21. kolo: SK Studénka - TJ Sokol Opatovice nad Labem

Rozhodčí: Miroslav Přikryl z Rokytnice u Přerova

útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, V. Práchenský, V. Bittner, Štefanča, R. Staněk

Branky Opatovic:

Z. Bittner 6x, R. Staněk 6x, Z. Hruška 4x, V. Práchenský 2x, V. Bittner 1x

Průběh utkání

V posledním utkání sezóny dominovali hráči Studénky, kteří se rozhodli o vítězi již v prvním poločase. Tato porážka však již nemohla změnit konečné pořadí II. ligy, kde Opatovičtí obsadili 1. místo právě před svým nedělním soupeřem.

Do Opatovic nad Labem se tak po dlouhých 18 letech vrací nejvyšší soutěž mužů v Národní házené !

Z. Bittner 10x, V. Bittner 8x, Z. Hruška 2x, R. Staněk 1x

K víkendovému dvojkolu odcestovali Opatovičtí již jen z povinnosti. Vše podstatné se již událo v předchozích zápasech II. ligy. Dostatečnou příležitost ke hře tak mohli dostat všichni hráči Opatovic. Sobotní utkání bylo srovnáno do cca 45. minut a stavu 14:14, poté šli domácí do tříbrankového trhu, kteří si již udrželi do konce zápasu.

Bohužel se v tomto utkání zranil a nedohrál Opatovický útočník Štefanča, kterému přejeme brzké uzdravení.

19. kolo:Draken Brno - TJ Sokol Opatovice nad Labem

Draken Brno

22:24 (11:11)

Rozhodčí: Paško z Vítkovic

útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, Jančík, V. Bittner, Štefanča

Z.Bittner 9x, V. Bittner 8x, Z. Hruška 7x

V moderním sportovním areálu Brněnského Drakenu se odehrál nedělní zápas za ideálního počasí.
Opatovičtí postrádali pracovně zaneprázdněného gólmana Pospíšila a bohužel také v sobotu vykartovaného útočníka Štefanču. Naopak již mohl nastoupit do obranné řady Křovák. První branku vstřelil Opatovický V. Bittner, ale poté se podařilo více domácím, kteří v desáté minutě vedli 4:2. Brněnští se soustředili na kanonýra Z. Bittnera, pomáhali si opakovaně nedovolenými zákroky, přesto se nejlepší střelec soutěže uměl prosadit. Na druhé straně hřiště se střídali pravidelně obě útočné formace Drakenu, které dokázaly překonat obranu i oba gólmany Opatovického týmu. Rozhodující se zvrat ve 20. minutě druhého poločasu Brněnští neustále zdvojovali obranu na Z.tnera a prostoru tak mohli využít ke vstřelení volného zvratu přišel branek Z. Hruška a V. Bittner.Závěr si již zkušenější hosté hlídali a poslední krok k postupu do 1. ligy byl naplněn.

Z. Bittner 13x, V. Bittner 4x, B. Štefanča 3x

Říká se, že poslední krok je nejtěžší a víkendové druholigové dvoukolo Opatovického týmu toho bylo důkazem. Hráči věděli, že stačí pouhý jeden bod pro jistotu postupu do nejvyšší soutěže a tento cíl se zdá, v letošním roce pro Opatovice vynikající sezóně, snadno splnitelný.
Utkání proti týmu z Veselí nad Moravou probíhalo v mokrém terénu, který se později ukázal mnohem více vyhovující domácímu.

Zápas nezačal pro Východočechy vůbec špatně a v desáté minutě díky produktivitě Z. Bittnera a B. Štefanči vedli 3:5. Bohužel na dlouhých třináct minut to byly branky poslední a Veselští obrátili skóre na průběžných 7:5. Poté se prosadil dvěma hezkými góly V. Bittner,
ale již pouze korigoval nepříznivý stav pro hosty. Poločasový výsledek 11:9 stále dával šanci k obratu.

Do druhého půle vstoupili Veselští s taktikou dlouhého držení míče v útoku a získávání nebezpečných střeleckých situací z trestných hodů. Tento styl hry jim dlouho vycházel az nařízených trestných hodů dokázali být opakovaně produktivní. Opatovičtí neustále stahovali 1-2 brankový rozdíl, který se v rychle ubývajícím čase utkání neměnil. V dramatickém závěru ke zvratu již nedošlo a Opatovičtí tak po 17 zápasech v řadě poprvé v sezóně ztratili oba body.

