6. kolo          I. liga muži              24. 09. 2017            sezóna 2017/2018

Podlázky - Vítkovice 17 : 13 ( 9 : 3 )
Opatovice - Rokytnice 17 : 12 ( 7 : 6 )
Krčín - Veselí 22 : 19 ( 12 : 11 )
Přeštice - Žatec 24 : 11 ( 11 : 5 )
Plzeň Újezd - Nýřany 21 : 18 ( 11 : 8 )
Tymákov - Nezvěstice 19 : 20 ( 10 : 11 )

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Sokol Rokytnice     17:12 /7:6/

rozhodčí: Tomáš Sýkora ze Žatce

brankář – V. Pospíšil, M. Bittner

obránci – J. Křovák, M. Straník, Jakub Hruška, S. Jelínek, Jindřich Hruška

útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, V. Bittner, R. Staněk, P. Bajer, P. Hruška

trenér – L. Bittner           vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: V. Práchenský 6x, Z. Bittner 5x, R. Staněk 4x, V. Bittner 2x

Zápas proti soupeři z Přerovska se odehrál za velice chladného počasí, na mokrém hřišti, ale bez deště. Domácí posílil hostující útočník P. Bajer z Podhorního Újezdu. Dalo se očekávat vyrovnané utkání, hosté mají velice kvalitní obranu, v útoku hraje většinou prim dvojice kanonýrů F. Cieslar a M. Šrámek. Začalo se hodně opatrně, první branka padla z ruky domácího V. Práchenského ve čtvrté minutě, Rokytnice vzápětí stejně odpověděla F. Cieslarem. I v dalších minutách převažovala spíše obrana nad útoky, v domácím dresu začal chytat skvělé utkání gólman V. Pospíšil. V minutě patnácté svítil na tabuli stav 3:2, obranné řady se překonávali a nepouštěli útočníky k zakončení. První zlom nastal mezi 17. a 26. minutou, kdy domácí již vedli 6:2 a utkání tak bylo pro Opatovice dobře rozehráno. Vzápětí, ale díky některým zbytečným ztrátám míčů, nebo nepřipravenou střelbou Opatovických se hosté opět vrátili do hry. Rokytnický M. Šrámek vstřelil tři branky v řadě a zařídil poločasový stav 7:6. Po přestávce se další obrat ve skóre již nekonal, domácí hráli opět soustředěně, obrana doplňovala svým výkonem výborného V. Pospíšila v brance. Ve 40. minutě Opatovičtí vedli už o čtyři branky, 11:7. Hosté však stále nerezignovali a bojovali o každý míč, v útoku neustále zlobil F. Cieslar. Opatovičtí ale nepustili svého soupeře do hry o body, 55. minuta 14:11, důležité branky dávali V. Práchenský se Z. Bittnerem. Zápas tak dospěl k jednoznačné výhře domácích 17:12. Pochvalu tentokrát zaslouží kompletní tým Opatovic.