1. kolo          I. liga muži              22. 8. 2021              sezóna 2021/2022

branky Opatovic: V. Práchenský 14x, R. Staněk 5x, P. Bajer 2x, V. Bittner 2x

Po téměř roční přestávce se opět rozběhly ligové soutěže v národní házené. K utkání 1. kola nejvyšší soutěže mužů přijel do Opatovic tým z Ostravského Svinova. Domácí hráli téměř kompletní, chyběl pouze gólman V. Pospíšil a dva mladí útočníci V. Bouz s P. Doskočilem. Hosté přijeli v nejsilnější sestavě včetně svých nejlepších střelců R. Kratochvíla a V. Beneše se kterými nastoupil hrající trenér V. Horáček. Hrálo se za ideálního počasí bez deště před početnou diváckou kulisou. Úvod utkání vyšel lépe domácím, když začala fungovat souhra mezi V. Práchenským a R. Staňkem, 2. minuta 2:0. I hosté ukázali, že branky střílet nezapomněli, 6. minuta 3:2. Hrála se pohledná rychlá házená s hezkými kombinacemi útoků na obou stranách. V dalších minutách předvedl skvělé zakončení domácí R. Staněk, na jeho tři branky v řadě nejčastěji odpovídal R. Kratochvíl, v 16. minutě byl stav srovnán na 6:6. Opatovičtí zvrat ve skóre nepřipustili, V. Práchenský pokračoval se svým střeleckým koncertem a domácí stále udržovali nejtěsnější rozdíl ve skóre, 23. minuta 9:8, do poločasové přestávky se oba týmy rozcházeli za stavu 11:10. Ve druhé části hry dokázal Svinov nejprve skóre opět srovnat, 34. minuta 12:12. Poté krásnou brankou V. Bittnera načali domácí povedenou pětiminutovku, skóre se změnilo ve 39. minutě na 17:15. Několik důležitých zákroků předvedl gólman J. Barták s domácí obranou a v utkání začali Opatovičtí konečně výrazněji dominovat, ve 49. minutě již vedli 22:18. Závěr zápasu již patřil zkušeným domácím, Svinov sympaticky bojoval do poslední minuty, výsledek už pouze korigoval na konečných 23:20. Za předvedenou hru zasloužili potlesk od diváků hráči na obou stranách hřiště, dlouhá pauza na nich nebyla nijak znát. Nejlepším hráčem domácích byl v neděli vynikající Vojta Práchenský / 14 branek /, v týmu hostů svým výkonem vyčníval Radim Kratochvíl / 12 branek /. Oba body zůstali v Opatovicích, které svůj další zápas sehrají v neděli 5. září ve Studénce.