Čechy – Morava | Mezizemská utkání mužů a žen v národní házené

Foto Krátké video

ženy Čechy – Morava  12:12 /6:7 /

rozhodčí Miroslav Přikryl a Miloň Ziegler
branky Čechy: Petra Bendová 8x, Ivana Jindřichová 2x, Jitka Živná 2x
branky Morava: Pavla Jurtíková 7x, Jana Pavlíková 3x, Kateřina Strnišťová 1x, Klára Benešová 1x

Před utkáním žen byl jednoznačným favoritem tým Čech, průběh tomu ale překvapivě neodpovídal.
Družstvo Moravy stačilo držet krok ve střílení branek, ale především hrálo výborně v obraně, kde měly obávané kanonýrky Čech minimum prostoru na prosazení. Vynikající výkon předvedla gólmanka Moravy Ivana Šnajdrová, která svůj tým opakovaně podržela.  Na straně Čech byla jedinou opravdovou hrozbou v přesné střelbě stále aktivní Petra Bendová s 8 brankami. To ale bylo na tým Moravy v neděli málo. Na konci první půle a během druhého poločasu muselo družstvo Čech stále skóre dotahovat a v závěru bylo rádo za remízu 12:12. Musíme také zmínit další osobnost v týmu Moravy sedmibrankovou Pavlu Jurtíkovou, která během utkání neomylně mířila za záda obou brankařek výběru Čech. Jako nejlepší hráčky zápasu byly vyhodnoceny brankářka Moravy Ivana Šnajdrová a útočnice Čech Petra Bendová. Zápasu přihlíželo 500 diváků.

muži Čechy – Morava  15:11 /6:4 /

rozhodčí Petr Šimánek a Petr Jančík
branky Čechy: Marek Nachtman 4x, Pavel Titl 3x, Lukáš Šilhánek 3x, Ladislav Beneda 2x, Marek Gabriel 1x, Pavel Sedlák 1x, Jiří Pešek 1x
branky Morava: Tomáš Ulrych 5x, Marek Michalus 2x, Jan Petr 1x, Vojtěch Beneš 1x, Martin Šafář 1x, Jiří Tománek 1x
V zápase mužů se očekával spíše vyrovnaný souboj, první poločas tomu odpovídal. Padalo minimum branek, bojovalo se o každý balón, často se hra přerušovala po tvrdých zákrocích obran. Oba rozhodčí tak byli nuceni vytáhnout větší množství karet. V těsném vedení byl stále tým mužů Čech, kde branky stříleli Pavel Titl s Ladislavem Benedou, na druhé straně odpovídal pouze produktivní Tomáš Ulrych. Do druhého poločasu opět vlétli oba týmy s maximálním nasazením, na hřišti se jiskřilo po opakovaných zákrocích obran. Družstvo Čech se ale přeci jen odpoutalo ve skóre na až 4 brankový rozdíl. Ve 45. minutě došlo v prostoru střídačky Moravy k náhlé zdravotní komplikaci obránce Jana Musila, který musel být bohužel odvezen rychlou záchrannou službou, hra byla na 20 minut přerušena.  Všichni samozřejmě přejeme Honzovi rychlé uzdravení a návrat ke sportovní činnosti.
Po pauze se rozstřílel druhý útok výběru Čech, především Marek Nachtman s Lukášem Šilhánkem několikrát hezky zavěsili míč do branky soupeře. Zápas již dovedlo družstvo domácích, tedy Čech k vítěznému konci a mohlo se radovat po vítězství 15:11. Jako nejlepší hráči utkání byli vyhodnoceni útočník Čech Marek Nachtman a v týmu Moravy 5 brankový střelec Tomáš Ulrych. Zápasu přihlíželo 650 diváků.

Předzápas

výběr juniorek ČOS – juniorky Opatovic nad Labem 19:16 / 6:7 /

branky ČOS: Aneta Rydlová 9x, Petra Kotlářová 7x, Nikola Kliková 2x, Barbora Jelenová 1x

branky Opatovic: Barbora Bittnerová 5x, Nikola Kvapilová 4x, Pavla Janková 3x, Natálka Prudičová 3x, Petra Janková 1x

Pozápas

výběr juniorů ČOS – junioři Opatovic nad Labem 18:21 / 7:9 /

branky ČOS: Michal Fišer 6x, Jan Linhart 5x, Michal Čtvrtečka 2x, Jakub Kugler 2x, Miroslav Fišer 1x,

Martin Marek 1x, Lukáš Krofta 1x

branky Opatovic: Roman Staněk 11x, Václav Bittner 6x, Petr Hruška 4x

Přípravná utkání

ženy Čechy – výběr žen Opatovice / Dobruška / Hlinsko         30:10 / 15:6 /

branky Čechy: Petra Bendová 9x, Jolana Levorová 8x, Ivana Jindřichová 5x, Jitka Živná 4x, Michaela Bittnerová 2x,

Petra Laštovičková 2x

branky výběru: Lenka Králíčková 5x, Barbora Bittnerová 3x, Nikola Kvapilová 1x, Nela Henclová 1x

muži Čechy – Opatovice      23:22 / 12:12 /

branky Čechy: Ladislav Beneda 6x, Pavel Titl 5x, Marek Nachtman 4x, Marek Gabriel 4x, Jiří Pešek 4x

branky Opatovice: Patrik Bajer 11x, Vojtěch Práchenský 7x, Václav Bittner 3x, Roman Staněk 1x

ženy Morava – Krčín            16:17 / 7:11 /

branky Morava: Kateřina Strnišťová 6x, Karolína Lachová 4x, Jana Pavlíková 3x, Marie Polášková 1x, Hana Sanytráková 1x, Klára Benešová 1x

branky Krčín: Petra Koudelková 5x, Ludmila Fišerová 4x, Petra Kotlářová 2x, Veronika Kotlářová 2x, Simona Šimánková 2x, Aneta Rydlová 2x

muži Morava – Krčín            17:14 / 7:7 /

branky Morava: Ulrych Tomáš 5x, Jan Petr 5x, Vojtěch Beneš 5x, Jiří Tománek 2x

branky Krčín: Jan Štrof 6x, Ondřej Václavek 3x, Pavel Samek 3x, Jan Valtera 2x