2. kolo          I. liga ženy              31. 08. 2019            sezóna 2019/2020

branky Opatovic: B. Bittnerová 16x, S. Dalecká 6x, L. Benková 2x

První domácí utkání Opatovických žen v nové sezóně se odehrálo za úmorného vedra, kdy teplota atakovala 30°C, proti týmu z Hlinska. I přes tyto ztížené podmínky se hrála velice pěkná házená a v prvním poločase, kdy hráčky obou týmů měly ještě dost sil i ve svižném tempu.  První minuty utkání byly vyrovnaným soubojem, 5. minuta 2:1, 10. minuta 6:5, 15. minuta 9:7. Útoky dominovaly a obranné řady s gólmany příliš povedených zákroků neměly. K rozhodujícímu trháku v průběžném skóre zavelela kanonýrka B. Bittnerová, která v úseku mezi 16. až 24. minutou přesně mířila 6x. Přidala se také domácí obrana s gólmankou A. Ansorgovou, která měla několik důležitých zákroků, včetně zneškodnění pokutového hodu. Rázem se skóre změnilo na 17:11. Hlinsko se ještě pokusilo o korekci a do poločasu se oba týmy rozcházely za stavu 18:14. Ve druhé půli se již naplno začala projevovat únava hráček na obou stranách, tempo hry opadlo a začaly se množit i technické chyby. Domácí stále udržovaly dostatečný rozdíl ve skóre, 40. minuta 21:16, 50. minuta 23:18. Poslední minuty se Hlinsko pokoušelo o zdramatizování utkání, dokázali korigovat skóre na rozdíl 3 branek, ale více jim toho domácí hráčky nedovolily. Zápas skončil výhrou Opatovic 24:20. Gratulace kompletnímu týmu!