Opatovice - Přeštice 29 : 24 ( 15 : 14 )
Nezvěstice - Vítkovice 21 : 14 ( 10 : 8 )

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Přeštice 29:24 /15:14/

brankář – J. Hrubý, V. Pospíšil

obránci – J. Křovák, M. Straník, Jindřich Hruška

útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, V. Bittner, R. Staněk, P. Bajer, M. Bittner

trenér – J. Hruška vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: R. Staněk 9x, V. Bittner 8x, Z. Bittner 8x, P. Bajer 2x, V. Práchenský 2x

Za ideálního slunečného počasí a před skvělou návštěvou sehráli Opatovičtí muži předposlední utkání základní části prvoligové soutěže proti druhému týmu tabulky z Přeštic. Hosté se chlubí nejvíce produktivním útokem v lize a velice kvalitní obranou. Od počátku se hrála otevřená útočně laděná házená, která potěšila všechny přítomné příznivce našeho sportu. Branky padaly na obou stranách prakticky z každého útoku, mírně navrch měli stále domácí,5. minuta 3:2, 10. minuta 6:5. V Opatovickém dresu odehrál skvělý zápas Roman Staněk, jeho střely byly pro oba gólmany Přeštic neřešitelné. Podobně se na druhé straně dařilo M. Bradovi. Ve druhé části poločasu došlov Opatovickém týmu ke změnám v sestavě, do obrany nastoupil V. Práchenský, v útoku začala střílet důležité branky dvojice bratrů, Zdeněk a Václav Bittnerovi. Opatovičtí si udrželi své vedení a do přestávky se oba soupeři rozcházeliza stavu 15:14. Ve druhé části hry se začala pravidelně točit v brance domácích dvojice gólmanů a hosté postupně ztratili svoji jistotu v pravidelném přídělu branek, 45. minuta 23:20. Opatovickým hrál po celý zápas skvěle jejich útok, když se k němu přidala i obrana s několika vybojovanými míči bylo o osudu utkání rozhodnuto, 55. minuta 28:23. Poslední minuty se již utkání pouze v klidu dohrálo a za výsledek 29:24 zůstaly oba body zaslouženě doma. Pochvala za velice kvalitní výkon patří kompletnímu Opatovickému týmu. Tento výsledek zároveň definitivně rozhodl o Opatovické účasti v závěrečném play-off hracím systému. Otázkou před posledním kolem zůstalo, proti jakému soupeři se Opatovice příští týden postaví.