1.čtvrtfinále play-off

TJ Sokol Opatovice nad Labem - TJ Plzeň Újezd ​​17:16 / 9:4 /

rozhodčí: Jan Václavek z Náchoda a Pavel Kotlář z Nového Města nad Metují
sestava Opatovic:
brankář – V. Pospíšil, J. Hrubý
obránci – J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, Jakub Hruška, R. Kubelka, D. Janura
útočníci – Z. Hruška, V. Práchenský, V. Bittner, B. Štefanča, R. Staněk, M. Bittner, P. Jančík
branky Opatovic: V. Bittner 6x, B. Štefanča 5x, V. Práchenský 4x, R. Staněk 2x

2.čtvrtfinále play-off

TJ Plzeň Újezd ​​– TJ Sokol Opatovice nad Labem 29:14 / 11:6 /

rozhodčí: Jan Adámek z Přeštic a Pavel Kotlář z Nového Města nad Metují
branky Opatovic: V. Bittner 6x, B. Štefanča 5x, V. Práchenský 2x, R. Staněk 1x

Sobotní utkání začalo s téměř hodinovým zpožděním, které bylo způsobeno, bohužel tragickou, dopravní nehodou na dálnici D11 z Prahy do Hradce Králové…
Domácím vyšel úvod utkání proti vysokému favoritu z Plzně skvěle. Během deseti minut svítila na tabuli stav 5:1. Svůj nejlepší jarní zápas hrála obranná řada a gólman V. Pospíšil, v útoku se nejvíce dařilo V. Bittnerovi. Za hosty se v první půli dokázal prosadit pouze L. Beneda, další útočníci P. Titl s R. Tycarem i přes velkou snahu naráželi na konsolidovanou obranu, případně brankář. Poločas 9:4 dával slušné šance domácím. Ve druhé půli rozjeli zkušení hosté přece jen svoji rychlou kombinační hru a utkání nabralo na zajímavosti. stále Domácí hráli maximálně došlo, ale přece jen občas k technickým ztrátám míčů, které Plzeň dokázala trestat. V 45. minutě již bylo srovnáno na 13:13. Opatovičtí se ale nevzdávali, důležité branky vstřelil R. Staněk a na druhou stranu pochytal několik těžkých střel brankáře V. Pospíšila. Pět minut před koncem vedli Opatovičtí 17:14 a schylovalo se k závěrečnému dramatickému konci. Domácí už nespěchali, v obraně se obětavými zákroky zaskvěl J. Křovák, Plzeň ještě zvýšila obrátky, ale více než redukce výsledku již nedošlo. Konečný stav 17:16 a cenná výhra nad úřadujícím Mistrem byla na světě.

V neděli bylo všem jasné, že budou chtít Plzeňští napravit svůj výpadek. Nastoupili maximálně koncentrovaně a od počátku vedli. Mladý Opatovický tým vzdoroval pouze většinu prvního poločasu, obrana ještě stačila reagovat na rychlé výpady reprezentantů Čecha, kteří jsou na hřišti v Plzeňském dresu sešli. Ve druhé půli za prvních 15 minut vstřelili Opatovičtí jedinou branku a bylo rozhodnuto. Závěr již domácí odehráli s jistotou, v hostujícím týmu dostali příležitost i další hráči z laviček. Plzeň tak zaslouženě postupuje do semifinále play off 1.ligy mužů, kde se utká s Dobruškou. Pro Opatovické skončila úspěšná sezóna, ve které coby nováček naplnili předsezónní cíl, udržovat nejvyšší soutěže i pro další hrací ročník.

 

22. kolo: TJ Sokol Opatovice n.L. - TJ Plzeň Újezd

Domácí Hosté Skóre
TJ Sokol Opatovice n/L TJ Plzeň Újezd 16:27 (4:15)
1.NH Brno TJ Avia Čakovice 13:12 (7:6)
TJ Sokol Nezvěstice Sokol Krčín 18:17 (12:9)
TJ Příchovice Sokol Dobruška 20:18 (11:9)
TJ Přeštice Sokol Svinov 21:23 (12:12)
TJ DIOSS Nýřany TJ Stará Ves n/O 19:14 (11:6)

Informace o utkání

TJ Sokol Opatovice nad Labem - TJ Plzeň Újezd ​​16 : 27 ( 5 : 14)

rozhodčí: Michal Grepl z Brna
sestava Opatovic:

brankář – Z. Horák, J. Hrubý
obránci –
 J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, Jakub Hruška, R. Kubelka, D. Janura
útočníci –
 Z. Hruška, V. Práchenský, V. Bittner, B. Štefanča, M. Bittner

branky Opatovic: V. Práchenský 5x, B. Štefanča 5x, V. Bittner 3x, P. Jančík 2x, M. Bittner 1x

Proti úřadujícímu Mistru ČR a také vedoucímu celku aktuální tabulky nastoupili Opatovičtí v posledním utkání základní hrací části 1. ligy mužů. Domácí začali utkání velice laxně av pohodě hrající hosté se rychle ujali vedení, které do konce první půle zvýšili na jasný stav 5:14. Do druhé části hry již domácí vstoupili s mnohem vyšší bojovností a postupně stáhli výsledek přijatelných 12:18 v 45. minutě. Konec utkání ale opět ovládli zkušení hosté, vynikající výkon předvedl především Pavel Titl, autor 13 branek. Hosté si tak odvezli zasloužené vítězství a potvrdili své 1. místo v prvoligové tabulce.

 

21. kolo: TJ Sokol Opatovice n.L. - TJ Avia Čakovice

Domácí Hosté Skóre
TJ Sokol Opatovice n/L TJ Avia Čakovice 23:19 (10:9)
1.NH Brno TJ Plzeň Újezd 17:13 (11:6)
TJ Příchovice Sokol Krčín 12:22 (3:6)
TJ Sokol Nezvěstice Sokol Dobruška 30:23 (16:10)
TJ Přeštice TJ Stará Ves n/O 19:16 (10:8)
TJ DIOSS Nýřany Sokol Svinov 23:22 (12:12)

Informace o utkání

TJ Sokol Opatovice nad Labem - TJ Avia Čakovice 23 : 19 (10 : 9)

rozhodčí: Jan Malý z Klášterce nad Ohří
sestava Opatovic:

brankář – V. Pospíšil, J. Hrubý
obránci –
 J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, Jakub Hruška, R. Kubelka, D. Janura
útočníci –
 Z. Hruška, V. Práchenský, V. Bittner, B. Štefanča, M. Bittner

