16. kolo I. liga muži 15. 04. 2022 sezóna 2021/2022

Nýřany - Tymákov 20 : 19
Příchovice - Čakovice 21 : 12
Nezvěstice - Přeštice 23 : 24

Sokol Rokytnice – TJ Sokol Opatovice n. L. kontumačně 10:0

Utkání bylo kontumováno ve prospěch domácích z důvodu pochybení při vyplňování zápisu hostů

branky Opatovic: V. Práchenský 8x, P. Bajer 7x, P. Hruška 4x, Z. Bittner 1x

Netradičně ve svátečním termínu v pátek 15. 4. se odehrálo kompletní 16. kolo prvoligové mužské házené. Opatovičtí zápas odehráli na hřišti Sokola Rokytnice u Přerova. Začátek se hostům vydařil, v desáté minutě vedli 4:1, všechny branky dával kapitán Vojta Práchenský. Vzápětí se přidali i další Opatovičtí střelci a v 18. minutě svítil na tabuli průběžný stav 2:8. Do konce první půle domácí korigovali nepříznivý výsledek na 7:12. Druhá polovina zápasu již byla mnohem vyrovnanější, oba soupeři se střídali v proměňování šancí, Opatovičtí drželi 5-6 brankový rozdíl ve skóre, deset minut před koncem platil stav 14:20. V závěru domácí kosmeticky upravili skóre na konečný výsledek 16:20.