20. kolo        I. liga muži              20. 05. 2018            sezóna 2017/2018

Podlázky - Veselí 19 : 16 ( 7 : 7 )
Opatovice - Krčín 24 : 26 ( 12 : 15 )
Vítkovice - Rokytnice 18 : 19 ( 10 : 11 )
Tymákov - Žatec 31 : 27 ( 13 : 12 )
Nezvěstice - Plzeň Újezd 18 : 21 ( 8 : 14 )

branky Opatovic: R. Staněk 10x, V. Práchenský 7x, P. Bajer 5x, T. Ulrych 2x

V dalším utkání první ligy mužů přivítali na svém hřišti Opatovičtí tým z Nového Města nad Metují, Sokol Krčín. Hosté přijeli v kompletní sestavě, domácím stále chybí dlouhodobě zranění útočníci Zdeněk a Václav Bittnerovi. Výhoz patřil Krčínu, který také rychle svým nejlepším střelcem M. Fišerem dokázal vstřelit první branku, vzápětí kontroval R. Staněk, ale první minuty stále patřili hostům, domácí jen dotahovali, 5. minuta 2:3, 10. minuta 3:5, v 16. minutě platil stav 5:6. Domácím nepracovala příliš dobře obrana, nedařilo se ani oběma gólmanům. I posledních deset minut první půle byli hosté mimořádně produktivní, kromě M. Fišera začal dávat branky i O. Václavek. Poločas patřil hostům 12:15 a domácí měli o přestávce o čem přemýšlet, především jak změnit hru obranné trojice. Druhou část hry začali lépe Opatovičtí, postupně vstřelili branku všichni útočníci a v 35. minutě bylo srovnáno na 16:16. I v dalších minutách bylo utkání stále dramatické, na každou branku domácích Krčín rychle odpověděl, 50. minuta 21:21. Zápas se zlomil v posledních pěti minutách, kdy si Krčín vybudoval až tříbrankový náskok. Opatovičtí i přes maximální nasazení celého týmu už s výsledkem neměli čas něco udělat, konečný stav 24:26. V Opatovickém dresu byl nejlepším hráčem R. Staněk, v Krčínském týmu se dařilo kromě nejlepšího střelce M. Fišera také brankáři M. Chmelíkovi.