7. kolo          II. liga ženy             01. 10. 2017            sezóna 2017/2018

obránci – L. Neradová, J. Bittnerová, D. Rydlová, K. Hanovcová

útočníci – Petra Janková, N. Prudičová, B. Jelenová, A. Křováková, Š. Bittnerová

trenér – J. Bittner            vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: N. Prudičová 6x, B. Jelenová 6x, Petra Janková 4x

Tradiční krajské derby se odehrálo na Opatovickém hřišti za ideálního počasí bez deště. Soupeř z Náchoda přijel v plné sestavě, domácí nastoupili bez nejlepší střelkyně B. Bittnerové, kterou zastoupila B. Jelenová. A začátek zápasu se Opatovickým vydařil, 5. minuta 2:1, 15. minuta 5:1. Obrana s gólmankou A. Ansorgovou byla neprostupná, v útoku se ve střelbě branek střídaly všechny útočnice. Zkušený soupeř z Náchoda se probudil až v minutě dvacáté a rychle snížil na 5:3, v 26. minutě už na 7:6. Poločas ještě dokázaly Opatovické ženy vyhrát 9:7, poslední branku dávala N. Prudičová.  Ve druhé půli zamrzla nejprve koncovka u obou týmů, dlouhých osm minut nepadla branka, potom se strhla menší přestřelka, skóre vystoupalo v 43. minutě na 13:11. Posledních 15 minut už patřilo hostům, kteří dokázali srovnat stav v 51. minutě na 14:14 a vzápětí už šli do vedení, 55. minuta 14:15. Naštěstí pro domácí se v posledních minutách dokázala prosadit B. Jelenová a zařídila tak dělení bodů za konečný výsledek 16:16.