hřišti Opatovického Sokola, se dohrávalo utkání 1. ligy žen proti Ostravskému Svinovu. Domácí nastoupili bez kanonýrky B. Bittnerové, jinak byli kompletní. První branku vstřelila ve třetí minutě Simona Dalecká, kterou vzápětí doplnila Adéla Šandová. Hosté se rychle vrátili do zápasu a srovnali na 2:2 v 10. minutě. Na obou stranách hřiště dominovaly obranné řady, co prošlo, většinou pochytaly obě brankářky. Opatov defenzíva se postupně ukázala průstřelná jako pevnější a domácí začali v běžném zápasu soupeři odskakovat, ve 28. minutě svítila na tabuli stav 7:3. Ve druhé půli pokračovala Opatovická obrana ve skvělém výkonu, ve 48. minutě domácí vedli 10:5. V závěru hosté už jen korigovali na konečný stav 11:7. Oba body tak zaslouženě zůstaly v Opatovicích.