10. kolo        I. liga muži              14. 10. 2017            sezóna 2017/2018

Podlázky - Přeštice 18 : 18 ( 9 : 8 )
Opatovice - Nýřany 22 : 21 ( 10 : 11 )
Žatec - Veselí 17 : 15 ( 6 : 8 )
Plzeň Újezd - Krčín 20 : 19 ( 11 : 10 )
Tymákov - Vítkovice 26 : 21 ( 14 : 14 )
Nezvěstice - Rokytnice 22 : 18 ( 11 : 7 )

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ DIOSS Nýřany    22:21 /10:11/

rozhodčí: Jan Václavek z Náchoda

brankář – V. Pospíšil, M. Bittner

obránci – J. Křovák, M. Straník, Jakub Hruška, S. Jelínek, Jindřich Hruška

útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, V. Bittner, R. Staněk, P. Bajer

trenér – L. Bittner           vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: V. Práchenský 10x, R. Staněk 4x, Z. Bittner 4x, P. Bajer 2x, V. Bittner 2x

Za příjemného teplého počasí, ideálního pro házenou, odehráli Opatovičtí již 10. kolo nejvyšší soutěže mužů na svém hřišti proti soupeři z Nýřan. Domácí začali velice dobře, 2. minuta 2:0, 6. minuta 4:2, všechny branky si rozdělili R. Staněk a V. Práchenský. Možná pod dojmem relativně snadných branek vypadli Opatovičtí v dalších minutách úplně z tempa. Chybující útok nepodržela ani obrana s gólmanem, která začala inkasovat jednoduché branky. Ve 12. minutě už byl průběžný stav obrácen na 4:5. Opatovičtí skórovali znovu až v 17. minutě, ale vyrovnat se jim nepodařilo, Nýřany stále vedli 1-2 brankovým rozdílem, 25. minuta 8:10. Domácí útočná formace už začala hrát svůj obvyklý standart, ale obrana stále „hořela“, Opatovičtí gólmani si připsali v první půli naprosté minimum povedených zákroků. I proto prohráli Opatovičtí první poločas, stav 10:11. Ve druhé půli zavelel k obratu zkušený kanonýr P. Bajer, ke kterému se vzápětí přidal Z. Bittner, 36. minuta a domácí po dlouhé době vedli 13:12. Ve 45. minutě svítil na tabuli stav 16:14. V dalších minutách, ale Nýřany výrazně zabraly, pomohly jim k tomu i Opatovické technické ztráty míčů v útoku. V hostujícím dresu se nejvíce prosazovala dvojice A. Faifr a M. Brož, která skóre opět otočila, 50. minuta 16:17. Úplný závěr zápasu, kdy oba týmy bojovaly o každý míč, se lépe vydařil Opatovickým. Rozhodující branky střílel V. Bittner, úplně tu poslední V. Práchenský. Za vydřenou, ale zaslouženou výhru 22:21 zůstali oba body doma.