Z. Bittner 11x, Štefanča 6x, V. Bittner 4x, Z. Hruška 3x, M. Bittner 1x

V posledním domácím utkání nastoupili Opatovičtí bez vykartovaného obránce Křováka proti soupeři z Vysočiny, SK Autonot Jihlava, který řešil stejný problém s obráncem Knížetem.

Úvod vyšel fantasticky domácím, desátá minuta a stav 5:1, útok výrazně produktivní a domácí obrana s gólmanem Pospíšilem spolehlivá. Jihlavští hráči byli náporem domácích zaskočeni, ale dál bojovali o zvrat, který se jim přiblížil v dalších minutách. Opatovičtí útočníci až příliš rychle ztráceli míče nepřipravenou střelbou a přetížená obrana kapitulovala stále častěji. Do poločasové přestávky dokázali Jihlavští stáhnout průběžný stav na rozdíl pouhých dvou branek.

Do druhé části hry vstoupili domácí mnohem soustředěněji a především Zdeněk Bittner předvedl proč je nejlepším střelcem druhé ligy, jeho rychlé tři branky prakticky rozhodli o vítězi utkání. V další fázi hry se již udržoval rozdíl čtyř až šesti branek a domácí kráčeli za vítězstvím. O vzruch v utkání se převážně staral pouze rozhodčí Šulc, který nedokáže postihnout karty ani jeden z mnoha nevybíravých zákroků Jihlavských obránců. Opatovičtí získali další dva body a čtyři kola před koncem jsou již jednou nohou, po téměř dvaceti letech, účastníci první ligy mužů.

V. Bittner 10x, Z. Bittner 8x, Z. Hruška 5x, M. Bittner 2x

Domácí nastoupili v očekávané sestavě včetně útočníka Samka, který hraje i za „A“ tým ve vyšší soutěži. Opatovičtí byli oslabeni o dva útočníky Štefanču a Práchenského.

Úvod vyšel lépe hostům, když svoji přesnou střelu opakovaně předvedl kanonýr Zdeněk Bittner, stav 1:3 v páté minutě. Poté zabrali i domácí hráče a několika podařenými akcemi srovnali v 5:5 v jedenácté minutě. Rozhodující moment prvního poločasu nastal mezi 12. a 20. minutou, zatímco Krčín neskóroval ani jednou, hosté hned 5x rozvlnili síť za oběma střídajícími se gólmany domácích. Mezi Opatovskými útočníky se podařilo nestornoucímu kapitánu Zdeňkovi Hruškovi, který do konce prvního půle nastřílel důležité čtyři branky a dovedl hosty k jasnému poločasu 10:14.

Ve druhé části hry se obraz hry nezměnil, hosté si hlídali rozdíl ve skóre, krásné branky z brankoviště vstřelily nejmladší z bratrů Bittnerů Václav, kterým si těžkopádní Krčínští obránci nevěděli rady. Na druhé straně stále hrozili nejproduktivnější z Krčínských útočníků Samek a Hladík. Dobrý výkon Opatovické obrany a gólmana Pospíšila svými nepřesnými výroky srážel rozhodčí Havlík a domácí tak mohli znovu korigovat výsledek proměněnými trestnými hody.

V posledních několika minutách za rozhodnutého stavu se zápas již v klidu dohrál a Opatovičtí tak odvážejí důležité dva body.

Všechny příznivce Opatovické házené srdečně zveme na návštěvu sportovního areálu v Pohřebačce v neděli 16. května, kdy od 10,30 sehrajeme další druholigové utkání proti týmu SK Jihlava.

