8. kolo          I. liga muži              01. 10. 2017            sezóna 2017/2018

Tymákov - Opatovice 19 : 21 ( 9 : 9 )
Nezvěstice - Podlázky 17 : 9 ( 7 : 4 )
Přeštice - Krčín 24 : 22 ( 15 : 15 )
Nýřany - Veselí 22 : 23 ( 9 : 10 )
Vítkovice - Plzeň Újezd 11 : 18 ( 5 : 10 )

branky Opatovic: R. Staněk 12x, Z. Bittner 4x, V. Práchenský 4x, V. Bittner 1x

V neděli se hrálo za podmračeného počasí s občasným deštěm. Hned od prvních minut začala hrát skvěle Opatovickým opět obranná trojice s gólmanem. Domácí nebyli schopni vstřelit prvních devět minut branku, stav 0:2, škoda že se hostům nepodařilo více odskočit v průběžném skóre. Tymákov se mezi 10. až 17. minutou střelecky probudil, branky začal střílet nejlepší prvoligový kanonýr L. Zimmermann, 17. minuta 5:7. V Opatovickém dresu hrál vynikající zápas R. Staněk /první půle 6 branek/, který na rozdíl od L. Zimmermanna dával své branky především ze hry.  Domácí ostrostřelec proměňoval s jistotou všechny přísně nařízené trestné hody, poločas končil za stavu 9:9. I ve druhé půli se hrála vyrovnaná házená, Opatovičtí většinou vedli o 1-2 branky, 40. minuta 12:13, 45. minuta 14:16. Tymákovská obrana si nevěděla rady s Opatovickým R. Staňkem, za domácí už výhradně dával branky pouze L. Zimmermann. Závěr zápasu si již hosté zkušeně pohlídali a nepustili Tymákov k závěrečnému náporu. Za výsledek 19:21 bere zaslouženě oba body Opatovický Sokol. Nejlepším hráčem zápasu byl útočník hostů R. Staněk.