branky Opatovic: V. Práchenský 10x, V. Bittner 7x, B. Štefanča 5x, Z. Hruška 1x

Před důležitým zápasem byly karty jasně, domácímu týmu, pro potvrzení prvoligové příslušnosti, stačilo získat jeden bod. Soupeř z Čakovic nutně potřeboval tělo dva. Obě družstva nastoupila v kompletních sestavách, hosté v útoku s nejlepším prvoligovým střelcem Lukášem Zimmermannem. První branku vsítil hned v první minutě domácí Václav Bittner, ale hosté vzápětí přesnou střelou svého kanonýra odpověděli. Poté se ujali vedení Čakovice, trpělivě, ale efektivní hrou svého útoku vedli v desáté minutě již o tři branky 2:5. Opatovičtí, povzbuzováni početným publikem, následně především hezkými brankami Braňa Štefanči srovnali na 7:7 v minutě patnácté.Od této chvíle se ujali iniciativy v utkání Opatovice a do konce prvního poločasu stále o jednu branku vedli, poločas 10:9. Po přestávce Čakovice rychle srovnali, ale za domácí úřadovat dvojice Vašek Bittner a Vojta Práchenský, několik povedených akcí se Opatovičtí poprvé v zápase ujali více brankového vedení, 40. minuta a průběžný stav 15:12. V okamžicích podržel brankář Vláďa Pospíšil, dokázal pochytat několik těžkých, ale především zlikvidovat dvě střely nejen domácích utkání. V obranné řadě se k němu přidal vynikající Jirka Křovák a rázem bylo o osudu utkání rozhodnuto. Opatovičtí již bez větších problémů dovedli utkání k vítěznému konci a zisku dvou důležitých bodů, konečný stav 23:19. ale zlikvidovat dva procesy především.V obranné řadě se k němu přidal vynikající Jirka Křovák a rázem bylo o osudu utkání rozhodnuto. Opatovičtí již bez větších problémů dovedli utkání k vítěznému konci a zisku dvou důležitých bodů, konečný stav 23:19. ale zlikvidovat dva procesy především. V obranné řadě se k němu přidal vynikající Jirka Křovák a rázem bylo o osudu utkání rozhodnuto. Opatovičtí již bez větších problémů dovedli utkání k vítěznému konci a zisku dvou důležitých bodů, konečný stav 23:19.

 

20. kolo: TJ Sokol Opatovice n.L. - 1.NH Brno

Domácí Hosté Skóre
TJ Sokol Opatovice n/L 1.NH Brno 16:22 (12:12)
TJ Příchovice TJ Plzeň Újezd 12:25 (4:14)
TJ Avia Čakovice TJ Sokol Nezvěstice 20:20 (10:10)
TJ Přeštice TJ DIOSS Nýřany 13:21 (6"12)
TJ Stará Ves n/O Sokol Dobruška 20:18 (11:8)
Sokol Svinov Sokol Krčín 12:10 (4:4)

Informace o utkání

TJ Sokol Opatovice nad Labem - 1. NH Brno 16 : 22 (12 : 12)

rozhodčí: Jan Václavek z Náchoda
sestava Opatovic:

brankář – V. Pospíšil, J. Hrubý
obránci –
 J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, Jakub Hruška, R. Kubelka, D. Janura
útočníci –
 Z. Hruška, V. Práchenský, V. Bittner, B. Štefanča, M. Bittner

branky Opatovic: V. Práchenský 8x, V. Bittner 6x, B. Štefanča 2x

Na mokrém terénu, ale již bez deště sehráli Opatovičtí další prvoligové utkání, tentokrát v domácím prostředí proti silnému týmu 1. NH Brno. První branku zápasu vstřelil Vojta Práchenský, hosté ale rychle srovnali. Během prvních patnácti minut takto Brněnští vždy odpověděli na přesné zásahy Opatovického družstva, průběžný stav 6:6. Poté předvedl své schopnosti nejproduktivnější hráč hostů Horáka, třemi brankami zařídil vedení svého družstva, 7:9 ve dvou minutách. Opatovičtí ovšem dál bojovali a především dvojice útočníků V. Práchenský a V. Bittner dělala hostům v obraně největší potíže. Poslední jmenovaný také dokázal srovnat ve 30. minutě poločasový stav na 12:12. Prvních deset minut druhé půle se odehrávalo ve znamení dobrých výkonů obran a brankářů. Padla jediná branka, bohužel do sítě domácích. Zatímco Brněnští střelci se poté opět probudili a začali střílet branky, domácí poprvé ztratili střeleckou jistotu z půle. Zkušený tým z Brna již své vedení nepustilo do utkání s rozdílem skóre na konečný výsledek 16:22.

 

19 Kolo . kolo: TJ Příchovice - TJ Sokol Opatovice n.L.

Domácí Hosté Skóre
TJ Příchovice TJ Sokol Opatovice n/L 17:18 (10:11)
TJ Sokol Nezvěstice 1.NH Brno 18:15 (7:10)
Sokol Dobruška TJ DIOSS Nýřany 16 : 17 (8 : 8)
Sokol Krčín TJ Přeštice 18:19 (9:10)
TJ Plzeň Újezd TJ Stará Ves n/O 19 : 13 (11 : 7)
TJ Avia Čakovice Sokol Svinov 20:17 (10:10)

Informace o utkání

TJ Příchovice - TJ Sokol Opatovice nad Labem 17 : 18 (10 : 11)

rozhodčí: Petr Šimánek z Nového Města nad Metují
sestava Opatovic:

brankář – V. Pospíšil, J. Hrubý
obránci –
 J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, Jakub Hruška, R. Kubelka, D. Janura
útočníci –
 Z. Hruška, V. Práchenský, V. Bittner, B. Štefanča, M. Bittner

branky Opatovic: V. Práchenský 11x, V. Bittner 5x, B. Štefanča 2x

Úvod nedělního utkání vyšel hostům z Opatovic, v desáté minutě vedli již o dva góly 3:5. Jenže poté si vybrali hostující útočníci oddechový čas, během dalších deseti minut si připsali pouze jednu branku a domácí výsledek oznámili na 8:6. Naštěstí začal úřadovat Vojta Práchenský, který v řadě zařídil těsně pěti poločasové vedení 10:11. Druhý poločas patřil hostům, kteří neustále vedli, maximálně ale o dvě branky a Příchovičtí stále cítili svoji šanci na zvrat. Ta 5 minut před koncem, kdy Opatovičtí neproměnili penalý hod a naopak z protiútoku na druhé straně skóroval domácí střelec Jurina. Poslední minuty byly z obou stran hektické, obě družstva měla své šance, ale ani jedna strana už nebyla schopna střelit branku. Opatovičtí si tak odvezli vítězství 17:18 a důležité dva body.

 

18. kolo: TJ Sokol Nezvěstice - TJ Sokol Opatovice n.L.

Domácí Hosté Skóre
TJ Sokol Nezvěstice TJ Sokol Opatovice n/L 30:22 (15:12)
Sokol Dobruška TJ Přeštice 22:12 (12:7)
TJ Plzeň Újezd Sokol Svinov 24 : 16 (12 : 5)
TJ Avia Čakovice TJ Stará Ves n/O 16 : 16 (9 : 10)
Sokol Krčín TJ DIOSS Nýřany 18:19 (12:9)
TJ Příchovice 1.NH Brno 11 : 21 (6 : 9)

Informace o utkání

TJ Sokol Nezvěstice - TJ Sokol Opatovice nad Labem 30 : 22 ( 15 : 12)

rozhodčí: Jan Václavek z Náchoda
sestava Opatovic:

brankář – V. Pospíšil, J. Hrubý
obránci –
 J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, Jakub Hruška, R. Kubelka, D. Janura
útočníci –
 Z. Hruška, V. Práchenský, V. Bittner, B. Štefanča, M. Bittner, P. Jančík

branky Opatovic: V. Práchenský 11x, B. Štefanča 4x, V. Bittner 3x, P. Jančík 2x, M. Bittner 2x

K dalšímu dvojzápasu přijeli Opatovičtí na Plzeňsko. V sobotu nastoupili proti týmu v Nezvěsticích, kteří nastoupili v kompletní sestavě. Už od první minuty se odehrávala rychlá házená, útoky se přelévaly na obě strany. Až do dvou minut byl minimální rozdíl ve skóre, průběžný stav 7:6. Opatovičtí stačili odpovídat na střelecké disponované útočníky domácích. hosté několika technickými chybami znovu ztratili míč a Nezvěstice toho využili k vybudování až pěti brankového vedení, které Opatovice v závěru poločasu korigovaly na stále hratelný průběžný stav 15:12. Druhá půle ale vyšla mnohem lépe domácím, střelecky se podařilo dvojici útočníků Koc – Nachtman, která opakovaně překonala Opatovickou obranu. Na druhé straně předvedl přesnou střelbu Vojta Práchenský, autor 11 branek.

