4. kolo I. liga muži 10. 09. 2017 sezóna 2017/2018

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Žatec     16:18 /8:11/

obránci – J. Křovák, M. Straník, Jakub Hruška, S. Jelínek, Jindřich Hruška

útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, V. Bittner, R. Staněk, M. Bittner

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: V. Práchenský 6x, V. Bittner 6x , R. Staněk 3x , Z. Bittner 1x

Nedělní utkání se odehrálo za výrazně jiného počasí, v první půli trvalý déšť a celý zápas kluzký povrch ztěžoval hru obou týmů. Domácí začali dobře, rychle vedli 2:0 a 3:1, hezké branky dával V. Bittner. Hosté ale začali utkání otáčet, v desáté minutě platil stav 3:3, ve 12. minutě už vedli 4:5. V žateckém dresu se dařilo střelci D. Nociarovi, kterého doplňoval P. Sýkora. Naopak v domácím dresu byl stále nejvíce nebezpečný pouze V. Bittner. Hosté utekli do výrazného vedení v úseku mezi 17. a 25. minutou, kdy vstřelili čtyři branky, stav 6:10. V závěru první půle Opatovičtí zkorigovali výsledek na 8:11. Pokud chtěli domácí pomýšlet na úspěch v utkání, museli výrazně přidat a začít být v útoku produktivní. Druhá část začala pro Opatovické dobře, vynikající výkon obrany a několik zákroků gólmana V. Pospíšila vrátilo domácí tým do hry, 42. minuta 12:12. Žatec se probudil a opět D. Nociar zařídil průběžné vedení 12:14. Na druhé straně konečně přesně zamířil i Opatovický R. Staněk a v 50. minutě bylo opět srovnáno na 15:15. Poslední úsek zápasu se ale domácím v útoku nepovedl, ztráceli míče nepřipravenou střelbou a dlouhé minuty nebyli schopni vstřelit branku. Hosté tak pohodlně dohráli utkání k vítězství 16:18. V domácím dresu zaslouží pochvalu, především za druhou půli Opatovická obrana s gólmanem, z útočníků snad jen V. Bittner.