18. kolo TJ Sokol Opatovice n.L. - Sportklub Náchod

TJ Sokol Opatovice n/L – SK Náchod 21:23 /13:11/

rozhodčí: Petr Šimánek z Nového Města nad Metují

brankář – A. Ansorgová, M. Čierasová

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, J. Bittnerová, T. Krátká, R. Hanovcová

útočníci – Pavla Janková, Petra Janková, B. Bittnerová, N. Prudičová, L. Benková, Š. Bittnerová

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 10x, N. Prudičová 4x, Petra Janková 4x, Pavla Janková 3x

V regionálním derby proti vedoucímu týmu soutěže z Náchoda se představili Opatovické ženy v předposledním kole II. ligy. Úvodní minuty padaly branky na obou stranách, 6. minuta 3:3. Poté si vybral Náchodský útok hluchý mezičas a dovolil domácím navýšit skóre na 6:3 v desáté minutě, Barča Bittnerová již měla čtyři přesné zásahy. Zlepšená hra domácí obrany znamenala několik vybojovaných míčů, ve dvacáté minutě Opatovice vedly již 10:5. Bohužel se následně zranila kanonýrka domácích, v útoku se začala trefovat Náchodská T. Školníková a hosté skóre stáhli do poločasu na 13:11. Ve druhé půli z prvního útoku hosté skórovali a zápas až do 45. minuty byl neustále maximálně o jednu branku nebo srovnaný. Bohužel pro domácí přestala fungovat obranná trojice, nedařilo se gólmankám. Posledních deset minut již Náchod vedl o 1-2 branky a na každý přesný zásah dokázal vzápětí odpovědět. V závěru již domácí neměli sílu na zvrat v utkání a hosté berou oba body za výhru 21:23.

Nejlepší hráči zápasu, Náchodská T. Školníková /14 branek/ a domácí B. Bittnerová /10 branek/.