1. kolo          I. liga ženy              25. 08. 2019            sezóna 2019/2020

branky Opatovic: B. Bittnerová 18x, S. Dalecká 7x, A. Šandová 2x

Historicky první prvoligové utkání odehrály Opatovické ženy na nově zrekonstruovaném hřišti SK Náchod. Především v první půli se odehrával vyrovnaný souboj, oba týmy se střídaly ve vedení. V 10 minutě platil stav 2:4, v 15. minutě už domácí vedli 7:5, ve 25. minutě Opatovice otočily průběžný výsledek na 8:10, do konce první půli se skóre změnilo na 11:13. Hostům hrál velice dobře útok, naopak v obraně se příliš nedařilo, Náchod dával jednoduché branky a stále byl na dostřel. Začátek druhé části utkání byl nejprve stále vyrovnaný, 35. min. 14:16. Teprve od 40. minuty se Opatovické ženy utrhly do více brankového vedení, hostující obrana začala sbírat míče, gólmanka A. Ansorgová předvedla několik povedených zákroků. Ve 45. minutě vedly Opatovice 15:19, pět minut před koncem již 17:24. O osudu utkání bylo rozhodnuto a za konečný výsledek 18:27 putují oba prvoligové body do Opatovic. Extra pochvalu za předvedený výkon zaslouží, kromě tradičně vynikající B. Bittnerové, také S. Dalecká, která výrazně přispěla k prvnímu vítězství sezóny.

V dalších utkáních se Opatovické ženy představí v domácím prostředí, nejprve v sobotu 31. 8. od 16hod proti Hlinsku, v neděli 1. 9. od 9hod s družstvem Vracova.