čtvrtfinále play-off           I. liga muži             03. 06. 2018            sezóna 2017/2018

TJ Sokol Opatovice n/L – Sokol Krčín       25:22 /13:10/

obránci – J. Křovák, Jakub Hruška, M. Straník, S. Jelínek, Jindřich Hruška

útočníci – V. Práchenský, R. Staněk, P. Bajer, T. Ulrych

trenér – L. Bittner           vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: R. Staněk 14x, V. Práchenský 5x, P. Bajer 4x, T. Ulrych 2x

Ve čtvrtfinálovém play-off utkání 1. ligy mužů nastoupili Opatovičtí na svém hřišti proti regionálnímu rivalu z Nového Města nad Metují, Sokolu Krčín. Oba týmy se velice dobře znají, dala se předpokládat rychlá kombinační házená a gólová úroda. Zápas začal před početnou návštěvou diváků, první branku vstřelil Opatovický R. Staněk, hosté v dalších minutách skóre otáčejí, 7. minuta 2:3, 10. minuta 3:5, první branky dává Krčínský kanonýr M. Fišer. Ke skvělému utkání se rozehrává domácí R. Staněk, který přesnou střelbou drží Opatovické naděje. V 17. minutě je srovnáno na 8:8, ve dvacáté páté minutě již domácí vedou 11:8. Několik důležitých míčů vybojovala s maximálním nasazením hrající domácí obrana, své umění několikrát předvedli i oba gólmani. Závěr první půle již patří domácím, oba týmy odcházejí do přestávky za stavu 13:10, poslední branku dává opět skvělý R. Staněk. Do druhé části hry vstupují hosté s jasnou taktikou, rychle srovnat skóre. Během několika minut se přibližují na rozdíl jediné branky, 33. minuta 14:13, 37. minuta 17:16. Domácí se snaží zpomalit tempo hry a zbytečně neztrácet míče, branek začíná padat méně. Rozhodující momenty v utkání přicházejí od 50. minuty, kdy se domácím podaří opět vybudovat opět až tříbrankové vedení, 56. minuta 23:20. Poslední minuty již Opatovičtí nikam nespěchají, zkušeně si hlídají dostatečný náskok. Zápas končí výsledkem 25:22 a domácí tak zaslouženě postupují do semifinále, které se příští týden v neděli uskuteční na hřišti Přeštic. Nejlepším mužem čtvrtfinále je zaslouženě vyhlášen Opatovický Roman Staněk! Pochvalu za předvedenou hru zaslouží kompletní domácí tým.