3. kolo          I. liga muži              07. 09. 2019            sezóna 2019/2020

obránci – J. Křovák, M. Straník, Jakub Hruška, S. Jelínek

útočníci – R. Staněk, Z. Bittner, P. Bajer, V. Bittner, P. Hruška, B. Štefanča, V. Bouz

trenér – Libor Bittner      vedoucí – Miloš Hrubý

branky Opatovic: R. Staněk 9x, V. Bittner 4x, P. Bajer 4x, B. Štefanča 2x

Sobotní utkání proti vicemistrovi uplynulé sezóny se odehrálo na mokrém hřišti, ale bez deště. Domácím stále chybí V. Práchenský, ale po více než půlroční pauze naskočil do ostrého zápasu R. Staněk. V samotném utkání už první minuty domácím hrubě nevyšly. Technické ztráty, nepovedená a často nepřipravená střelba, průběžný stav se postupně měnil výrazně v neprospěch domácího týmu, 5. minuta 0:2, 10. minuta 1:4, 15. minuta 2:6. Obrana domácích se snažila hrát aktivně, ale hostům se dařila střelba a někdy také pomohl správně odražený míč. Opatovice v útoku míchali se sestavou, ale v první půli to byl podprůměrný výkon od všech hráčů, který dovolil Tymákovu skóre navýšit až na 5:13. Do druhé části hry nastoupili domácí od počátku s mnohem větším nasazením, v útoku se začala výrazně prosazovat dvojice R. Staněk a V. Bittner, ve 40. minutě platil stav 10:16. Opatovický hráči dál bojovali o snížení náskoku hostů. Aktivní, fyzicky náročnou hrou obrany začali domácí dělat Tymákovu problémy a 10 minut před koncem již stáhli rozdíl na čtyři branky, 16:20. Velká škoda 2 neproměněných pokutových hodů Opatovických! Nejblíže k soupeři byli domácí 5 minut před koncem za stavu 18:21, ale více se již přiblížit nepodařilo. Za vítězství 19:23 odvážejí oba body hosté z Tymákova. V domácím dresu zaslouží pochvalu, především za výkon ve druhé půli, střelec R. Staněk.