21. kolo        I. liga muži             26. 05. 2018                       sezóna 2017/2018

Přeštice - Podlázky 22 : 16 ( 12 : 12 )
Nýřany - Opatovice 26 : 23 ( 12 : 12 )
Veselí - Žatec 27 : 28 ( 14 : 15 )
Krčín - Plzeň Újezd 21 : 15 ( 12 : 8 )
Vítkovice - Tymákov 22 : 23 ( 12 : 12 )
Rokytnice - Nezvěstice 16 : 15 ( 6 : 8 )

branky Opatovic: R. Staněk 9x, P. Bajer 8x, V. Práchenský 6x

V předposledním utkání základní části nejvyšší soutěže se Opatovičtí představili na hřišti Nýřan. Domácí měli stále reálnou šanci na umístění do 6. místa a tím i také účast v play-off. Od počátku se hrála svižná házená s množstvím branek na obou stranách, Nýřany měly většinou o 1 branku navrch, hosté těsně před koncem poločasu srovnali na 12:12. První minuty druhé části hry patřily Opatovickým hráčům, postupně si vybudovali až tříbrankový náskok, 45. minuta 15:18. V útoku se dařilo nejvíce R. Staňkovi s P. Bajerem, obrana s gólmanem posbírala několik míčů. Na dalších deset minut Opatovický útok gólově zamrzl, jak se později ukázalo, byla to rozhodující část utkání. Nýřany nejen skóre srovnali, ale následně se ujaly vedení, které již nepustily. Za výsledek 26:23 berou oba body domácí, Opatovičtí již nemohou skončit v konečné tabulce jinak než na čtvrtém místě.