Sokol Tymákov – TJ Sokol Opatovice n/L    22:13 /11:7/

obránci – M. Straník, P. Hartmann, Z. Bittner

útočníci – V. Práchenský, P. Hruška, P. Bajer, V. Bittner, P. Doskočil

trenér – Libor Bittner vedoucí – Jindra Hruška

branky Opatovic: V. Práchenský 7x, P. Hruška 3x, P. Bajer 3x

V neděli nastoupili Opatovičtí na Plzeňsku na hřišti aktuálního lídra první ligy Sokola Tymákov, který v soutěži neztratil jediný bod. Úvodní branky zápasu dával Opatovický V. Práchenský a hosté vedli v 5. minutě 1:2. Tymákov do desáté minuty skóre otočil na 4:3. Hosté dokázali opět reagovat a v 15. minutě bylo srovnáno na 5:5. Opatovickým fungovala obrana a domácí se několik minut nedokázali prosadit. V 18. minutě vstřelil P. Bajer rozdílovou branku a Opatovice vedly 5:6. Bohužel se následně hosté střelecky odmlčeli až do 27. minuty a domácí v této pasáži hry začali navyšovat svůj náskok, který do poločasové pauzy vyrostl na 4 branky, 11:7. Ve druhém poločase nejprve Opatovice snížily na 11:8 v 35. minutě, Tymákov si svůj náskok vzít nenechal a dále vedl čtyřbrankovým rozdílem, 40. minuta 13:9, 45. minuta 14:10. K rozhodnutí utkání došlo mezi 48. až 57. minutou, Tymákov skóroval v šesti případech, střelecky se dařilo domácímu J. Jahodovi. Opatovičtí odpověděli pouze 2x V. Práchenským. Zápas se už jen dohrával a za vítězství 22:13 zůstaly oba body Tymákovskému Sokolu.

branky Opatovic: P. Bajer 6x, V. Práchenský 5x, P. Hruška 4x

K utkání do Čakovic odjeli Opatovičtí muži bez gólmana Jardy Bartáka a obránce Jakuba Hrušky, domácí nastoupili kompletní včetně svých posil z druholigového Žatce. Bohužel celý zápas výrazně ovlivnila nepřízeň počasí, hrálo se za trvalého deště. První dvě branky vstřelili domácí, za Opatovice odpověděl Vojta Práchenský, 5. minuta 2:1. I v dalších minutách domácí vedli, maximálně o 2 branky, ale do většího rozdílu hosté svého soupeře nepustili, dobře pracovala obranná řada s gólmanem Vláďou Pospíšilem, který dokázal zlikvidovat i pokutový hod. V závěru první půle zařídil Patrik Bajer srovnání na 6:6. Po přestávce byl obraz hry podobné, Čakovice většinou o jedinou branku a hosty z Opatovic dokázali vždy odpovědět, 40. minuta 9:9, 50. minuta 12:12. V posledních deseti minutách nejprve zařídil Čakovický Pavel Sýkora dvoubrankové vedení, 57. minuta 15:13. Opatovičtí se nevzdali, získali důležitý míč a díky Petru Hruškovi, který 2x přesně zamířil v posledních dvou minutách, dokázali dosáhnout srovnat na konečnou remízu 15:15. Vzhledem k průběhu utkání je zisk bodu pro hosty zasloužený, celé družstvo předvedlo kvalitní výkon.

branky Opatovic: P. Bajer 8x, V. Práchenský 5x, P. Hruška 1x

K utkání do Ostravského Svinova odjeli Opatovičtí v oslabené sestavě bez několika hráčů základních sestav. Poprvé v sezóně se tak v brance představil V. Pospíšil, v obraně pomohl Z. Bittner. V první půli nebyly tyto změny nijak patrné, naopak obrana s gólmanem pracovali velice dobře, opakovaně dokázali vybojovat míč pro útočnou formu. V útoku se podařilo P. Bajerovi. Domácí se především v ofenzívě trápili. Poločas tak patřil hostům 9:5. Ve druhé půli se bohužel Opatovičtí útočníci zasekli v přísunu branek a domácí přišli na recept jak překonat hostující obranu. Průběžný rozdíl ve skóre se tak postupně snižoval, v posledních 10 minutách už hosté vedli o jedinou branku. V závěru Svinov dokázal srovnat a Opatovičtí již neměli čas reagovat. Za výsledek 14:14 tak odvážejí hosté jeden bod, který je vzhledem k průběhu utkání pro Opatovice spíše ztrátou.

