1. kolo           I. liga muži              27. 08. 2017            sezóna 2017/2018

Krčín - Podlázky 10 : 16 ( 8 : 10 )
Vítkovice - Opatovice 8 : 14 ( 5 : 6 )
Veselí - Rokytnice 22 : 24 ( 11 : 12 )
Žatec - Nezvěstice 22 : 19 ( 11 : 9 )
Přeštice - Plzeň Újezd 14 : 21 ( 6 : 12 )
Nýřany - Tymákov 33 : 30 ( 18 : 15 )

SSK Vítkovice – TJ Sokol Opatovice n/L  8:14 /5:6/

rozhodčí: Miroslav Přikryl z Rokytnice u Přerova

brankář – J. Barták

obránci – J. Křovák, M. Straník, Jakub Hruška, S. Jelínek

útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, V. Bittner, R. Staněk, P. Bajer, M. Bittner

trenér – L. Bittner            vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: P. Bajer 6x, Z. Bittner 4x, R. Staněk 3x, V. Bittner 1x

Svůj první zápas nové sezóny v nejvyšší soutěži mužů odehráli Opatovičtí až v dalekých Vítkovicích. Od začátku se hrála velice vyrovnaná házená, branek padalo málo, obrany s gólmany předváděly soustředěné výkony. V 10. minutě domácí vedli 3:1, poté provedli hosté změny ve složení obrany a rázem tím také změnili průběh hry, 17. minuta 4:4. Skvělé utkání začal chytat gólman hostů J. Barták. O poločasovém výsledku 5:6 rozhodl z nařízeného trestu po čase P. Bajer. Ve druhé půli drželi Vítkovice krok pouze první minuty, kdy vstřelily dvě branky a srovnali ve 33. minutě na 7:7. Poté útočníky Vítkovic doslova vymazal Opatovický gólman J. Barták podporován skvělou obranou, domácí nebyli schopni vstřelit branky ani z trestných hodů nebo nařízeného pokutového hodu více jak dvacet minut. Na druhé straně Opatovičtí útočníci pomalu ale jistě navyšovali skóre až na konečný stav 8:14. Hosté si tak odvážejí důležité první dva body do tabulky. Pochvalu zaslouží kompletní tým, nejlepším Opatovickým hráčem zápasu byl gólman Jaroslav Barták.