TJ Přeštice – TJ Sokol Opatovice n. L.    29:28 po prodloužení

rozhodčí: Aleš Václavík z Jihlavy a Lukáš Zimmmermann z Prahy

obránci – M. Straník, J. Hruška, J. Křovák, P. Hartmann

útočníci – V. Práchenský, P. Bajer, Z. Bittner, P. Hruška, V. Bittner, M. Bittner

trenér – Libor Bittner       , vedoucí - Jindřich Hruška

branky Opatovic: V. Práchenský 11x, P. Bajer 11x, Z. Bittner 5x, P. Hruška 1x

Čtvrtfinálové play-off utkání odehráli Opatovičtí na hřišti čtvrtého týmu konečné tabulky TJ Přeštic.  Obě družstva nastoupila v kompletních sestavách, domácí nasadili i nestárnoucího kanonýra Rudu Langa, čtvrtfinále přihlížela velice pěkná návštěva fanoušků národní házené.

Od prvních minut se hrála nesmírně vyrovnaná házená, soupeři se střídali ve vedení, 6. minuta 2:3,  10. minuta 4:4, 12. minuta 6:6, 20. minuta 10:9. Branky Opatovického týmu většinou dávali Vojta Práchenský s Patrikem Bajerem, v posledních minutách první půle se k nim také přidal Zdeněk Bittner. Poločas končil za stavu 12:12. Ve druhé půli si nejprve domácí vybudovali 2 brankový náskok, 40. minuta 17:15. Ke srovnání skóre opět zaveleli Patrik s Vojtou, obrana s gólmanem vybojovala důležité míče a v 50. minutě platil stav 19:19. Když v 55. minutě přesně mířil Zdeněk Bittner Opatovice již vedly 22:21.  V poslední minutě drželi míč hosté, bohužel po jeho ztrátě se v posledních vteřinách dostali k zakončení domácí a se štěstím srovnali na 22:22. Utkání tak po další přestávce pokračovalo do prodloužení 2x 10minut. V první půli prodloužení mnoho branek nepadlo, na obou stranách po jediné. Ve druhé půli v 5. minutě platil stav 4:4, rozhodnutí přišlo v dalších 3 minutách, kdy se Přeštice ujaly vedení 6:4. Opatovičtí i přes maximální snahu už nestihli více než jedinkrát skórovat a domácí tak mohli po závěrečném hvizdu slavit postup do semifinále za celkové vítězství 29:28. I přes porážku zaslouží Opatovičtí gratulaci k předvedenému výkonu, v dnešním utkání zvítězil šťastnější soupeř a konečné páté místo v nejvyšší soutěži mužů je pro Opatovice velice solidním umístěním.