5. kolo          I. liga muži              17. 09. 2017            sezóna 2017/2018

branky Opatovic: V. Práchenský 12x, V. Bittner 3x, R. Staněk 2x, Z. Bittner 1x

K dalšímu utkání odjeli Opatovičtí k nováčkovi nejvyšší soutěže z Veselí nad Moravou.  Úvod zápasu byl vyrovnaný, obě útočné formace se předháněly v produktivitě, v osmé minutě už na tabuli svítil stav 5:4. V další části hry přišlo na hosty střelecké trápení, pilně trefovali domácího gólmana nebo brankovou konstrukci. Domácí toho využili k výraznému odskočení ve skóre, 16. minuta 8:4. Naštěstí pro Opatovické se začal výrazně prosazovat V. Práchenský, jeho šest branek v první půli stále drželo hosty ve hře. Do poločasové pauzy se oba soupeři rozcházeli za stavu 12:8 a Opatovičtí měli o čem přemýšlet. Ve druhé části hry se spustil trvalý déšť, který, jak se později ukázalo, domácím nesvědčil. Skvěle se také rozehrála Opatovická obrana s gólmanem V. Pospíšilem. V útoku sázel branku za brankou, v neděli vynikající, V. Práchenský. Domácí nebyli ve druhé půli schopni skórovat, svoji první branku dali až v 56. minutě! Zápas se tak úplně otočil a hosté vezou domů důležité dva body za výsledek 14:18.