3. kolo I. liga muži 09. 09. 2017 sezóna 2017/2018

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Plzeň Újezd     21:21 /10:10/

obránci – J. Křovák, M. Straník, Jakub Hruška, S. Jelínek, Jindřich Hruška

útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, V. Bittner, R. Staněk, P. Hruška, M. Bittner

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: V. Práchenský 7x, Z. Bittner 5x, R. Staněk 5x, V. Bittner 4x

První domácí zápas v nové sezóně proti soupeři z Plzně, který ještě neztratil body a vedl průběžnou tabulku. Hrálo se před početnou návštěvou diváků, utkání přálo i příjemně teplé počasí. Hosté představili v zápase svoji novou akvizici do útoku dlouholetého reprezentanta Čech J. Peška. Od počátku se hrála útočně laděná, rychlá házená, oba soupeři se neustále drželi na dostřel, 5. minuta 2:2, 10. minuta 4:5, 15. minuta 6:6. V domácím dresu se dařilo dvojici střelců Z. Bittner a R. Staněk, u hostů o sobě dávali vědět P. Titl a J. Pešek. Tempu zápasu nestíhal pouze pan rozhodčí, který občas působil na obě strany zmateně a zbytečně svými výroky znervózňoval oba týmy. Do kabin se oba soupeři rozcházeli za vyrovnaného stavu 10:10. Ve druhé půli začal na hřišti předvádět skvělý výkon J. Pešek, jeho celkově 11 branek stále drželo Plzeňské ve hře o body v zápase. V domácím dresu bylo střelců více, důležité branky dával V. Práchenský po skvělé souhře s R. Staňkem. Když se k útoku přidala domácí obrana s gólmanem V. Pospíšilem, který chytil i pokutový hod, platil v 55. minutě stav 20:19 pro domácí. V posledních minutách dospěl zápas ke konečné remíze 21:21, se kterou byly nakonec spokojeni oba týmy. U domácích je nutné pochválit za výborný výkon kompletní tým, mezi hosty jednoznačně dominoval J. Pešek.