TJ Stará Ves n/O – TJ Sokol Opatovice n/L  11:12 /6:5/

rozhodčí: Natálie Navrátilová z Chropyně

obránci – L. Neradová, J. Bittnerová, Z. Pospíšilová

útočníci – B. Bittnerová, S. Dalecká, A. Šandová, L. Benková

trenér – L. Bittner  vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 11x, A. Šandová 1x

V neděli nastoupily Opatovické ženy na hřišti Staré Vsi nad Ondřejnicí na mokrém terénu, ale bez deště, občas nesměle vykouklo i sluníčko. Domácí se chlubí, stejně jako Opatovice, výbornou hrou obrany a tento zápas toho byl důkazem. Od počátku se oba týmy hlídaly ve skóre, 3. min. 1:1, 8. min. 2:2, v 16. minutě hosté vedli 2:3. Do konce první půle dokázala Stará Ves skóre otočit na 6:5. V Opatovickém dresu byla v útoku nejvíce vidět kanonýrka B. Bittnerová, ale často i ona mířila do brankové konstrukce a odražené míče se většinou nevrátily do rukou hostujícího týmu. Ve druhé půli nejprve Opatovice hřiště obrátily na 6:8 ve 42. minutě, vzápětí domácí srovnali na 8:8 v minutě 45. Zásadní moment v zápase přišel za remízového stavu v 57. minutě, kdy gólmanka hostů A. Ansorgová zlikvidovala pokutový hod! Rozhodnutí o zisku obou bodů pro Opatovice nastalo těsně před koncem, kdy z rozehraného trestného hodu skórovala B. Bittnerová. Konečný výsledek 11:12 a velká gratulace pro kompletní tým Opatovického Sokola, který tak potvrdil své průběžné třetí místo v tabulce 1. ligy, skupiny „B“.

branky Opatovic: B. Bittnerová 12x, A. Šandová 4x, S. Dalecká 1x, L. Benková 1x

Na Ostravsko se vydaly Opatovické ženy k sehrání obou víkendových zápasů v 1. lize žen. Nejprve je čekal tým Pustějova, který dosud nasbíral 4 body a obsazoval 9. místo tabulky. Bohužel počasí házené vůbec nepřálo, celý první poločas propršel a o moc lepší to nebylo ani po přestávce. Od začátku se hrála vyrovnaná házená, oba soupeři se střídali ve vedení, 6. minuta 2:2, 14. minuta 4:5. Ve 23. minutě už bylo opět srovnáno na 8:8. Vzhledem k terénu se nemohla hrát rychlá kombinační házená. Poločas končil za stavu 10:10.  Po pauze byl obraz hry do 44. minuty a stavu 12:12 podobný, rozhodující náskok si vybudovaly Opatovické ženy v následujících minutách, skvěle zahrála obrana, na více než deset minut povolila soupeři jedinou branku a útok toho využil ke vstřelení 5 branek, 57. minuta 13:17. Zápas byl rozhodnut a oba body míří do Opatovic za výsledek 14:18.

branky Opatovic: B. Bittnerová 11x, S. Dalecká 6x, A. Šandová 4x

V dalším kole 1. ligy žen přivítaly Opatovice na svém hřišti tým ze Studénky, který se šesti získanými body obsazoval průběžné páté místo tabulky se ztrátou jednoho bodu na domácí házenkářky. První minuty vyšly lépe Opatovicím, 3. min. 2:0, 5. min. 3:1, postupně přesně zamířila kompletní domácí útočná formace. Hosté reagovali a v 10. minutě už bylo srovnáno na 4:4. Rozhodující náskok v utkání si domácí hráčky vybudovaly v dalším úseku prvního poločasu, 15. minuta 7:3. Skvěle začala hrát obrana s gólmankou A. Ansorgovou. Opatovicím se také povedl závěr první půle, když tři branky během 3 minut stanovily poločasový stav na 12:7. Začátek druhé půle byl opět v režii domácích, S. Dalecká v 34. minutě navýšila skóre už na 14:8. Poté následoval  10 minutový úsek hry, kdy domácí hráčky, zřejmě ukolébané dostatečným náskokem, nevstřelily jedinou branku. Jen díky opět skvěle hrající obraně s gólmankou toho Studénka příliš nevyužila, 45. minuta 14:10. V domácím dresu se začala opět střelecky prosazovat kanonýrka B. Bittnerová, 52. minuta 19:12 a osudu utkání bylo rozhodnuto. Sympaticky bojující hosté ještě dokázali, především díky úspěšně proměněným trestným hodům, zkorigovat skóre na závěrečných 21:17. Oba body zůstávají zaslouženě doma, gratulace kompletnímu týmu.

