17. kolo        I. liga muži              29. 04. 2018            sezóna 2017/2018

Vítkovice - Podlázky 22 : 14 ( 10 : 6 )
Rokytnice - Opatovice 20 : 19 ( 9 : 11 )

branky Opatovic: V. Práchenský 10x, R. Staněk 5x, P. Bajer 4x

K dalšímu utkání nevyšší soutěže mužů nastoupili Opatovičtí na Přerovsku proti týmu z Rokytnice. K zápasu nemohl odcestovat, z pracovních důvodů, S. Jelínek, další hráči jsou ještě zraněni a tak Opatovickým nezbývalo moc variant ke střídání sestavy. Úvod utkání a celý první poločas se Východočechům vydařil. Výborně hráli všichni útočníci, kteří domácím pravidelně sázeli branku za brankou. Také Opatovická obrana držela, důležité zákroky předváděl gólman V. Pospíšil, včetně zneškodnění pokutového hodu. V páté minutě platil stav 1:3, v 10. minutě 3:5, ve 20. minutě svítil na tabuli stav 6:8. Nervózní domácí obrana ještě více přitvrzovala své zákroky, místy to již bylo daleko za hranici pravidel. Poločas patřil Opatovickým, stav 9:11. Ve druhé půli začal dávat branky nejlepší domácí střelec F. Cieslar, který také zařídil obrat v utkání. Ve 35. minutě bylo srovnáno na 12:12, ve 45. minutě již domácí vedli 15:14. Opatovické šance na úspěch v zápase držel V. Práchenský /ve druhé půli 6 branek/. V samotném závěru se Rokytnice utrhla do 2 brankového vedení a dovolila hostům pouze korekci na závěrečný výsledek 20:19. Body zůstaly doma, nicméně za předvedený výkon je potřeba Opatovický tým pochválit. I proti nevybíravě hrajícím obráncům domácích, kteří jen málokdy byli potrestáni kartami obou barev, dokázali sehrát vyrovnaný zápas.

Nyní následuje reprezentační pauza, o víkendu se bude hrát Mezizemské utkání výběru Čech a Moravy v Přešticích. Z Opatovického oddílu byli do konečné nominace zařazeni útočníci Vojta Práchenský a Roman Staněk, kterým tímto gratulujeme!  K dalšímu ligovému utkání nastoupí Opatovičtí v domácím prostředí za 14 dnů ve víkendovém dvojzápase proti Nezvěsticím a Tymákovu.