trenér – Libor Bittner vedoucí – Miloš Hrubý

branky Opatovic: V. Práchenský 10x, P. Hruška 7x, V. Bittner 3x, P. Bajer 1x, P. Doskočil 1x, V. Bouz 1x

První utkání nové prvoligové sezóně odehráli Opatovičtí proti týmu ze Studénky. V zápase se poprvé v Opatovickém dresu představil obránce Petr Hartmann z Řevnic a dva mladí útočníci Pavel Doskočil a Vojta Bouz pro které to byla premiéra v nejvyšší soutěži. Úvod se domácím povedl, v osmé minutě vedli 3:0, v desáté 4:1. Dobře pracovala obrana a gólman J. Barták předvedl několik povedených zákroků. Hosté se ovšem vrátili do zápasu a okolo 15 minut stáhli skóre na 6:5. Opatovičtí opět zabrali a díky přesnému zakončení P. Hrušky /3 branky v řadě/ navýšili svůj tip na 10:6. Poločas se dohrál do stavu 13:10, za Studénku opakovaně skóroval A. Falhar. Ve druhé půli dával první branku domácí kapitán V. Práchenský, kterého vzápětí napodobil V. Bittner, 15:10 v 35. minutě. Podobně jako v prvním poločase se Opatovičtí hráči uspokojili s rozdílem ve skóre a nechali Studénku dávat jednoduché branky z brankoviště a nařízených trestných hodů. Ve 45. minutě platil stav 18:16. Více domácích tým hostům nepovolil, sázel branky V. Práchenský, gólman J. Barták kryl v útoku dva útoky. V závěrečných minutách dali své první ligové branky i oba Opatovičtí dorostenci a zápas skončil zaslouženou výhrou domácích 23:18.

branky Opatovic: V. Práchenský 11x, P. Bajer 7x, P. Hruška 3x, M. Bittner 1x

V neděli sehráli další zápas Opatovičtí v Nýřanech, které v soutěži ještě neprohrály a patří k favoritům 1. ligy na medailová místa. První minuty patřili v domácím dresu střelci Marku Gabrielovi, u hostů stejně přesně odpovídal kapitán Vojta Práchenský, oba vstřelili po 4 brankách a ve 12. minutě platil stav 6:5. Poté následovalo několik minut bez branek, obrana se konsolidovala. V 17. minutě Opatovičtí srovnali na 6:6, v 21. se posunulo už na 9:8, první brankou o sobě dal vědět Patrik Bajer. Do přestávky se soupeře rozcházeli za stav 13:13. Domácí držel v zápase vynikající M. Gabriel / první půle 11 branek /. Začátek druhé půle patřil Nýřanskému týmu, který se utrhl až do 3 brankového vedení, Opatovičtí byli dlouhými 8 minut bez vstřelené branky. V 45. minutě Nýřany vedli 20:17.