branky Opatovic: A. Šandová 7x, B. Bittnerová 6x, S. Dalecká 2x

V sobotním utkání nastoupily Opatovické ženy na hřišti lídra soutěže z Dobrušky, který dosud během podzimu neztratil jediný bod. Hosté přijeli oslabeni o nemocnou Z. Pospíšilovou, nemohla hrát ani Š. Bittnerová. Zápas začal opatrně, příliš branek nepadal, 5. minuta 2:1, 10. minuta 3:2. V patnácté minutě bylo srovnáno 4:4, za Opatovice postupně skórovaly všechny útočnice, u domácích se nejvíce střelecky dařilo A. Henclové. Ve 20. minutě srovnala za Opatovice skóre S. Dalecká na 6:6. Bohužel poté následoval dlouhý úsek hry, kdy hostům zamrzla koncovka. Dobruška toho využila k vybudování čtyřbrankového rozdielu a docházelo poločasové přestávky se týmy rozy za stav 11:7. Druhou půli začaly Opatovické ženy skvěle, obrana s gólmankou fungovala a útok prvních deseti minut 4x skóroval. Rázem bylo ve 42. minutě opět srovnáno na 12:12. Bohužel v poslední čtvrtině utkání došly hostům viditelné síly a Dobruška opět ve střetu utekla. I přes statečný výkon hostů z Opatovic patří oba body za výsledek 19:15 domácím.

branky Opatovic: A. Šandová 7x, B. Bittnerová 4x, S. Dalecká 4x, L. Benková 1x

V nejvyšší soutěži žen se hrálo již 5. kolo a do Opatovic přijel soupeř z Nového Města nad Metují, Sokol Krčín. První branku zápasu vstřelil Krčín, za domácí vzápětí odpověděla A. Šandová. I nadále byli hosté ve vedení, 5. minuta 2:4, 15. minuta 5:6. Domácí se těžko prosazovali proti dobře hrající obraně soupeře, navíc také Opatovické ženy přišly zbytečně o míč technickou chybou. Krčínu vycházelo proměňování trestných hodů, ze kterých často navyšoval průběžné skóre. Poločas skončil za stavu 8:9. Ve druhém půli byl průběh hry stále podobný. Domácí se na své branky hodně nadřeli. Opatovická obrana dokázala znovu vybojovat na soupeři míč, ale útočná forma tuto výhodu až příliš často nelze využít. Ještě v 53. minutě mohly Opatovice pomýšlet na úspěch, průběžný stav 14:15, závěr ale patřil mezi hosty, kteří za výsledek 16:19 berou oba body.

branky Opatovic: B. Bittnerová 10x, S. Dalecká 3x, A. Šandová 2x, L. Benková 1x

Až do dálky Ostravského Svinova se vydala výprava Opatovických házenkářek k nedělnímu prvoligovému utkání. Od první minuty se hrála svižná a také velice vyrovnaná házená, domácí většinou vedli nejtěsnějším rozdílem, 9. minuta 5:4, 15. minuta 7:6. Hosté z Opatovic až příliš často mířili do brankové konstrukce, bohužel se míč většinou odrážel do soupeře. Vedení Svinova pomohlo dva neproměněné potřebné hody Opatovic. I přes tyto nezdary byli hosté stále na dostřel, poločas skončil za stavu 11:10. Ve druhé půli domácí ve 42. minutě vedli 14:13, Opatovické ženy skóre obrátily v 53. minutě na 14:15, vzápětí byl ve vedení opět Svinov, 56. minuta 16:15. Poslední minuty byly velkou bitvou, nejprve dokázala B. Bittnerová skóre srovnat na 16:16. Poté mohli jít hosté dokonce do vedení, ale svoji šanci neproměnili. Totéž se nepovedlo domácím a drama tak skončilo remízou 16:16. Vzhledem k průběhu utkání se jedná o spravedlivé rozdělení bodů. Pro Opatovické ženy to znamená, že ani ve čtvrtém kole nejvyšší soutěže neprohrály!

