14. kolo        I. liga muži              14. 04. 2018            sezóna 2017/2018

Žatec - Podlázky 26 : 24 ( 13 : 12 )
Plzeň Újezd - Opatovice 23 : 22 ( 11 : 12 )

branky Opatovic: V. Práchenský 7x, P. Bajer 6x, R. Staněk 6x, M. Bittner 2x

K víkendovému dvoukolu odjeli Opatovičtí v silně oslabené sestavě, chybělo hned 5 hráčů týmu. Sobotní soupeř byl jeden z nejtěžších, aktuální lídr prvoligové soutěže z Plzně. Oba týmy vyznávají rychlou kombinační házenou s množstvím branek a první poločas toho byl důkazem. Hezké akce se zakončením byly vidět na obou stranách hřiště. Hosté překvapivě dlouho tahali za delší konec, Opatovický útok potvrzoval svoji jarní formu, když bylo potřeba, svoje šance uměl proměnit. Na druhé straně hřiště se několikrát blýskl povedeným zákrokem gólman J. Barták, poločas 11:12 pro Opatovice. Domácí měnili v průběhu zápasu složení své obrany, v útoku byl nejvíce vidět zkušený J. Pešek. Ještě v padesáté minutě utkání platil vyrovnaný stav, teprve v posledních minutách se domácí utrhli ve výsledku na 2 gólový rozdíl. Za výsledek 23:21 zůstaly oba body doma, nicméně je potřeba pochválit kompletní Opatovický tým za výkon, který dokázal předvést i v takto oslabené sestavě!