 

17. kolo: Sokol Dobruška - TJ Sokol Opatovice n.L.

Domácí Hosté Skóre
Sokol Dobruška TJ Sokol Opatovice n/L 22 : 12 (10 : 5)
TJ DIOSS Nýřany TJ Plzeň Újezd 20:17 (12:8)
TJ Přeštice TJ Avia Čakovice 22:16 (11:9)
1.NH Brno Sokol Krčín 19:15 (10:5)
TJ Sokol Nezvěstice TJ Příchovice 22:15 (9:7)
Sokol Svinov TJ Stará Ves n/O 17:16 (8:11)

Informace o utkání

Sokol Dobruška - TJ Sokol Opatovice nad Labem 22 : 12 ( 10 : 5)

rozhodčí: Petr Šimánek z Nového Města nad Metují
sestava Opatovic:
brankář – V. Pospíšil, J. Hrubý
obránci – J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, Jakub Hruška, R. Kubelka
útočníci – Z. Hruška, V. Práchenský, B. Štefanča, M. Bittner, R. Staněk, P. Jančík

branky Opatovic: B. Štefanča 5x, M. Bittner 3x, V. Práchenský 2x, P. Jančík 2x

Prvoligové derby jednoznačně vyšlo domácímu Sokolu, který potvrdil svoji výbornou jarní formu. Naopak hosté zklamali především v útočné činnosti a předvedli velice špatný výkon. Pochvalu snad jen zaslouží za větší část prvního brankáře hostující obrana s Pospíšilem a za celé utkání útočníka Braňo Štefanča, který přes svá zranění dělal největší starosti jinak vynikající domácí brankář s gólmanem Urbanem.

 

16. kolo: TJ DIOSS Nýřany - TJ Sokol Opatovice n.L.

Domácí Hosté Skóre
TJ DIOSS Nýřany TJ Sokol Opatovice n/L 29 : 14 (14 : 8)
Sokol Krčín TJ Avia Čakovice 18:16
TJ Přeštice 1.NH Brno 16:20
Sokol Svinov TJ Sokol Nezvěstice 22:16 (12:9)
TJ Stará Ves n/O TJ Příchovice 19:11
Sokol Dobruška TJ Plzeň Újezd 15 : 14 (7 : 6)

Informace o utkání

TJ DIOSS Nýřany - TJ Sokol Opatovice nad Labem 29 : 14 (14 : 8)

rozhodčí: Jan Adámek z Příchovic
sestava Opatovic:
brankář – V. Pospíšil, J. Hrubý
obránci – J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, Jakub Hruška, D. Janura, R. Kubelka
útočníci – Z. Hruška, V. Bittner , V. Práchenský, B. Štefanča, M. Bittner, R. Staněk
branky Opatovic: R. Staněk 5x, V. Práchenský 4x, B. Štefanča 2x, M. Bittner 2x, V. Bittner 1x

Do nedělního utkání vstoupili domácí v roli velkého favorita, který chtěl napravit sobotní překvapivou porážku s Brnem. Během prvních patnácti minut si domácí vypracovali třibrankový rozdiel 7:4, který do poločasu navýšil na 14:8. Začátek druhý půle vyšel lépe hostům, když Roman Staněk třikrát přesně zamířil a stáhnul průběžný stav na 15:11 v 35. minutě, ale poté opět dominoval zkušený Nýřanský tým, který bez problému dokráčel k vítězství.

 

15. kolo: TJ Přeštice - TJ Sokol Opatovice n.L.

Domácí Hosté Skóre
TJ Přeštice TJ Sokol Opatovice n/L 19:19 (9:11)
TJ Stará Ves n/O TJ Sokol Nezvěstice 24:23
Sokol Krčín TJ Plzeň Újezd 15 : 18 (10 : 7)
Sokol Dobruška TJ Avia Čakovice 16 : 16 ( 6 : 6)
TJ DIOSS Nýřany 1.NH Brno 10 : 11 ( 5 : 6)
Sokol Svinov TJ Příchovice 26 : 13 (13 : 6)

Informace o utkání

TJ Přeštice - TJ Sokol Opatovice nad Labem 19 : 19 (9 : 11)

rozhodčí: Jiří Mainwaelder z Brna
sestava Opatovic:
brankář – V. Pospíšil, J. Hrubý
obránci – J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, Jakub Hruška, D. Janura, R. Kubelka
útočníci – Z. Hruška, V. Bittner , V. Práchenský, B. Štefanča, M. Bittner, R. Staněk
branky Opatovic: V. Bittner 8x, B. Štefanča 6x, R. Staněk 3x, V. Práchenský 2x

V hezkém sportovním areálu TJ Přeštice sehráli Opatovičtí další prvoligový zápas. A začali dobře. První branka patřila Václavovi Bittnerovi, který přesným zásahem získal i patřičné sebevědomí do dalšího průběhu utkání. Domácí sice kontrovali, ale hosté stále dokázali udržovat vedení, které ve dvou minutách vyšplhalo až na rozdíl čtyř branek, 4:8. Velkou zásluhu na příznivém stavu měl také vynikající brankář Pospíšil. V závěru poločasu přesto dokázali domácí stáhnout stav na 9:11, především díky svému nejlepšímu střelci Langovi. Do druhé půle opět lépe vkročili hosté, výborný zápas sehrála Opatovická dvojice útočníků V. Bittner a B. Štefanča se kterou si Přeštická obrana nevěděla rady. Na druhé straně opět udržoval Přeštické ve hře domácí kapitán Lang. Zápas se hrál v odpoledním velice teplém počasí, které rychle bralo síly na obou stranách. Zlom přišel v padesáté minutě, kdy se na dlouhých devět minut odmlčeli Opatovičtí střelci, některé míče ztratili technickými chybami. Přeštice vycítili šanci a stav obrátili na 19:18 v 58. minutě. Dokonce šli i do dalšího útoku, který svou chybou nezakončil. Minutu před koncem tak mohl hezkou brankou Braňo Štefanča výsledek srovnat na konečných 19:19.

 

14. kolo: TJ Sokol Opatovice n.L. - TJ Stará Ves nad Ondřejnicí

Domácí Hosté Skóre
TJ Sokol Opatovice n/L TJ Stará Ves n/O
17:20 (9:10)
TJ Plzeň Újezd TJ Avia Čakovice 19 : 15 (10 : 5)
TJ Příchovice TJ DIOSS Nýřany 24:30 (12:17)
TJ Sokol Nezvěstice TJ Přeštice 17:22 (10:14)
Sokol Dobruška Sokol Krčín 12 : 9 (7 : 4)
1.NH Brno Sokol Svinov 14 : 16 (8 : 8)

Informace o utkání

TJ Sokol Opatovice nad Labem – TJ Stará Ves nad Ondřejnicí 17:20 / 9:10 /

rozhodčí: Tomáš Votava ze Žatce
sestava Opatovic:
brankář – V. Pospíšil, J. Hrubý
obránci – J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, Jakub Hruška, D. Janura, R. Kubelka
útočníci – Z. Hruška, V. Bittner , V. Práchenský, B. Štefanča, M. Bittner, R. Staněk, P. Jančík
branky Opatovic: V. Práchenský 6x, V. Bittner 4x, R. Staněk 3x, Z. Hruška 2x, B. Štefanča 2x

Před zahájením utkání předal starosta obce Opatovice nad Labem ing. Kohout rekonstruované hřiště s umělým EPDM povrchem do užívání házenkářům TJ Sokol.