útočníci – B. Bittnerová, S. Dalecká, Š. Bittnerová, L. Benková, P. Janková

branky Opatovic: B. Bittnerová 15x, S. Dalecká 4x, L. Benková 2x, P. Janková 2x, Š. Bittnerová 1x

V nedělním zápase posílila domácí družstvo v útoku Pavla Janková. Soupeř dorazil až z dalekého Vracova, ale na rozdíl od Opatovických žen neměl v nohách sobotní utkání. V samotném zápase diktoval tempo i průběh jednoznačně lepší domácí tým. V páté minutě platil stav 3:0, v 10. minutě 5:1, ve 20. minutě už 10:4. Opatovická obranná trojice, včetně absolutního nováčka v ligové soutěži Z. Pospíšilové, hrála výborně a co prošlo na domácí branku většinou chytla v neděli skvělá gólmanka A. Ansorgová. V útoku hrál Opatovický tým rychlou kombinační házenou na kterou hosté nestačili. Průběžné skóre do konce první půle vyšplhalo na 17:4, deset branek dávala kanonýrka B. Bittnerová. O osudu zápasu bylo rozhodnuto. Druhá část hry se již odehrála za mnohem nižší úrody branek, v 45. minutě Opatovické ženy vedle 22:7. Za jasné vítězství 24: 10 berou další dva body Opatovické ženy a jsou v prvoligové soutěži po 3 kolech zatím stoprocentní! Opět musíme pogratulovat kompletnímu týmu.

branky Opatovic: B. Bittnerová 16x, S. Dalecká 6x, L. Benková 2x

První domácí utkání Opatovických žen v nové sezóně se odehrálo za úmorného vedra, kdy teplota atakovala 30°C, proti týmu z Hlinska. I přes tyto ztížené podmínky se hrála velice pěkná házená av prvním poločase, kdy hráčky obou týmů měly ještě dost sil i ve svižném tempu. První minuty utkání byly vyrovnaným soubojem, 5. minuta 2:1, 10. minuta 6:5, 15. minuta 9:7. Útoky dominovaly a obranné řady s gólmany příliš povedených zákroků neměly. K nejlepšímu trháku v průběžném skóre zavelela kanonýrka B. Bittnerová, která v úseku 16. až 24. minutu přesně mířila 6x. Přidala se také domácí obrana s brankářkou A. Ansorgovou, měla několik důležitých zákroků, včetně zneškodnění nového hodu. Rázem se změnilo na 17:11. Hlinsko se ještě pokusilo o korekci a do poločasu se oba týmy rozcházely za stav 18:14. Ve druhém půli se již naplno začal projevovat hráček na obou stranách, tempo hry opadlo a začalo se množit i technické chyby. stále domácí udržovaly dostatečný rozdíl ve skóre, 40. minuta 21:16, 50. minuta 23:18. Poslední minuty se Hlinsko pokoušelo o zdramatizování utkání, dokázali korigovat skóre na rozdíl 3 branek, ale víc jim toho domácí hráčky nedovolily. Zápas skončil výhrou Opatovic 24:20. Gratulace kompletnímu týmu!

branky Opatovic: B. Bittnerová 18x, S. Dalecká 7x, A. Šandová 2x

Historicky první prvoligové utkání odehrály Opatovické ženy na nově zrekonstruovaném hřišti SK Náchod. Především v první půli se odehrával vyrovnaný souboj, oba týmy se střídali ve vedení. V 10. minutě platil stav 2:4, v 15. minutě už domácí vedli 7:5, ve 25. minutě Opatovice otočily průběžný výsledek na 8:10, do konce první půli se změnilo na 11:13. Hostům hrál velice dobře útok, naopak v obraně se příliš nedařilo, Náchod dával jednoduché branky a stále byl na dostřel. Začátek druhé části utkání byl stále vyrovnaný, 35. min. 14:16. Teprve od 40. minuty se Opatovické ženy utrhly do více brankového vedení, hostující obrana začala sbírat míč, brankářka A. Ansorgová předvedla několik povedených zákroků. Ve 45. minutě vedle Opatovice 15:19, pět minut před koncem již 17:24. O osudu utkání bylo rozhodnuto a za konečný výsledek 18: 27 putují oba prvoligové tělo do Opatovic. Extra pochvalu za předvedený výkon zaslouží, kromě tradičně vynikající B. Bittnerové, také S. Dalecká, která výrazně přispěla k prvnímu vítězství sezóny.