11. kolo        I. liga muži              15. 10. 2017            sezóna 2017/2018

Podlázky - Nýřany 29 : 21 ( 14 : 10 )
Opatovice - Přeštice 20 : 19 ( 10 : 10 )
Žatec - Krčín 17 : 15 ( 10 : 8 )
Plzeň Újezd - Veselí 23 : 22 ( 11 : 9 )
Tymákov - Rokytnice 13 : 13 ( 6 : 5 )
Nezvěstice - Vítkovice 17 : 14 ( 10 : 8 )

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Přeštice       20:19 /10:10/

rozhodčí: Petr Šimánek z Nového Města nad Metují

brankář – V. Pospíšil, M. Bittner

obránci – J. Křovák, M. Straník, S. Jelínek, Jindřich Hruška

útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, V. Bittner, R. Staněk, P. Bajer, P. Hruška

trenér – L. Bittner           vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: R. Staněk 11x, V. Práchenský 6x, P. Bajer 3x

Před nedělním utkáním řešili domácí vynucenou absenci obránce Jakuba Hrušky, kterého do utkání nahradil S. Jelínek. Hosté z Přeštic, kteří aktuálně obsazovali v průběžné tabulce nejvyšší soutěže první místo, přijeli v kompletní sestavě včetně svého nejlepšího střelce P. Kydlíčka. Už od prvních minut se hrála rychlá házená s velkým nasazením od obou týmů. První branku dali hosté, ale Opatovičtí otočili a v páté minutě vedli 3:2. Následovaly dlouhé minuty bez Opatovických branek, za hosty přesně mířil stále jen P. Kydlíček, 12. minuta 3:4. Na rozdíl od soboty se mnohem více dařilo domácí obraně, gólman V. Pospíšil si připisoval důležité zákroky. Další vývoj utkání ovlivnila situace cca 10 minut před koncem prvního poločasu, kdy se nešťastně zranil domácí V. Bittner a utkání pro něho skončilo. Opatovičtí museli přeskupit své formace, v útoku nastoupil P. Bajer. Poslední minuty před přestávkou bylo galapředstavením domácího R. Staňka, 5 branek během pěti minut! Na druhé straně hrál podobně vynikající zápas K. Šelep. Poločas končil za stavu 10:10 a početní diváci se mohli těšit na ten druhý. Opět měl podobný scénář, Opatovičtí lépe začali, 33. minuta 12:11, hosté obrátili v 36. minutě na 12:13. I v dalších minutách se hrála skvělá házená s množstvím hezkých branek, v domácím dresu se k vynikajícímu R. Staňkovi přidal V. Práchenský, 50. minuta 19:18. V hektickém závěru nejdříve vše směřovalo k remíze 19:19, domácí hráli poslední minutu na brankovišti Přeštických, kteří těsně před koncem hloupě faulovali. Už po řádné hrací době na sebe vzal odpovědnost V. Práchenský a z pokutového hodu zařídil domácím oba body za výsledek 20:19. Nejlepším hráčem utkání byl Opatovický R. Staněk. Pochvalu za předvedený výkon ale zaslouží kompletní domácí tým.