9. kolo          I. liga muži              07. 10. 2017            sezóna 2017/2018

Veselí - Podlázky 18 : 13 ( 6 : 7 )
Krčín - Opatovice 14 : 14 ( 5 : 6 )
Rokytnice - Vítkovice 21 : 13 ( 11 : 4 )
Žatec - Tymákov 21 : 23 ( 9 : 14 )
Plzeň Újezd - Nezvěstice 17 : 17 ( 6 : 9 )

branky Opatovic: V. Práchenský 7x, P. Bajer 3x, V. Bittner 2x, R. Staněk 2x

Tradiční derby se odehrálo v Novém Městě nad Metují na mokrém hřišti, za chladného podzimního počasí, ale bez deště. Hosté z Opatovic přijeli bez gólmana V. Pospíšila, kterého zastoupil hostující J. Barták, jinak byl tým kompletní. První branku vstřelil ve třetí minutě Opatovický V. Práchenský, domácí vzápětí otočili skóre až na 1:3, individuálně se prosadil M. Fišer. Hosté z ruky R. Staňka korigovali na 2:3 a několik dalších minut odolávaly obě obrany s gólmany, skóre se nijak neměnilo, teprve ve třinácté minutě srovnali Opatovičtí na 3:3. V další části hry byli hosté mírně lepším týmem, opakovaně vsítil branky V. Bittner, 16. minuta 4:5. V Opatovické brance předvedl několik důležitých zákroků J. Barták, nervózní domácí útočníci neproměňovali své šance z trestných ani pokutových hodů. Bohužel Opatovičtí nevyužili těchto zaváhání k většímu odskočení ve skóre a poločas končil za stavu 5:6. Druhou půli začali mnohem lépe hosté, R. Staněk 2x přesně mířil a rázem bylo skóre ve 34. minutě již 5:8. V úseku mezi 35. až 40. minutou se spustila menší přestřelka a stav se změnil na 9:11, stále pro Opatovické dobře rozehraný zápas. Bohužel v dalších minutách přišel na hosty v útoku útlum, ztráceli míče i technickými chybami, zaujala snad jen povedená „zadovka“ z ruky P. Bajera. Domácí postupně otočili skóre na 13:12 ve 48. minutě. Jen opět velice dobře hrající pozorná Opatovická obrana nedovolila Krčínským odskočit více ve skóre. Poslední minuty byli nervózní z obou stran, nikdo nechtěl udělat zbytečnou ztrátu míče, hosté R. Staňkem opět srovnali na 14:14 v 57. minutě. Úplný závěr měli v rukou Opatovičtí, poslední téměř dvě minuty hráli na brankovišti domácích a čekali na vhodnou příležitost, která nakonec nepřišla a zápas tak končil za vyrovnaného stavu 14:14. Vzhledem k jeho průběhu se jedná o spravedlivé dělení bodů.