2. kolo          I. liga muži              04. 09. 2017            sezóna 2017/2018

Podlázky - Opatovice 20 : 20 ( 10 : 10 )

obránci – J. Křovák, M. Straník, Jakub Hruška, S. Jelínek, Jindřich Hruška

útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, V. Bittner, R. Staněk, P. Bajer, M. Bittner

trenér – L. Bittner           vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: Z. Bittner 7x, V. Práchenský 7x, P. Bajer 4x, V. Bittner 2x

Druhé kolo nejvyšší soutěže mužů odehráli Opatovičtí opět ve venkovním prostředí, na hřišti Podlázek, nedaleko Mladé Boleslavi. Utkání přálo příjemné počasí bez deště a do moderního sportovního areálu tak dorazila i slušná divácká návštěva. Oba soupeři se velice dobře znají, dala se tedy očekávat vyrovnaná házená. První půle vyznívala spíše lépe pro hosty, kteří téměř neustále vedli minimálním rozdílem. V 9. minutě platil stav 3:4. Podlázky srovnali skóre ve 22. minutě na 7:7 a také v poslední minutě poločasu na 10:10. V útoku se v Opatovickém dresu střelecky dařilo dvojici V. Práchenský a Z. Bittner. Ve druhé půli se karta obrátila, domácí vedli a Opatovičtí neustále dotahovali. V 45. minutě se Podlázky ujaly vedení až o dvě branky 17:15, ještě v 58. minutě vedly 20:18. Domácí začali v posledních minutách hodně taktizovat, drželi dlouho míč a zpomalovali hru. V 59. minutě snížil Opatovický P. Bajer na 19:20. V samotném závěru utkání, několik vteřin před koncem, ukázal svoji zkušenost Z. Bittner a poslední brankou zařídil pro hosty odměnu za jejich výkon. Bod z venkovního prostředí za výsledek 20:20 je vždy příjemný.