16. kolo        I. liga muži              22. 04. 2018            sezóna 2017/2018

TJ S. Podlázky Sokol Rokytnice 16 : 19 ( 7 : 10 )
TJ S.Opatovice n/L SKNH Veselí n/M 21 : 19 ( 12 : 11 )
Sokol Krčín SSK Vítkovice 22 : 20 ( 11 : 11 )
DIOSS Nýřany A TJ Žatec A 25 : 25 ( 14 : 16 )
Sokol Tymákov TJ Plzeň-Újezd 21 : 19 ( 10 : 8 )
TJ Přeštice TJ S. Nezvěstice 22 : 11 ( 15 : 6 )

branky Opatovic: R. Staněk 8x, V. Práchenský 6x, P. Bajer 5x, M. Bittner 2x

V dalším utkání nejvyšší soutěže mužů nastoupili na svém hřišti proti týmu Veselí n/M. Papírově byli domácí favorité, nicméně v podobných utkáních není o překvapení nouze. Už od začátku převyšovaly útočné formace ty obranné, Opatovičtí měli stále mírně navrch, 5. minuta 3:2, 10. minuta 6:5. Zhruba ve dvacáté minutě se zranil a z utkání odstoupil do té doby vynikající P. Bajer /5 branek/. Opatovickým se ještě více zúžily možnosti střídání. Naštěstí pro domácí se začalo střelecky dařit R. Staňkovi a první poločas patřil domácím 12:11. Ve druhé půli nejprve dovolili Opatovičtí hostům srovnat, vzápětí zlepšenou hrou obrany a několika brankami v řadě V. Práchenského utkání zlomili ve svůj prospěch, 50. minuta 18:14. Na druhé straně hřiště podal výborný výkon Veselský kapitán J. Fišer, který svými 8 brankami stále držel hosty na dostřel. Důležité ukání Opatovičtí zvládli a za vítězství 21:19 berou zaslouženě oba body. Gratulace kompletnímu týmu!