Do zápasu za Opatovice nastoupil po devíti měsíční pauze způsobené zraněním útočníka Braňo Štefanča a také v prvním kole absentující Roman Staněk. Oba tak mohli podporovat útočné snažení domácích. Úvod ale vyšel lépe hosty, kteří po deseti minutách vedli 3:1, domácí se probudili až v dalších minutách, kdy hezkými kombinacemi začali znovu překonávat obranu Staré Vsi. Do poločasové přestávky se soupeři rozcházeli za stav 9:10. Na začátku druhého kapitána vstřelil branku domácí Zdeněk Hruška a srovnal stav. Od chvíle se průběžné vedení této začalo přelévat z jedné na druhou stranu. Byli k vidění rychlé kombinace i krásné branky na obou stranách. V padesáté minutě přesně zamířil Opatovický Štefanča a opět posunul domácí do vedení, 17:16. Bohužel v posledních deseti minutách se produktivita Opatovických zasekla, přišli technickou chybou o míč a tyto momenty dokázala Stará Ves využít a utkání zvrátit ve svůj prospěch. V samotném závěru, kdy domácí již hráli vabank, své vítězství potvrdili na konečných 17:20.

 

13. kolo:  Sokol Krčín - TJ Sokol Opatovice n.L.

Domácí Hosté Skóre
Sokol Krčín TJ Sokol Opatovice 15 : 11 ( 8 : 6)
TJ Avia Čakovice TJ Příchovice 20 :15 ( 10 : 9)
TJ Plzeň Újezd TJ Přeštice 23 : 15 (13 : 8)
TJ DIOSS Nýřany TJ Sokol Nezvěstice 25 : 20 ( 14 : 7)
TJ Stará Ves n/O 1.NH Brno 17 : 16 (10 : 11)
Sokol Svinov Sokol Dobruška 17 : 19 ( 9 : 9 )

Informace o utkání

Sokol Krčín - TJ Sokol Opatovice nad Labem   15:11 / 8:6 /

rozhodčí: Jiří Havlík z Rokytnice u Přerova
sestava Opatovic:
brankář – V. Pospíšil, J. Hrubý
obránci – J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, Jakub Hruška, D. Janura
útočníci – Z. Hruška, V. Bittner, V. Práchenský, P. Jančík, M. Staněk
branky Opatovic: V. Bittner 5x, V. Práchenský 5x, Z. Hruška 1x

Do prvního utkání jarní části soutěže vstoupili Opatovičtí bez zraněného Zdeňka Bittnera, Romana Staněka a také Branislava Štefanči, který se ale již zapojil do tréninku. I přes výrazné oslabení v útoku byli Opatovičtí v prvním poločasu zkušenému týmu Krčína zdatným soupeřem. Po patnácti minutách, za stavu 3:5, byl nucen domácí trenér využít oddechového času a zformovat útočnou formaci, která již deset minut nebyla schopna překonat soustředěnou obranu Opatovic. Nastoupil nejzkušenější domácí útočník Kamil Zimla a přinesl potřebný klid v proměňování šancí. V závěru první části hry dokázali Krčínští obrátit průběžný výsledek na 8:6.
Začátek druhé půle patřil domácím, třemi rychlými góly prakticky rozhodli o osudu utkání. Za hosty snižoval pouze Vašek Bittner, ke konci utkání se také prosadil Vojta Práchenský. Domácí tým si již výsledek pohlídal a mohl si tak připsat dva ligové body.

 

12. kolo: TJ Sokol Opatovice n.L. - Sokol Svinov

Domácí Hosté Skóre
TJ Avia Čakovice TJ DIOSS Nýřany 21:20 (10:10)
TJ Plzeň Újezd ​​A TJ S. Nezvěstice 26:21 (12:9)
TJ Příchovice TJ Přeštice 16:18 (8:7)
TJ Sokol Opatovice nL Sokol Svinov 16:16 (8:10)
1. NH BRNO Sokol Dobruška 19:15 (11:7)
TJ Stará Ves n/Ondř. Sokol Krčín 20:16 (10:7)

Informace o utkání

TJ Sokol Opatovice nad Labem – Sokol Ostrava Svinov 16:16 / 8:10 /

rozhodčí: Aleš Liška z Plzně
sestavy Opatovic:
brankář – V. Pospíšil, M. Bittner
obránci – J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, R. Kubelka, Jakub Hruška, D. Janura
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner , V. Bittner, R. Staněk, V. Práchenský, P. Jančík
branky Opatovic: Z. Bittner 13x, V. Bittner 2x, Z. Hruška 1x

Průběh utkání

Do posledního podzimního utkání vstoupili hosté z Ostravy v roli favorita. Průběžné druhé místo Sokola Svinov v prvoligové tabulce a především výsledky z posledních zápasů signalizovali výbornou formu a herní pohodu.

Rychlou první branku utkání vstřelil domácího Václava Bittnera, ale úvodních dvacet minut byli lepší hosté. Trvale vedli, místy až o čtyři branky. Opatovicím hrála velice dobře obrana s brankářem Pospíšilem, ale v útoku se kromě kanonýra Zdeňka Bittnera nikdo dlouho prosadit. I proto vyšel první poločas lépe Svinovu, stav 8:10.

A také úvod druhé části utkání vyzněl pro hosty, dvěma brankami se odpoutali v průběžném skóre na 8:12. Výborně hrála sehraná dvojice v útoku Tománek – Horáček. Jenže domácí mají svého lídra, který dokáže strhnout i ostatníe, ostrostřelce Zdeňka Bittnera. Svou produktivitou stále držel domácí ve hře a protože se podařilo i Opatovickým obráncům a gólmanovi začali domácí ukrajovat z 4 zápasu, až se v 5. minutě ujali vedení 13:12.

Od této chvíle se rozpoutal taktický boj na obou brankovištích. Nikdo nechtěl ukvapeně ztratit míč, přesto domácí její drželi posledních několik minut utkání a trpělivou hrou čekali na správný okamžik. Ten přišel těsně před koncem, ale brankář byl skvělým zákrokem proti a skončil remízou 16:16. Vzhledem k průběhu utkání je bod pro obě strany spravedlivou odměnou za předvedené výkony.

 

11. kolo: TJ Plzeň Újezd ​​- TJ Sokol Opatovice n.L.

Domácí Hosté Skóre
TJ Plzeň Újezd
  TJ Sokol Opatovice nL 34:25 (21:15)
TJ Avia Čakovice 1. NH BRNO 19:21 (9:16)
Sokol Dobruška TJ Příchovice 18:11 (13:6)
Sokol Krčín TJ S. Nezvěstice
21:11 (10:5)
TJ Stará Ves n/Ondř. TJ DIOSS Nýřany 18:20 (15:8)
Sokol Svinov TJ Přeštice 29:16 (15:8)

Informace o utkání

TJ Plzeň Újezd ​​- TJ Sokol Opatovice nad Labem 34:25 / 21:15 /

sestava Opatovic:

brankář – V. Pospíšil, M. Bittner
obránci – J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, R. Kubelka, Jakub Hruška, D Janura
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, R. Staněk, V. Práchenský

branky Opatovic: Z. Bittner 15x,V. Bittner 7x, Z. Hruška 3x

Průběh utkání

V utkání proti úřadujícímu Mistru ČR sehráli Opatovičtí důstojnou partii. Plzenští nastoupili v kompletní sestavě včetně hostujících posil Tycara a Třísky. A reprezentační duo v útoku Beneda – Titl především zahrálo skvěle. Rychlými kombinacemi a přesnou střelbou překonávali opakovaně Opatovickou obranu i oba brankáře. Skóre ovšem narůstalo i na druhé straně. Postarali se o to bratři Zdeněk a Václav Bittnerové, kteří zdatně soupeřili s domácími kanonýry. Nebojácnou hrou okořeněnou mnoha hezkými brankami si získali uznání i domácích fanoušků.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Pouze snad přibylo více ostrých zákroků obran, které v tomto utkání viditelně zaostávali za útočnými formacemi. V Opatovickém dresu sehrál vynikající zápas autora 15 branek a nejlepší hráč utkání Zdeněk Bittner.

