Opatovice - Plzeň Újezd 22 : 20 ( 9 : 10 )

Sokol Opatovice - TJ Plzeň Újezd 22:20 (9:10)

rozhodčí: Petr Šimánek z Nového Města nad Metují
obránci – J. Křovák, Jakub Hruška, M. Straník, L. Dobruský, Jindřich Hruška
útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, R. Staněk, V. Bittner, M. Bittner
trenér – L. Bittner vedoucí družstva – M. Hrubý
branky Opatovic: V. Práchenský 9x, Z. Bittner 5x, R. Staněk 5x, V. Bittner 3x

Sobotní utkání odehráli Opatovičtí na svém hřišti proti silnému soupeři z Plzně, který se může pochlubit především nadprůměrnou hrou útoku. A protože podobný styl hry vyznávají i Opatovice mohlo se početné publikum těšit na atraktivní házenou. První minuty se podařili lépe hostům, třetí minuta 1:2. Následně Opatovičtí V. Práchenský a R. Staněk skóre obracejí na 3:2 v minutě šesté. V dalším úseku první půle začal řádit nejzkušenější hráč Plzně P. Titl. Jeho tři branky v řadě skóre opět obracejí v 11. minutě na 5:6. Svoji „desetiminutovku“ bez vstřelené branky si Opatovičtí vybírají mezi 15. až 25. minutou. Naštěstí toho hosté nedokážou využít a vedou stále o jedinou branku, 7:8. Stejným minimálním rozdílem končí i první poločas, stav 9:10 a ve druhé půli je o co hrát. Po přestávce hosté rychle skórují a rozdíl drží na dvou brankách, 14:16 ve 40. minutě. Domácí zvyšují obrátky a nepouští Plzeň do většího trháku. Naopak deset minut před koncem již vedou 19:18. Důležité branky začíná střílet Z. Bittner a Opatovičtí vedou o dvě branky. Na závěr i přes veškerou snahu Plzně domácí zvrat ve skóre nepřipustili a zaslouženě vítězí 22:20.