4. kolo          I. liga ženy              08. 09. 2019            sezóna 2019/202

branky Opatovic: B. Bittnerová 10x, S. Dalecká 3x, A. Šandová 2x, L. Benková 1x

Až do dalekého Ostravského Svinova se vydala výprava Opatovických házenkářek k nedělnímu prvoligovému utkání. Od první minuty se hrála svižná a také velice vyrovnaná házená, domácí většinou vedli nejtěsnějším rozdílem, 9. minuta 5:4, 15. minuta 7:6. Hosté z Opatovic až příliš často mířili do brankové konstrukce, bohužel se míč většinou odrážel do rukou soupeře. Vedení Svinova také pomohly dva neproměněné pokutové hody Opatovic. I přes tyto nezdary byli hosté stále na dostřel, poločas končil za stavu 11:10. Ve druhé půli domácí ve 42. minutě vedli 14:13, Opatovické ženy skóre obrátily v 53. minutě na 14:15, vzápětí byl ve vedení opět Svinov, 56. minuta 16:15. Poslední minuty byly velkou bitvou, nejprve dokázala B. Bittnerová skóre srovnat na 16:16. Poté mohli jít hosté dokonce do vedení, ale svoji šanci neproměnili. Totéž se nepovedlo domácím a drama tak skončilo remízou 16:16. Vzhledem k průběhu utkání se jedná o spravedlivé dělení bodů. Pro Opatovické ženy to znamená, že ani ve čtvrtém kole nejvyšší soutěže neprohrály!