19. kolo        I. liga muži              13. 05. 2018            sezóna 2017/2018

branky Opatovic: V. Práchenský 12x, R. Staněk 8x, P. Bajer 6x

V nedělním utkání se dala očekávat branková úroda, hosté přijeli s kompletní sestavou včetně nejlepšího ligového střelce L. Zimmermanna. Od prvních minut dominovaly útočné formace na obou stranách. Branky padaly v rychlém sledu za sebou, 4. minuta 2:2, 6. minuta 3:4, v deváté se utrhli domácí do vedení 6:4, o další dvě minuty později již platil stav 8:6. V domácím dresu předváděla rychlou kombinační házenou s většinou přesnou koncovkou dvojice V. Práchenský a R. Staněk. Za hosty stále dotahoval ze hry i z nařízených trestných hodů L. Zimmermann. V závěru první půle se podařilo zlikvidovat pokutový hod domácímu gólmanovi V. Pospíšilovi a do kabin se šlo za stavu 13:12. I druhá část hry byla hlavně o bránění Tymákovského kanonýra, který neustále držel svůj tým na dostřel domácích. V Opatovickém dresu začal dávat po rychlých kombinacích důležité branky P. Bajer. V brance se několikrát vyznamenal Opatovický gólman V. Pospíšil podporován svoji obranou trojicí. Ve 42. minutě svítil na tabuli stav 20:18, následně hosté stáhli rozdíl na jedinou branku. Posledních 15 minut patřilo domácím, především V. Práchenský byl k neudržení /5 branek v řadě/ a V. Pospíšil chytil další pokutový hod! V 55. minutě Opatovičtí vedli 25:21 a o konečném rozdělení bodů bylo rozhodnuto, za výsledek 26:23 zůstaly oba doma. Za oba úspěšně zvládnuté víkendové zápasy si zaslouží pochvalu kompletní Opatovický tým, který tak potvrdil své umístění v ligové tabulce.