15. kolo:TJ Sokol Opatovice nad Labem - TJ Sokol Osek nad Bečvou

TJ S. Osek n. B

29:16 (12:5)

Rozhodčí: Zdeněk Hejl z Litohlav

obráci – Křovák, Živčák, J.Hruška, Janura
útočníci – Z. Hruška, Z. Bittner, Štefanča, M. Bittner, Práchenský, V. Bittner

Z. Bittner 10x, V. Bittner 5x,M.Bittner 5x,Z.Hruška 4x,V.Práchenský 3x, Štefanča 2x

V nedělním utkání se opakoval scénář ze soboty jen s tím rozdílem, že vyrovnaných bylo pouhých 5 úvodních minut. Se projevila výrazná převaha domácích, když především poté skvělá hra obrany s gólmanem Pospíšilem nepustila Osecké útočníky k jakémukoli zvratu v utkání. Poločasový stav 12:5. Do druhé půle vstoupili domácí zodpovědně a neustále zvyšovali rozdíl ve skóre. Teprve v 50. minutě, za stavu 23:9 domácí polevili a hosté snížili přijatelnější výsledek. V zápase dostali opět příležitost všichni hráči domácích.

Jediným stínem utkání tak byly některé naprosto zbytečné likvidační zákroky Osecké obrany, která viditelně nestačila nasazenému tempu domácích.

14. kolo:TJ Sokol Opatovice nad Labem - TJ Sokol Albrechtičky

TJ S. Opatovice n. L .

S.Albrechtičky

24:18 (15:8)

Z. Bittner 10x, V. Bittner 4x,M.Bittner 4x, Štefanča 3x,Z.Hruška 2x,V.Práchenský 1x

V dalším kole II. ligy mužů přivítali na svém hřišti Opatovičtí tým ze Severní Moravy.

Soupeř disponuje ustálenou sestavou hráčů a jeho největší individualitou je velezkušený brankář Stanislav Šajtar. Zápas začal od počátku brankovou přestřelkou, v páté minutě svítilo na tabuli stav 3:3. Zabrala domácí obrana s gólmanem Pospíšilem a rázem vznikl tříbrankový rozdiel, 10. minuta 6:3. V domácích opět čaroval kanonýr Zdeněk Bittner, kterým se brání soupeře neuměli poradit a jen díky benevolenci rozhodčího Hejla neobdržel větší množství karet. Rozhodujícím momentem v utkání byl úsek mezi 15. a 27. minutou prvního poločasu, zatímco domácí obrana s gólmanem pracovala spolehlivě a nedovolila soupeři skórovat, na druhé straně branek utěšeně přibývalo až na poločasový stav 15:8.

Do druhé půle domácí vstoupili pod dojmem výrazného rozptylu velice vlažně. V bráně soupeře prokazoval brankář Šajtar své kvality a znovu své mužstvo podržel. Pozitivem pro Opatovický tým bylo zapojení do hry všech hráčů z lavičky, kteří si dostatečně dlouhou dobu mohli zahrát před domácí publikou.

13. kolo:TJ Sokol Podhorní Újezd ​​- TJ Sokol Opatovice nad Labem

TJ S. Podhorní Újezd

23:31 (12:15)

Rozhodčí: Jan Václavek z Nového Města nad Metují

Z. Bittner 21x, V. Bittner 5x, Štefanča 3x, M. Bittner 2x

V regionálním derby, proti týmu z Jičínska, sehráli Opatovičtí své další utkání II. ligy mužů za ideálního počasí a před skvělou návštěvou fanoušků z obou táborů. V přímém souboji se tak utkali dva dlouhodobě nejlepší kanonýři soutěže, domácí Patrik Bajer a Opatovický Zdeněk Bittner.

Oba soupeři jinak nastoupili v nejsilnějších sestavách, domácí včetně všech tří posil z Dobrušky. První branku utkání vstřelil Opatovický Zdeněk Bittner. Domácí, jak jinak, Bajerem ihned odpověděli a dokonce se ujali na cca 15 minut 1–2 brankového vedení. Hrála se obě útočná házená, kterou zkoušely eliminovat zvýšenou tvrdostí, brankář obrany se snažil s velkými problémy alespoň občas chytit vyslané projekty, ale jejich úspěšnost byla nízká. V závěru prvního poločasu se přece jen podařilo hostům utéct ve skóre. Největší podíl na tom měl famózní výkon Zdeňka Bittnera, který nastřílel jedenáct poločasů branek (na druhé straně Bajer šest zásahů)!