 

10. kolo: TJ Avia Čakovice - TJ Sokol Opatovice n.L.

Domácí Hosté Skóre
TJ Avia Čakovice
  TJ S. Opatovice n/L.
17:18 (6:9)
TJ Plzeň Újezd 1. NH BRNO 26:16 (10:5)
Sokol Dobruška TJ S. Nezvěstice 24:13 (12:7)
Sokol Krčín TJ Příchovice 19:15 (13:9)
TJ Stará Ves n/Ondř. TJ Přeštice 25:18 (13:10)
Sokol Svinov TJ DIOSS Nýřany 29:17 (17:9)

Informace o utkání

TJ Avia Čakovice - TJ Sokol Opatovice nad Labem 17:18 / 6:9 /

sestava Opatovic:
brankář – V. Pospíšil, M. Bittner
obránci – J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, R. Kubelka, Jakub Hruška, D Janura
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, R. Staněk, V. Práchenský, P. Jančík
branky Opatovic: Z. Bittner 11x, V. Práchenský 3x, Z. Hruška 2x, V. Bittner 2x

Průběh utkání

V sobotním zápase v Čakovicích se první prosadili hosté z Opatovic. Rychlou úvodní branku vstřelil Vojtu Práchenský. Domácí okamžitě odpověděli přesnou střelou Zimmermanna, ale téměř deset minut to byly branky poslední. Na obou stranách hrály dobře obranu a gólmani pochytali veškeré pokusy útočníků. Počáteční oťukávání skončilo v minutě desáté, kdy se gólově předvedli postupně všichni útočníci hostů. Na druhé straně byl stále jediný kanonýr Lukáš Zimmermann, jeho pět branek v prvním poločase drželo domácí ve hře. Poločas 6:9 pro Opatovice.

Druhá půle začala opět opatrně, moc branek nepadal, až do 45. minut drželi Opatovičtí nadějné čtyřbrankové vedení 9:13. Poté přeci jen obě obrany povolily tlak útočných formací a začala gólová přestřelka. V ní začali tahat za delší konec hráči Čakovic, využili i několika technických chyb hostů. Domácí srovnali skóre v 55. minutě na 15:15. Posledních pět minut byl taktickým soubojem, kdo udělá chybu, respektive vstřelí vítěznou branku. Minutu před koncem drželi Čakovice míč, ale ukvapenou střelou o něj přišly. Následoval poslední útok hostů, kteří vyčkali na správný okamžik, aby pár před koncem řádné hrací doby, svoji typickou střelu z úhlu pohledu sledoval Opatovický kapitán Zdeněk Hruška a zajistil import dvou bodů do Opatovic nad Labem.

 

9. kolo: 1. NH Brno - TJ Sokol Opatovice n.L.

TJ S. Nezvěstice - TJ Avia Čakovice 22 : 21 (13 : 11)
TJ Plzeň Újezd ​​​​A - TJ Příchovice 26 : 18 (15 : 9)
TJ DIOSS Nýřany - TJ Přeštice 22 : 19 (12 : 12) TJ
Sokol Dobruška A - TJ Stará Ves n/Ondř. 25 : 18 (14 : 8)
Sokol Krčín - Sokol Svinov 14 : 9 ( 5 : 4)
1. NH BRNO - TJ S. Opatovice n/L. 26:23 (19:15)    

Informace o utkání

1.NH Brno - TJ Sokol Opatovice nad Labem 26:23 /19 : 15/

rozhodčí: Lukáš Gorpiel ze Studénky
sestava Opatovic:
brankář – M. Bittner, J. Hrubý
obránci – J. Křovák, P. Živčák, Jindřich Hruška, R. Kubelka, Jakub Hruška, D. Janura
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner , V. Bittner, R. Staněk, V. Práchenský
branky Opatovic: Z. Bittner 15x, Z. Hruška 4x, V. Práchenský 4x

Průběh utkání

Za ideálního slunečného počasí, ale bez pracovně zaneprázdněného gólmana Pospíšila nastoupili Opatovičtí na hereckém týmu 1. NH Brno, který každým rokem bojuje o nejvyšší příčky v prvoligové soutěži.

Od prvního hvizdu rozhodčího hrály prim v utkání útočné formace obou soupeřů. V té domácí se skvěle předvedl Jaroslav Horák, nejlepší házenkář roku 2009, autor 13 branek (9 v prvním poločase). Pokud se gólově neprosadil, podařilo se mu uvolnit a nahrát do jasných střeleckých pozic svým kolegům útoku.

I Opatovičtí, ale mají excelentního kanonýra, který v utkání dominoval a byl nejlepším hráčem zápasu. Přesnou střelbou se představil Zdeněk Bittner, který se svými 15 brankami (10 v první půli !) doslova znemožnil obrannou hru domácích. Branek v úvodním poločase brankáře neustále přio, i obránci se neustále měnili, nicméně vyrostlo na rekordních 19:15.

Začátek druhé půle vyšel lépe Opatovicím, dvěma rychlými góly se přiblížily na dostřel a domácí znervózněly. V útoku začali Brněnští hrát mnohem opatrnější házenou, v obraně přibylo více tvrdých zákroků a hra se tak často přerušovala. V samotném závěru předvedli domácí taktickou hru a bez dalších problémů dovedli utkání k vítězství.

 

8. kolo: TJ Sokol Opatovice n.L. - TJ Příchovice

Domácí Hosté Skóre
TJ Stará Ves n/Ondř. TJ Plzeň Újezd 20:24 (9:13)
Sokol Svinov TJ Avia Čakovice 20:16 (10:5)
1. NH BRNO TJ S. Nezvěstice 20:11 (12:6)
TJ Sokol Opatovice nL TJ Příchovice 24:15 (14:6)
TJ Přeštice Sokol Krčín 18:19 (10:9)
TJ DIOSS Nýřany Sokol Dobruška 15:13 (5:6)

Informace o utkání

TJ Sokol Opatovice nad Labem – TJ Příchovice 24:15 / 14:6 /

rozhodčí: Jan Adámek z Přeštic
sestava Opatovic:
brankář – Pospíšil, M. Bittner
obránci – Křovák, Živčák, Jindřich Hruška, Kubelka, Janura, Jakub Hruška
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, R. Staněk, Práchenský , Jančík, M. Staněk
branky Opatovic: V. Práchenský 8x, R. Staněk 6x, Z. Bittner 5x, V. Bittner 4x, Z. Hruška 1x

Průběh utkání

V nedělním zápase, proti dalšímu týmu z Plzeňska, vyšel domácím skvěle jeho úvod. Již v desáté minutě za stavu 5:1 byl přinucen Příchovický trenér vzít oddechový čas. Domácí hráli produktivní rychlou házenou, obrana s gólmanem Pospíšilem byla neprostupná a sbírala jeden míč za druhý.

