13. kolo I. liga muži 08. 04. 2018 sezóna 2017/2018

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Sokol Podlázky 25:22 /14:12/

obránci – J. Křovák, M. Straník, S. Jelínek, J. Hruška

útočníci – V. Práchenský, R. Staněk, P. Bajer, M. Bittner, J. Veselský

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: V. Práchenský 12x, P. Bajer 9x, R. Staněk 4x

V úvodním jarním utkání prvoligové soutěže přivítali Opatovičtí na svém hřišti hosty z Podlázek u Mladé Boleslavi. Před zápasem řešili domácí několik absencí v týmu, chyběli hned tři hráči základní sestavy. Zápas se hrál za studeného větrného počasí, které dalo zapomenout na sobotní slunečný den, naštěstí se nespustil hrozící déšť. Do zápasu mnohem lépe vstoupili domácí, kdy útok ihned začal sázet branky a obrana hrála soustředěně. Čtvrtá minuta 3:0, v šesté minutě platil stav 4:1. Teprve od sedmé minuty se začali hosté prosazovat v útoku častěji, nicméně na skvěle hrající domácí útočnou formaci stále ztráceli, nejčastěji 2-3 branky. V 15. minutě svítil na tabuli stav 7:4. V úseku mezi 16. až 21. minutou se strhla na obou stranách přestřelka, skóre vystoupalo až na 11:7. Za domácí stále hrála vynikající zápas trojice v útoku V. Práchenský – P. Bajer – R. Staněk. Na druhé straně nejvíce zlobil stále lepším výkonem K. Kučera, jeho sedm branek v první půli stále drželo Podlázky ve hře o ligové body. Do poločasu se oba soupeři rozcházeli za stavu 14:12. Pro další vývoj v utkání byla hodně důležitá úvodní část druhé půle, domácí opět skvěle stříleli branky a Podlázky nestačily odpovídat. Ve 35. minutě platil průběžný stav 17:13. V dalších minutách už začali hrát domácí opatrněji, neztráceli míče nepřipravenou střelbou a naopak trpělivým výkonem čekali na jasné příležitosti ke skórování. V 50. minutě Opatovičtí vedli 22:19. V posledních minutách již hosté rezignovali na zvrat v utkání, Opatovičtí zaslouženě berou oba body za výhru 25:22. Pochvalu zaslouží kompletní tým, nicméně podtrženou jedničku můžeme dát trojici Opatovických střelců! Za hosty byl nejlepším hráčem jejich kapitán K. Kučera se 13 brankami.