Od druhé půle začali praktikovat domácí tvrdou osobní obranu na střelce Z. Bittnera, postupně se na něj vystřídali tři různí obránci, kteří nejen že neuspěli, ale i obdrželi několik karet barev. Úspěchu o lídra útoku Opatovických využili ostatní hráči Zvýšení hosté ke vstřelení několika hezkých branek. Domácím v závěru úplně odešla obranná řada, včetně obou již rezignujících brankařů a zápas se dohrál v klidném exhibičním duchu.

Domácí tým i fanoušci museli po zápase uznat suverénní výkon nejlepšího muže na hřišti Zdeňka Bittnera, autorů rekordních 21 branek. Na druhé straně Patrik Bajer mířil přesně v deseti případech. Opatovičtí tak prodloužili sérii utkání bez prohry a stále si udržují jasné vedení v tabulce II. ligy.

Příští víkend sehrají Opatovičtí utkání II. ligy na svém hřišti. Nejprve v sobotu od 16 hodin proti Albrechtičkám av neděli od 10,30 s Osekem nad Bečvou. Příznivci Národní házené jsou srdečně zváni.

12. kolo: TJ Sokol Opatovice nad Labem – KNH MS Brno

KNH MS Brno

22:14 (8:9)

Rozhodčí: Jindřich Šperl ze Stupna

obráci – Křovák, Živčák, Kubelka, Janura

V Z. Bittner 9x, Štefanča 4x, V. Bittner 3x, Z. Hruška 3x, M. Bittner 3x

V prvním jarním utkání za ideálního počasí a před početným publikem nastoupili domácí proti nevyzpytatelnému soupeři z Brna.

Úvodní minuty byly seznamovací, útočníci zkoušeli herní signály,ale brankáři s obranou měli navrch. První branky padly do obou sítí až v páté minutě a od této chvíle nebyl rozdíl ve skóre vyšší než jedna branka. V domácím dresu hrál prim ostrostřelec Z. Bittnera, na druhé straně se podařilo nejlepšímu z hostů M. Šafářovi, oba nastříleli v úvodním poločase po šesti brankách. V závěru první části vyšly hostům kombinace útoku a str první části průběžné hry na stranu, poločas 8:9.

Do druhé půle domácí přeskupili obranu, několik posledních zákroků předvedl Opatovický gólman Pospíšil av útoku dostal příležitost Ti nejzkušenější. Během pěti minut tak dokázali obrátit stav na 13:9.

Zaskočili hosté si vyžádali oddechový čas, nicméně za delší konec až do konce utkání začali tahat Opatovičtí. Prakticky všichni útočníci se střelecky dokázali prosadit a zápas se změnil v hezkou exhibici s možná až krutým brankovým rozdílem pro sympaticky bojující Brněnského hráče.

Domácí si připsali první dva jarní body a potvrdili své vedení v tabulce II. ligy.

K dalšímu utkání nastoupí Opatovičtí házenkáři v regionálním derby na hřišti Podhorního Újezda v neděli 25. 4. od 10.30. Za podporu věrných fanoušků děkujeme.

V. Bittner 10x, Z. Bittner 8x, M. Bittner 3x

Před vynikající návštěvou cca 180 diváků se odehrálo poslední podzimní utkání II. ligy proti silnému týmu exligové Studénky. Domácí chtěli potvrdit svoji dosavadní neporazitelnost a udržet bodový rozdíl v ligové tabulce.

Poučení sobotním úvodem utkání začalo soustředěným výkonem všech řad. Rychlé vedení 2:0 a 4:2 toho bylo důkazem v prvních deseti minutách. Opatovické obraně dodával klid svým vynikajícím brankářem Pospíšilem, pouze střelec Studénky Richter byl schopen překonat, ale i on se postupem času vytrácel. Od patnácté minuty se již naplno projevila převaha domácích a odstup ve skóre se začal zvyšovat až na poločasových 12:7.

I ve druhé půli domácí nic neponechali náhodě a branek utěšeně přibývalo až na 20:11 v 50. minutě. Střelecký doslova zářil nejmladší z tria bratrů Bittnerů Václav, který využil až příliš velké koncentrace obránců Studénky na nejlepší střelce ligy 2. Zdeňka Bittnera.

Závěr se již hrál v poklidu, Studénka pouze malý stav na konečných 21:15. Domácí zaslouženě získali další dva body a potvrdili své první místo i bodový odstup před nadcházející zimní přestávkou.