7. kolo          I. liga muži              30. 09. 2017            sezóna 2017/2018

Tymákov - Podlázky 23 : 23 ( 12 : 10 )
Nezvěstice - Opatovice 15 : 15 ( 8 : 6 )
Přeštice - Veselí 28 : 20 ( 19 : 10 )
Nýřany - Krčín 15 : 18 ( 11 : 8 )
Vítkovice - Žatec 14 : 16 ( 8 : 7 )
Rokytnice - Plzeň Újezd 26 : 15 ( 10 : 8 )

branky Opatovic: V. Práchenský 5x, R. Staněk 4x, V. Bittner 4x, Z. Bittner 2x

Oba víkendové zápasy čekaly Opatovický tým na Plzeňsku, nejprve v sobotu v Nezvěsticích, které před utkáním posbíraly do tabulky v probíhající soutěži, překvapivě, pouhé tři body. Utkání se hrálo za velice příjemného teplého počasí, ideálního pro hezkou házenou. První branku vstřelil domácí L. Šilhánek, hosté vzápětí dvakrát odpověděli z ruky V. Práchenského, 5. minuta 1:2. V dalším úseku hry se začal prosazovat zkušený útočník Nezvěstic K. Koc, jeho tři branky změnily stav v patnácté minutě na 4:2. Opatovičtí pouze dotahovali, domácí už udrželi dvoubrankové vedení do poločasové přestávky, 8:6. Ve druhé části hry nejprve na každou branku Nezvěstic reagovali hosté stejně, důležité střelecké zápisy si připisoval V. Práchenský. Ve 42. minutě vedli Nezvěstice už 13:10 a hosté pokud chtěli pomýšlet na úspěch v zápase, museli viditelně zvýšit obrátky. K obratu ve skóre zavelela opět vynikající Opatovická obrana s gólmanem V. Pospíšilem, v útoku řádil R. Staněk, poslední vyrovnávací branku vstřelil V. Bittner. Hosté si tak odvezli vydřený prvoligový bod za konečný výsledek 15:15.