9. kolo I. liga muži 7. kolo I. liga ženy 5. 10. 2019

TJ Pustějov – TJ Sokol Opatovice n/L 14:18 /10:10/

obránci – L. Neradová, J. Bittnerová, Z. Pospíšilová

útočníci – B. Bittnerová, S. Dalecká, A. Šandová, L. Benková

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 12x, A. Šandová 4x, S. Dalecká 1x, L. Benková 1x

Na Ostravsko se vydaly Opatovické ženy k sehrání obou víkendových zápasů v 1. lize žen. Nejprve je čekal tým Pustějova, který dosud nasbíral 4 body a obsazoval 9. místo tabulky. Bohužel počasí házené vůbec nepřálo, celý první poločas propršel a o moc lepší to nebylo ani po přestávce. Od začátku se hrála vyrovnaná házená, oba soupeři se střídali ve vedení, 6. minuta 2:2, 14. minuta 4:5. Ve 23. minutě už bylo opět srovnáno na 8:8. Vzhledem k terénu se nemohla hrát rychlá kombinační házená. Poločas končil za stavu 10:10.  Po pauze byl obraz hry do 44. minuty a stavu 12:12 podobný, rozhodující náskok si vybudovaly Opatovické ženy v následujících minutách, skvěle zahrála obrana, na více než deset minut povolila soupeři jedinou branku a útok toho využil ke vstřelení 5 branek, 57. minuta 13:17. Zápas byl rozhodnut a oba body míří do Opatovic za výsledek 14:18.