Poločasový stav 14:6 mluvil jednoznačně a dovolil Opatovickým do druhé půle nasadit postupně všechny mladé hráče z lavičky. Vynikající zápas odehráli v domácím útoku Vojty Práchenského s Romanem Staňkem, opakovaně se podařilo prosadit. Zápas se líbil i početnému domácímu obecenstvu, které se v chladném počasí často zahřálo potleskem.

Zisk víkendových bodů byl důležitý i vzhledem k náročnému programu utkání na hřištích soupeřů, které Opatovický tým čeká v příštích 14 dnech, doma se představí až 24. října proti Ostravskému Svinovu.

 

7. kolo: TJ Sokol Opatovice n.L. - TJ Sokol Nezvěstice

Domácí Hosté Skóre
TJ Stará Ves n/Ondř. TJ Avia Čakovice 23:13 (12:6)
Sokol Svinov TJ Plzeň Újezd 26:21 (13:11)
1. NH BRNO TJ Příchovice 29:16 (14:5)
TJ Sokol Opatovice nL TJ S. Nezvěstice 26:23 (13:9)
TJ Přeštice Sokol Dobruška 25:22 (14:11)
TJ DIOSS Nýřany Sokol Krčín 18:10 (9:5)

Informace o utkání

TJ Sokol Opatovice nad Labem – TJ Sokol Nezvěstice 26:23 / 13:9 /
rozhodčí: Jiří Maiwaelder z Brna
sestava Opatovic:
brankář – Pospíšil, M. Bittner
obránci – Křovák, Živčák, Jindřich Hruška, Kubelka, Jakub Hruška, Janura
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, R. Staněk, Práchenský, Jančík, M. Staněk
branky Opatovic: Z. Bittner 12x, R. Staněk 7x, V. Bittner 3x, Z. Hruška 2x, V. Práchenský 2x

Průběh utkání

V sobotním utkání nastoupili Opatovičtí proti týmu z Plzeňska, který byl pro domácí naprosto neznámým soupeřem. Z jeho dosavadních výsledků v 1. lize bylo patrné, že se jedná především o útočně laděný kolektiv. A již úvod naznačil jeho další průběh.

Útočné formace obou týmů se bez problémů prosazovaly a tak v páté minutě platil stav 3:3, obránci s gólmany pouze přihlíželi. V Opatovickém dresu exceloval kanonýr Zdeněk Bittner a na druhé straně se podobně podařilo nejlepšímu z hostů Karlu Kocovi, autorů celkem 9 branek. Postupem času se podařilo získat několik míčů domácích obránců a útočníci byli stále při střelecké chuti odskočili Opatovice až na poločasový rozdíl čtyř branek, 13:9.

Ve druhé půli se odehrávala podobná partie, hezké branky utěšeně přibývaly a gólmani se nestačili v obou brankách střídat. Ve střeleckých dostizích se lépe vedlo domácím av 52. minutě svítilo na tabuli stav 24:18. Nezvěstice ale nijak nerezignovaly a sympaticky bojovali do poslední minuty. V závěrečných minutách dokázaly konečné skóre upravit na 26:23.

 

6. kolo: TJ Sokol Opatovice n.L. - Sokol Dobruška

Domácí Hosté Skóre
TJ Avia Čakovice TJ Přeštice 17:14 (8:8)
TJ Plzeň Újezdy TJ DIOSS Nýřany 17:15 (8:7)
TJ Příchovice TJ S. Nezvěstice 16:15 (8:6))
TJ Sokol Opatovice nL Sokol Dobruška 10:10 (5:5)
Sokol Krčín 1. NH BRNO 14:14 (6:10)
TJ Stará Ves n/Ondř Sokol Svinov 17:13 (8:5)

Informace o utkání

TJ Sokol Opatovice n. L. Sokol Dobruška 10:10 (5:5)

rozhodčí: Jan Baumruk z Plzně
sestavy Opatovic:
brankář – Pospíšil, Hrubý
obránci – Křovák, Živčák, Jindřich Hruška, Kubelka, Jakub Hruška
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, Staněk, Práchenský, M. Bittner
branky Opatovic : Z. Bittner 6x, Z. Hruška 4x

Průběh utkání

V regionálním derby a za velice dobrého a deštivého počasí proti sobě nastoupili oba týmy před cca 100 nejvěrnějšími fanoušky z obou táborů.

Od úvodu již bylo patrné, že na těžkém terénu bude rozhodovat více bojovnost a trocha štěstí než kombinační akce okořeněné o střely z větší vzdálenosti. První branka spadla až ve třetí minutě po střele domácího kanonýra Zdeňka Bittnera. Dobruška prakticky ihned odpověděla přesným zásahem Tomáše Ulrycha.

V desáté minutě svítilo na tabuli průběžný stav 2:2 a obě obrany s brankářem překonali v bojovnosti i nasazení. Poté si světlejší chvilku vybral dobrušský kapitán Josef Tomáš a dva góly zařídil vedení hostů 2:4. Na dlouhých téměř dvacet minut to ale byly branky poslední.

Ke skvělému výkonu se rozchytal Opatovický gólman Vladimír Pospíšil. Domácí se začali prosazovat iv útoku 25. minuty av 5:4 brankou domácího kapitána Hrušky. Poslední slovo mělo opět nejlepší útočník Dobrušky Tomáš, který zařídil poločasové skóre 5:5.

Do druhého půli vstoupili lépe hosté a dvěma brankami se opět odpoutali v průběžném skóre. Domácí reagovali přesnější střelbou a stále si udržovali minimální odstup. Ve 40. minutě platil stav 7:8. V hektickém závěrečném dějství nejprve domácí Zdeněk Hruška vyhrál skóre na 9:8, aby se poté Dobruška prosadila 2x po sobě av posledních pěti minutách vedla 9:10. Závěr minuty provedl Opatovický tým na útočné polovině, ale na kluzkém hřišti si stále nebyl schopen připravit střelu.

Rozhodčí Baumruk odpískal konec utkání a zároveň trestný hod z cca 8 metrů, ke kterému se postavil Zdeněk Bittner. K velkému nadšení domácích se přesnou střelou dokázal prosadit a srovnat stav na konečných 10:10. Vzhledem k průběhu utkání byla dělba bodů spravedlivá a oba týmy si zaslouží za předvedený výkon uznání.

 

5. kolo: Sokol Svinov - TJ Sokol Opatovice n.L.

Domácí Hosté Skóre
TJ DIOSS Nýřany TJ Avia Čakovice 22:19 (10:9)
TJ S. Nezvěstice TJ Plzeň Újezd 18:23 (12:13)
TJ Přeštice TJ Příchovice 20:14 (12:8)
Sokol Dobruška 1. NH BRNO 17:18 (8:9)
Sokol Krčín TJ Stará Ves n/Ondř 15:16 (5:6)
Sokol Svinov
  TJ Sokol Opatovice nL 25:18 (13:9)

Informace o utkání

Sokol Svinov - TJ Sokol Opatovice nL 25 : 18 (13:9)

rozhodčí: Jiří Cedidlo ze Studénky

sestava Opatovic:
brankář – Pospíšil, M. Bittner
obránci – Křovák, Živčák, J. Hruška, Kubelka
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, Staněk, Práchenský

branky Opatovic: Z. Bittner 8x, V. Bittner 4x, Staněk 4x, Práchenský 2x

Průběh utkání

V dalším utkání nastoupili Opatovičtí házenkáři na hřišti aktuálně vedoucího týmu soutěže Ostravského Svinova. Tento tým dosud neztratil jediný bod a těží z ustálené a lety prověřené sestavy.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, první branka vstřelila ve třetí minutě Opatovický Václav Bittner. Domácí na druhou stranu okamžitě vyvolali přesnou střelu kapitána Horáčka. Poté se rozvinula menší přestřelka na obou stranách a skóre utěšeně narostlo, desátá minuta 5:5. V následujících minutách se předvedly v lepším světle obrany a oba brankáři. V přibližně dvacáté minutě svítilo na tabuli vyrovnaný stav 7:7. Bohužel posledních deset minut do poločasové přestávky se hostům nepovedlo, pouhé dvě vstřelené branky z velkého množství dovolily domácím odskočit na poločasových 13:9 a jak se později ukázalo, bylo to definitivně.

