semifinále play-off           I. liga muži             10. 06. 2018            sezóna 2017/2018

TJ Přeštice – TJ Sokol Opatovice n/L        23:20 /10:9/

obránci – J. Křovák, Jakub Hruška, M. Straník, S. Jelínek, Jindřich Hruška

útočníci – V. Práchenský, R. Staněk, P. Bajer, T. Ulrych

trenér – L. Bittner           vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: V. Práchenský 7x, R. Staněk 6x, T. Ulrych 4x, P. Bajer 3x

V semifinálovém play-off utkání 1. ligy mužů nastoupili Opatovičtí na hřišti Přeštic, druhému týmu tabulky po základní části soutěže. Domácí se chlubí vynikajícím útokem, 462 vstřelených branek dává vysoký průměr 21 branek na každý zápas. Začátek utkání hostům bohužel nevyšel, často ztráceli míče nepovedenou střelbou, nebo špatnou přihrávkou a dovolili domácím vybudovat komfortní náskok ve 12. minutě 7:2. Teprve od cca 15. minuty začali Opatovičtí předvádět svoji házenou s přesným zakončením, ukrajovali z náskoku Přeštic a stáhli průběžné skóre na rozdíl jediné branky, poločas 10:9. Na začátku druhé části hry padlo hodně branek na obou stranách, 35. minuta 14:12. V dalších minutách se ujaly Přeštice vedení až o tři branky, 45. minuta 18:15. Opatovičtí bojovali o každý míč, nicméně domácí už svůj náskok nepustili, výborně jim také zachytal gólman T. Chmelík. Konečný výsledek 23:20 posouvá do finále Přeštice, Opatovičtí skončí v závěrečném pořadí na skvělém třetím místě, což je po stříbrné sezóně 2013/2014 druhé nejlepší umístění v historii oddílu! Všem hráčům, trenérům a vedoucím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší tělovýchovné jednoty.