5. kolo          II. liga ženy             23. 09. 2017            sezóna 2017/2018

obránci – L. Neradová, J. Bittnerová, D. Rydlová, J. Lupoměská

útočníci – Petra Janková, B. Bittnerová, N. Prudičová, A. Křováková, Š. Bittnerová

trenér – L. Bittner           vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: Petra Janková 10x, N. Prudičová 6x, B. Bittnerová 4x, A. Křováková 2x

Sobotní utkání II. ligy ženy se odehrálo za velice chladného počasí na mokrém terénu, ve druhé půli se navíc spustil trvalý déšť, který výrazně ztěžoval pohyb všech hráček. Domácí tým nastoupil s nejlepší střelkyní druholigové soutěže B. Bittnerovou, pouze na lavičce, ale na vývoji utkání to nebylo znát. Prakticky od počátku řádilo v útoku duo Petra Janková a N. Prudičová, 5. minuta 3:0, 15. minuta 6:3. V obraně se dařilo především L. Neradové, která dokázala zblokovat několik střeleckých pokusů soupeře, svůj standartně výborný výkon předváděla i gólmanka A. Ansorgová. Poločas končil za jasného vedení domácích 13:5. Ve druhé půli se dostaly do hry i ostatní hráčky z lavičky, Opatovický tým si neustále držel velký odstup ve skóre, 45. minuta 19:8. Hosté z Brna i za tohoto stavu stále sympaticky bojovali o každý míč, ale zápas byl již rozhodnut, za vítězství 22:13 brali oba body domácí. Nejlepší domácí hráčkou byla v sobotu vynikající Petra Janková /10 branek/.