Ve druhé půli domácí nijak nespěchali a bezpečně proměňovali své šance, výborným výkonem se převedl produktivní svinovský útočník Tománek. Na druhé straně hosté ve snaze o rychlé zakončení útočných kombinací až příliš často ztráceli míč nepřesnou střelbou. Posledních 15 minut se již utkání hrálo z povinnosti a domácí mohli slavit již páté vítězství v řadě.

 

4. kolo: TJ Sokol Opatovice n.L. - DIOSS Nýřany

Domácí Hosté Skóre
TJ Avia Čakovice Sokol Krčín 16:16 (9:7)
TJ Plzeň Újezd Sokol Dobruška 27:19 (15:9))
TJ S. Nezvěstice Sokol Svinov 16:22 (10:11)
TJ Příchovice TJ Stará Ves n/Ondř 18:17 (9:7)
TJ Sokol Opatovice   TJ DIOSS Nýřany 17:14 (10:5)
1. NH BRNO TJ Přeštice 27:20 (15:12)

Informace o utkání

TJ Sokol Opatovice nad Labem – Dioss Nýřany 17:14 (10:5)

rozhodčí: ing. Jiří Maiwaelder z Brna

sestava Opatovic:
brankář – Pospíšil, Hrubý
obránci – Křovák, Živčák, J. Hruška, Kubelka, Janura
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, Staněk, Práchenský, M. Bittner

branky Opatovic: Z. Bittner 5x, Z. Hruška 5x, R. Staněk 4x, V. Bittner 2x, V. Práchenský 1x

Průběh utkání

V nedělním utkání přijel do Opatovic jeden z favoritů nejvyšší soutěže mužů Dioss Nýřany, navíc posilněn výhrou o den dříve v Brně. Domácí chtěli napravit sobotní výpadek v utkání s Přešticemi a potěšit opět skvělé domácí obecenstvo.

V úvodu úřadovali zkušenější hosté, první branka vstřelila Nýřanský Brada. Domácí ale nijak výrazně nezaostávali av prvních 15 minutách téměř vždy našli rychlou odpověď, průběžný stav 3:4. Poté se karta začala obracet a nadšený výkon Opatovického týmu slavil během dalších 10 minut znovu úspěch. V 25. minutě svítila na tabuli stav 7:4 a především dvojice v útoku Z. Bittner a Z. Hruška našli recept na jinak výborného gólmana Nýřana Průchu.

Na druhé straně profesorsky hrající útočníci Nýřan naopak neomylně mířili do brankové konstrukce Opatovic, či úplně mimo nebo je dokázal znovu vychytat výborný domácí brankář Pospíšil. Celkem jednoznačný poločasový stav 10:5 dával tušit senzaci. Do konce utkání bylo ovšem daleko.

Ve druhé půli Nýřany dokázali stáhnout rozdíl ve skóre na 2-3 brankový rozdíl, přesnou střelbou se ukázal Nýřanský Gabriel. Opatovičtí ale více soupeři nedovolili a taktickou hrou celého týmu zakončenou téměř vždy brankou dovedli zápas k vítězství a zisku důležitých 2 prvoligových bodů.

 

3. kolo: TJ Sokol Opatovice n.L. - TJ Přeštice

Domácí Hosté Skóre
TJ Avia Čakovice Sokol Dobruška 17:14 (7:7)
TJ Plzeň Újezd Sokol Krčín 19:18 (10:10)
TJ S. Nezvěstice TJ Stará Ves n/Ondř. 16:14 (9:8)
TJ Příchovice Sokol Svinov 18:24 (10:9)
TJ Sokol Opatovice TJ Přeštice 23:24 (10:11)
1. NH BRNO TJ DIOSS Nýřany 15:19 (7:9)

 

Informace o utkání

TJ Sokol Opatovice - TJ Přeštice 23:24 (10:11)

rozhodčí: Jiří Bláha z Dobříše

sestava Opatovic:
brankář – Pospíšil, M. Bittner
obránci – Křovák, Živčák, J. Hruška, Kubelka, Hájek
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, Staněk, Práchenský, Jančík

branky Opatovic: Z. Bittner 11x, V. Bittner 5x, V. Práchenský 3x, Z. Hruška 3x, R. Staněk 1x

Průběh utkání

Za ideálního počasí a opět před skvělou návštěvou cca 200 diváků nastoupili Opatovičtí v dalším kole 1. ligy mužů proti týmu z Plzeňska - TJ Přešticím. A úvod to byl pro domácí famózní, v desáté minutě svítil na světelné tabuli stav 5:1 a především autor prvních čtyř branek Vašek Bittner exceloval.

Jenže hosté už mají ve nevyšší soutěži něco odehráno a na tento stav reagovali změnou v rozestavení obranné řady a také v útoku se začal prosazovat nejzkušenější z Přeštických, kapitán Rudolf Lang. Skóre se začalo pomalu obracet v 19. minutě již bylo vyrovnáno na 7:7. I poté byli lepší v zakončení hosté a do poločasu se oba soupeři rozcházeli za stav 10:11.

Začátek druhé části hry vyšel skvěle domácímu ostrostřelci Zdeňku Bittnerovi, který třemi brankami stále udržoval nejtěsnější brankový rozdíl, 37. minuta stav 13:14. Na druhé straně dělali největší problémy Opatovické obraně Přeštičtí kanonýři Lang a Šelep, kteří s jistotou proměňovali své střelecké pokusy.

Domácí neustále měnili rozestavení své obrany a mezi 45. až 55. minutou utkání se podařilo stáhnout až tříbrankový rozdiel soupeře na remízový stav 21:21. Hra na obou stranách gradovala a tři minuty před koncem Opatovice vedle 23:22. Jenže hosté nejen že rychle srovnali, ale také v poslední minutě technickou chybou přišli Opatovičtí o míč. Přeštice vyrazily do útoku a získal trestný hod po ukončení řádné hrací doby. Poslední střelu utkání z cca 8 metrů zahrál jeden z Přeštických střelců a tvrdou ranou využil a získal tak pro svůj tým oba body.

Velká škoda pro domácí, dramatickému zápasu by mnohem lépe slušela remíza.

 

 

2. kolo: TJ Stará Ves n. O. - TJ Sokol Opatovice n.L.

