TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Příchovice 21:23 /9:12/

obránci – M. Straník, J. Křovák, J. Hruška, Z. Bittner, J. Václavík

útočníci – V. Práchenský, V. Bittner, P. Bajer, P. Hruška, P. Doskočil

trenér – Libor Bittner vedoucí – Zdeněk Hruška

branky Opatovic: V. Práchenský 7x, V. Bittner 7x, P. Bajer 6x, P. Hruška 1x

Další prvoligové utkání odehráli Opatovičtí muži na svém hřišti v sobotu odpoledne proti týmu z Plzeňska. Příchovice dosud v soutěži neprohrály a z obou stran se očekávala kvalitní rychlá házená, která dokáže bavit všechny diváky. Zápas začal lépe pro hosty, když 2x přesně mířil M. Frána, Opatovičtí rychle reagovali a srovnali v 6. minutě na 2:2. Po deseti minutách stále platil vyrovnaný stav 4:4, velice dobře hrály obrany a v Opatovické brance předváděl povedené zákroky gólman M. Bittner. Ještě v 18. minutě svítil na tabuli stav 5:5. Poté domácí několikrát ztratili nepovedenou střelbou míč a hosté odskočili ve skóre na 5:8 ve 23. minutě. V závěru první půle padaly branky na obou stranách a do přestávky se rozcházely oba týmy za stavu 9:12. Domácí, tak aby mohli přemýšlet o úspěchu v utkání, museli zlepšit hru především v útoku. Druhý poločas načal hezkou brankou domácí P. Bajer, ke kterému se postupně přidali lepší produktivitou V. Bittner a V. Práchenský. Opatovičtí začali z náskoku Příchovic ukrajovat a ve 40. minutě už bylo srovnáno na 15:15. Skvěle chytal M. Bittner, kterému vydatně pomáhala domácí defenzívní řada. V 53. minutě Opatovice poprvé v utkání vedly 19:18. Bohužel poslední minuty se domácím nepovedly, několikrát ztratily míč uspěchanou střelbou, vyražené míče často skončily v rukách obránců Příchovic. Naopak trocha štěstí chyběla na druhé straně, kde ani jinak vynikající gólman M. Bittner nezabránil ve skórování hostů. Příchovice posledních 5 minut vyhráli 4:1 a dokázaly tak otočit skóre na konečných 21:23. I přes porážku zaslouží domácí družstvo pochvalu za předvedený výkon, především druhá půle byla z jejich strany výborná.