branky Opatovic: P. Bajer 9x, V. Práchenský 5x, M. Bittner 5x, P. Hruška 2x

V sobotním odpoledním utkání se Opatovičtí představili na hřišti Nezvěstic, týmu z Plzeňska. V první minutě nařídil rozhodčí proti hostům pokutový hod, který vzápětí kryl skvělý gólman Jarda Barták, podobně se mu zadařilo i v dalších dvou případech v první půli! První branku zápasu tak dali Opatovičtí ve 3. minutě, skóre začalo narůstat od 6. minuty, kdy obě útočné formace našly recept na překonání obran. V 11. minutě svítila na tabuli stav 4:4, v minutě 16. domácí vedli 7:6. Poté následovaly dlouhé minuty bez branky, přerušené ve 22. minutě přesnou střelou Vojty Práchenského 7:7. Do konce poločasu odcházely oba týmy za stav 9:9, když poslední dva góly Opatovic dával svoji typickou střelou Michal Bittner. Začátek druhý půle patřil Opatovickým, branky začal dávat kanonýr Patrik Bajer, ve druhém půli celkem 6. Opatovickým hrála skvěle branná trojice, co prošlo, většinou pochytal brankář Jarda Barták. Ve 48. minutě Opatovice vedle 15:13, v 54. už 19:16. Bohužel závěrečné minuty se hosté nepovedli, technickými chybami zbytečně přišli o míč a dovolili domácím vrátit se do zápasu. V Nezvěstickém útoku se začalo dařit Marku Nachtmanovi, který 3 góly v řadě skóre srovnal. V závěrečných sekundách mohli i domácí jít do rychlého útoku, ale více jim skvělou hrou Opatovické obrany již povoleno nebylo a zápas tak skončil za stavu 21:21. Vzhledem k jeho průběhu škoda ztraceného bodu, uznání ale zasloužím kompletní Opatovický tým! V Nezvěstickém útoku se začalo dařit Marku Nachtmanovi, který 3 góly v řadě skóre srovnal. V závěrečných sekundách mohli i domácí jít do rychlého útoku, ale více jim skvělou hrou Opatovické obrany již povoleno nebylo a zápas tak skončil za stavu 21:21. Vzhledem k jeho průběhu škoda ztraceného bodu, uznání ale zasloužím kompletní Opatovický tým! V Nezvěstickém útoku se začalo dařit Marku Nachtmanovi, který 3 góly v řadě skóre srovnal. V závěrečných sekundách mohli i domácí jít do rychlého útoku, ale více jim skvělou hrou Opatovické obrany již povoleno nebylo a zápas tak skončil za stavu 21:21. Vzhledem k jeho průběhu škoda ztraceného bodu, uznání ale zasloužím kompletní Opatovický tým!

branky Opatovic: V. Práchenský 7x, V. Bittner 6x, P. Hruška 3x, V. Bouz 1x

V nedělním utkání v Novém Městě nad Metují se museli Opatovičtí obejít bez útočníka Patrika Bajera. Hrálo se před početnou návštěvou obou týmů. První branka vstřelila Krčína, ale vzápětí stejně odpověděl Petr Hruška. Podobný scénář se odehrával následujících 10 minut do stavu 5:4. Poté přišel na Opatovické výpadky v přísunu branek a domácí se postupně utrhli až do 4 brankového vedení ve 26. minutě 10:6. Hosté už jen stihli korigovat V. Práchenským na poločasový stav na 10:7. Úvod druhé půli patřil mezi hosty, Vojta Práchenský a poté Vašek Bittner stáhl během 2 minut skóre na 10:9. Domácí se probudili především díky přesné střelbě M. Fišera / 4 branky v řadě /, ve 47. minutě Krčín vedle 17:15. Opatovičtí se lehce nevzdali, bojovali o každý míč a dokázali opět utkání zdramatizovat na remízový stav 17:17 v 54. minutě. Bohužel poslední minuty padaly branky už jen do Opatovické sítě, přišli hosté o míč díky uspěchané střelbě nebo přihrávce. Zápas tak skončil za stav 20:17.

branky Opatovic: P. Bajer 9x, V. Práchenský 7x, P. Hruška 3x, V. Bittner 1x

Na sobotní odpolední utkání proti týmu z Podlázek u Mladé Boleslavi se sešla početná návštěva fanoušků české házené. Začátek patřil domácím, kteří se rychle ujali vedení 3:1 v 5. minutě. V desáté minutě svítilo na tabuli stav 4:3. Opatovickým v těchto minutách hrála velice dobře obrana s gólmanem J. Bartákem. Bohužel od 12. minuty a stavu 5:4, se dlouhé období odmlčela domácí ofenzíva. Opatovičtí útočníci začali trefovat přímými střelami gólmana hostů, kterému pomohli v některých případech i branková konstrukce. Podlázky začaly obracet budovat svůj výsledek, který jak se později ukázal, byl tak pro další vývoj utkání. Ve 24. minutě platil stav 5:8. Do poločasu odcházely oba týmy za stav 8:11. Ve druhé půli pokračovalo domácí střelecká trápení, v 37. minutě Podlázky vedle 13:9. Poté začal úřadovat kanonýr Patrik Bajer, jeho 6 branek během 10 minut ale pouze korigovalo skóre na 16:19 ve 38. minutě. Podlázky stejně povedenou střelbou ihned vždy odpověděly, dařilo se M. Černému. Opatovice se nadechly k závěrečnému náporu 6 minut před koncem, kdy za stav 19:21 vybojovaly pokutový hod, bohužel neproměnili. Hosté už zvrat v utkání nepřipustili a za výsledek 20:23 berou zaslouženě oba body.