Domácí Hosté Skóre
TJ Avia Čakovice TJ Plzeň Újezd 17:18 (6:9)
TJ Přeštice TJ Sokol Nezvěstice 24:18 (14:8)
TJ DIOSS Nýřany TJ Příchovice 29:15 (16:9)
Sokol Krčín Sokol Dobruška 17:21 (8:12)
TJ Stará Ves TJ Sokol Opatovice
14:18 (8:7)
Sokol Svinov 1.NH Brno 18:17 (7:7)

Informace o utkání

TJ Stará Ves nad Ondřejnicí - TJ Sokol Opatovice nad Labem 14 : 18 (8 : 7)

rozhodčí:  Jiří Havlík z Rokytnice u Přerova

sestava Opatovic:

brankář – Pospíšil, M. Bittner

obránci – Křovák, Živčák, J. Hruška, Kubelka, Hájek, Janura

útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, Staněk, Práchenský, Jančík

střelci branek: Václav Bittner 8x, Zdeněk Bittner 6x, Vojtěch Práchenský 3x, Zdeněk Hruška 1x

Průběh utkání

Ke druhému utkání sezóny nastoupili Opatovičtí s přímou podporou svých věrných fanoušků na hřišti Staré Vsi nad Ondřejnicí. Domácí v prvním kole prohráli u jednoho z favoritů soutěže, tým 1.NH Brno av tomto zápase počítali s prvními body.

První branka vstřelila sice domácí, konkrétně útočník Hyneček, ale Opatovice rychle odpověděli střelou Vojty Práchenského. V dalších minutách neustále Stará Ves vedla, nejčastěji o jednu branku, hosté se ale stále drželi v těsném závěsu. Důležité branky vstřelil Zdeněk Bittner. Pokud už hosté hrají srovnali, ani jednou se jim nepodařilo překonat branku, příležitostí k tomu měli několik.

V dalších momentech zápasu držel vysoko Opatovické akcie výborný gólman Pospíšil, který pochytal několik vyložených šancí Staré Vsi. Závěr poločasu zažil zkušeně domácí tým, dlouho držel míč v samotném závěru vstřelil branku, která znamenala těsné vedení po první půli.

Do druhé části hry vlétli domácí mnohem lépe, během tří minut 2x rozvlnili síť Opatovické branky a navýšili průběžné skóre na 10:7. V té chvíli nikdo netušil, že v dalších cca 15 minut dokážou pouze jedinkrát překonat skvělého brankáře Pospíšila, ke kterému se soustředěným výkonem přidala celá Opatovická obrana.

Nna druhé straně se začalo blýskat na lepší časy a po několika brankách Zdeňka Bittnera a Vojty Práchenského svítili na tabuli v 50. minutě stav 12:12. A protože se hned poté prosadil i nejmladší z tria bratrů Bittnerů Václav, šli hosté poprvé do vedení. Domácí notně znervózněli, několik míčů zbytečně ztratili a především jeden z domácích obránců se nechal zbytečně vyloučit. Oslabený tým Staré Vsi poté již nedokáže čelit rychlým Opatovickým akcím a především Vašek Bittner na závěr předvedl střeleckou výstavu.

Opatovické družstvo, tak nadšenou hrou všech zúčastněných, dokázalo svého soupeře porazit a připsat si první vítězství a další body do tabulky. Zvláštní poděkování patří skupině cca 30 fanoušků, kteří svůj tým neúnavně povzbuzovali po celé utkání.

1. kolo: TJ Sokol Opatovice nad Labem - Sokol Krčín

Domácí Hosté Skóre
TJ Příchovice TJ Avia Čakovice 14:13 (6:9)
TJ Přeštice TJ Plzeň Újezd 18:19 (9:9)
TJ Sokol Nezvěstice TJ DIOSS Nýřany 23:23 (14:12)
Sokol Dobruška Sokol Svinov 13:21 (6:10)
TJ Sokol Opatovice Krčín 18:18 (10:11)
1.NH Brno TJ Stará Ves 20:15 (7:7)

Informace o utkání

TJ Sokol Opatovice nad Labem – Sokol Krčín 18:18 / 10:11 /

rozhodčí: Aleš Liška z Plzně

sestava Opatovic:

brankář – Pospíšil, M. Bittner

obránci – Křovák, Živčák, J. Hruška, Kubelka, Hájek

útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Bittner, R. Staněk, Práchenský, Jančík

branky Opatovic: Z. Bittner 10x, V. Bittner 5x, Z. Hruška 2x, R. Staněk 1x

Průběh utkání

Před výbornou návštěvou 250 diváků nastoupili domácí proti vicemistru ČR z Nového Města nad Metují družstvo Sokola Krčín v úvodním utkání 1. ligy mužů. Opatovičtí byli oslabeni o útočníka Štefanču, který stále laboruje zraněným kolenem z konce loňské sezóny, Krčín přijel bez gólmana Chmelíka a obránce Šefce.

První branka vstřelila Opatovický Václav Bittner, ale zkušení hosté rychle přišli na 1:2 v páté minutě. Následující dlouhé minuty nebyly schopny oba útoky vstřelit branky a skóre se tak výrazně změnilo až ve 13. - 14. minutě, kdy domácí srovnali na 4:4. Individuálně se prosadil Opatovický kanonýr Zdeněk Bittner. Na druhé straně hráč přesně mířil Ondřej Václavek a držel tak stále pro hosty těsné vedení, které tento potvrdil i těsně před odchodem do kabinetu. Poločasový stav 10:11 ale stále dával domácí reálnou naději do druhé části hry.

Opatovičtí do změny druhého poločasu změnili složení a rozestavení obranné trojice, v sestavě nastaly iu Krčína. Oba týmy se ve skóre neustále hlídaly, stav ve 45. minutě 16:16 signalizoval drama do poslední minuty. Vypjatému a nervóznímu závěru utkání napomohl svým nepřesným rozhodováním na obě strany po celém utkání rozhodčí Liška. Vynikající domácí publikum hnalo svého hráče do útoku av 55. minutě již Opatovičtí vedli 18:17. Závěr se odehrál v hektické atmosféře, domácí neudržel míč v útočném pásmu a nejzkušenější z Krčínských útočníků Kamil Zimla dokázal stav srovnat na konečných 18:18.

Před zápasem by to byl pro domácí skvělý výsledek, ale vzhledem k průběhu druhé půle se jedná o jednobodovou ztrátu. Přesto to byl pro diváky skvělý zápas s mnoha hezkými i dramatickými momenty .

Příští utkání

Oblastní přebor

Konec sezony

 

Aktuální výsledky

MR ČR Dorostenky

Stará Huť 21. - 23.6.2024

Opatovice - Raspenava 22:15 (11:9)

Stará Huť - Opatovice 24:10 (15:6)

Humpolec - Opatovice 29:18 (17:9)

Studénka - Opatovice 24:19 (16:10)

Opatovice - Nezvěstice 12:28(8:15)

Oblastní přebor 

Konec sezony

 

Aktuální tabulka

Muži oblastní přebor 2023/2024
Tým
Zápasy
Body
TJ Sokol Opatovice n.L.
6
12
TJ Sokol Podhorní Újezd B
6
6
Sokol Dobruška B
6
4
Sokol Krčíb B
6
2
Ženy oblastní přebor 2023/2024
Tým
Zápasy
Body
Sokol Krčín B
4
7
TJ Sokol Opatovice n.L.
4
3
Sokol Dobruška
4
2
Dorostenky oblastní přebor 2023/2024
Tým
Zápasy
Body
TJ Sokol Opatovice n.L.
6
12
Sokol Krčím
6
8
Sokol Dobruška
6
4
HK Hlinsko
6
0
Starší žáci oblastní přebor 2023/2024
Tým
Zápasy
Body
Sokol Dobruška
8
16
Sokol Krčín
8
5
TJ Sokol Opatovice n.L.
8
3
Mladší žáci oblastní přebor 2023/2024
Tým
Zápasy
Body
TJ Sokol Opatovice n.L.
8
16
Sokol Dobruška
8
5
Sokol Krčín
8
3
crossmenu