17. kolo        II. liga ženy            27. 5. 2018             sezóna 2017/2018

trenér – L. Bittner           vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 17x, P. Janková 5x, N. Prudičová 3x, B. Jelenová 1x

Před zápasem v Náchodě řešili Opatovičtí složení obrany, do zápasu nemohly nastoupit J. Bittnerová s L. Neradovou, se sestavou pomohly T. Krátká s E. Ďurinovou. Do zápasu doslova vlétly mnohem lépe Opatovické ženy, průběžné skóre mluví za vše, 6. minuta 1:5, 13. minuta 2:7, 23. minuta 3:8. Hostující útok byl produktivní a potvrzoval svoje výkony z jarních utkání, výborně taká hrála nezvykle složená obrana podpořená skvělou gólmankou A. Ansorgovou. Poločas končil za jasného vedení hostů 5:11. Ve druhé půli se již tolik nedařilo Opatovické defenzívě, ale útok stále sázel branku za brankou, odstup ve skóre tak byl většinou 5-6 brankový. Zápas ve prospěch hostů tak rozhodla mimořádně povedená úvodní čtvrthodinka, za výsledek 20:26 putují oba body zaslouženě do Opatovic, které tak potvrdily svoje první místo v průběžné tabulce 2. ligy skupiny „B“.