1. kolo           II. liga ženy             27. 08. 2017            sezóna 2017/2018

obránci – K. Hanovcová, L. Neradová, J. Bittnerová, L. Benková, D. Rydlová

útočníci – B. Bittnerová, Petra Janková, N. Prudičová, B. Jelenová, A. Křováková

trenér – J. Bittner            vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 22x, N. Prudičová 4x, Petra Janková 3x, B. Jelenová 2x

První utkání nové druholigové sezóny sehrály Opatovické ženy na domácím hřišti proti „exligovému“ týmu z Hlinska. Úvodních patnáct minut zápasu bylo velice vyrovnané, hosté většinou vedli o jednu branku, 4. minuta 2:3, 11. minuta 4:5, 15. minuta 5:6. Za hosty většinou skórovala zkušená dvojice útočnic Š. Bonaventurová a N. Kvapilová. V domácím dresu držela tým na dostřel B. Bittnerová. V této fázi zápasu se nedařilo domácí obraně reagovat na nacvičené systémy Hlinska a v brance se příliš nedařilo gólmance A. Ansorgové. Zápas se začal lámat ve druhé polovině úvodního poločasu. Domácím začaly vycházet rychlé brejky, které byly pro Hlinsko smrtící. Především vynikající B. Bittnerová se dokázala opakovaně střelecky prosadit. A protože se rozehrála Opatovická obrana, kterou podpořila zlepšeným výkonem i gólmanka, svítil na tabuli v 25. minutě 13:9. Do poločasu se oba týmy rozcházely za stavu 15:12. I ve druhé půli dominovaly domácí ženy, hostující brankařka nestačila tahat míče z branky a skóre rychle rostlo, 35. minuta 18:13, 40. minuta 23:14. Zápas byl rozhodnut a příležitost začaly dostávat i další hráčky z lavičky. Utkání se dohrálo za jednoznačného stavu pro domácí 31:22. Nejlepší hráčkou zápasu byla jednoznačně vynikající Barča Bittnerová, která nastřílela 22 branek!