Plzeň Újezd - Tymákov 20 : 16 ( 11 : 8 )

Sokol Krčín - TJ Sokol Opatovice n.L.  22:20 (12:14)

obránci – J. Křovák, Jakub Hruška, M. Straník, L. Dobruský, Jindřich Hruška

útočníci – Z. Bittner, V. Práchenský, R. Staněk, V. Bittner, M. Bittner

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – M. Hrubý

branky Opatovic: V. Práchenský 10x, R. Staněk 6x, Z. Bittner 3x, V. Bittner 1x

Východočeské derby odehráli Opatovičtí v Novém Městě nad Metují na hřišti Sokola Krčín. Oba soupeři vyznávají rychlou kombinační házenou, kterou dokážou ocenit i nároční fanoušci. Ani tento zápas nebyl výjimkou. Od začátku se útoky překonávaly ve střelbě, průběžné skóre se rychle měnilo. V páté minutě platil stav 3:3, za hosty skvěle zakončoval R. Staněk, v domácím dresu se nejvíce prosazoval kanonýr M. Fišer. V minutě desáté Opatovičtí srovnali stav na 5:5, branky začal střílet V. Práchenský.  I v dalších minutách to byla klasická přestřelka z obou stran,hosté z Opatovic většinou drželi jednobrankové vedení, 20. minuta 10:11. V posledních minutách úvodní půle předvedli několik povedených zákroků oba Opatovičtí gólmani a do šaten se oba soupeři rozcházeli za stavu 12:14. V úvodu druhé části se hostům podařilo utrhnout do třígólového vedení, 33. minuta 13:16. Bohužel poté následovala nepovedená pasáž hry, kdy Opatovičtí opakovaně trefovali brankovou konstrukci nebo gólmana domácích. Domácí Krčín se vzpamatoval ze svého útlumu a skóre ve 43. minutě srovnal na 17:17. A v dalších minutách šel do trháku, když přesně mířil M. Fišer /v zápase celkem 15 branek/, 50. minuta 20:18. Za hosty dokázal v těchto minutách pouze odpovídat Z. Bittner. Zápas tak skončil vítězstvím domácích 22:20.  Pochvalu za výkon v první půli určitě zaslouží kompletní Opatovický útok, některé povedené zákroky předvedli i oba Opatovičtí gólmani, bohužel na body to v neděli nestačilo.  Uznání a poděkování také zaslouží velká skupina Opatovických fanoušků, kteří neváhali jet podpořit svůj tým!