18. kolo        I. liga muži              12. 05. 2018            sezóna 2017/2018

Podlázky - Tymákov 24 : 24 ( 14 : 13 )
Opatovice - Nezvěstice 17 : 11 ( 6 : 6 )

branky Opatovic: V. Práchenský 8x, P. Bajer 6x, R. Staněk 2x, T. Ulrych 1x

Před sobotním odpoledním zápasem proti týmu z Plzeňska se přihnaly mraky a začalo mírně pršet. Během prvního poločasu se mírný déšť změnil v průtrž mračen a počasí tak pořádně ztížilo výkon obou družstev na hřišti. Mnohem lépe začali utkání hosté, nikam nespěchali, ale efektivní hrou vedli ve třetí minutě 0:2. Domácí střelci vytrvale trefovali gólmana Nezvěstic, několik míčů se ztratilo nepřesnou přihrávkou. Teprve v 7. minutě poprvé za Opatovice skóroval V. Práchenský, vzápětí bylo srovnáno, 9. minuta 2:2. I nadále měli Opatovičtí v útoku problém s proměňováním svých šancí, hosté neustále vedli o jednu branku, 16. minuta 3:4, 20. minuta 4:5. Teprve v závěru první půle dokázali Opatovičtí skóre srovnat na 6:6.  I začátek druhé části zápasu bylo neustále vyrovnané, případně vedli Nezvěstice o jednu branku, 36. minuta 8:9, 40. minuta 11:11. Mezi hosty se nejvíce dařilo M. Havlíčkovi se 7 brankami. Zápas se zlomil v posledních 20 minutách, zatímco Opatovickým útočníkům se začalo dařit, hosté gólově zamrzli. Výborně zahrála domácí obrana a gólman V. Pospíšil v bráně začal čarovat. Zápas tak dospěl k jednoznačnému vítězství Opatovických 17:11.