Opatovice - Nezvěstice 18 : 20 ( 11 : 10 )

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Sokol Nezvěstice     18:20 /11:10/

obránci – J. Křovák, Jakub Hruška, M. Straník, Jindřich Hruška

útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, V. Bittner, R. Staněk, M. Bittner

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: V. Práchenský 6x, R. Staněk 5x, V. Bittner 4x, Z. Bittner 3x

Ve čtvrtfinálovém utkání nastoupili Opatovičtí bez hostujících hráčů /P. Bajer, J. Barták/, kteří si plnili své povinnosti ve svých mateřských klubech, jinak byli domácí kompletní. Soupeř z Nezvěstic přivezl kromě kmenových hráčů i obě posily ze Žatce /P. Sýkora, D. Nociar/. Zápas začal na suchém hřišti, bohužel po pár minutách začalo pršet a mokrý terén tak ztížil pohyb hráčů na obou stranách. I tak se od počátku hrála zajímavá házená s plným nasazením od všech aktérů. Úvod utkání patřil domácím, 5. minuta 2:0, přesně mířili V. Bittner s R. Staňkem. Domácí gólman J. Hrubý měl dva povedené zákroky a překonal jej až v minutě šesté P. Sýkora. I v dalších minutách první půle se skóre měnilo pravidelně na obou stranách, domácí si většinou udržovali nejtěsnější vedení, 17. minuta 6:5, 24. minuta 8:7. Za Opatovické se rozstřílel V. Práchenský /v první půli 5 branek/. Nezvěstice se spoléhaly na Žateckého P. Sýkoru, jeho sedm branek za úvodní poločas drželo hosty stále na dostřel. Poslední branku první části hry vstřelil Z. Bittner a domácí šli do přestávky s těsným vedením 11:10. Druhou půli začaly Nezvěstice v útoku a ihned se také prosadily brankou, na druhé straně nechali domácí vyniknout gólmana. Vzápětí střílí branku opět P. Sýkora a ve 32. minutě tak platí stav 11:12. Opatovičtí v další minutě skórují a stav je opět srovnaný. Bohužel následuje téměř desetiminutový střelecký výpadek v Opatovickém útoku, Nezvěstice toho využívají na dvoubrankové odskočení ve skóre, 42. minuta stav 12:14. I když se poté individuálně opakovaně střelecky prosadí V. Bittner, na jeho branky stejně odpoví Nezvěstický L. Šilhánek, 47. minuta 15:17. V 53. minutě se konečně přiblíží domácí na jedinou branku, R. Staněk mění stav na 16:17. Utkání se láme v posledních pěti minutách, domácím nepomůžou tyče soupeřovi branky, důležité zákroky předvede i jejich gólman. Na druhé straně svůj střelecký účet završí třináctou brankou v zápase P. Sýkora, jeho gólový příspěvek byl rozhodujícím důvodem konečného výsledku. Utkání končí za stavu 18:20 a do semifinále postupují Nezvěstice. I přes vyřazení z play-off nejvyšší soutěže zaslouží Opatovický tým pochvalu a to nejen za výkon v posledním zápase. Po celou sezónu předváděl rychlou kombinační házenou s velkým množstvím branek, na kterou se fanoušci opakovaně těšili. Nezbývá než si přát aby ta příští sezóna, která začne na konci srpna, byla minimálně stejně úspěšná.