12. kolo TJ Sokol Opatovice n.L. - TJ Stará Ves nad Ondřejnicí

TJ Sokol Opatovice n/L – TJ Stará Ves n/O    23:20 / 14:12 /

rozhodčí: Pavel Kotlář z Nového Města nad Metují

brankář – A. Ansorgová, M. Čierasová

obránci – K. Hanovcová, E. Ďurinová, J. Bittnerová, V. Benková, R. Hanovcová, J. Lupoměská

útočníci – Pavla Janková, Petra Janková, B. Bittnerová, N. Prudičová, Š. Bittnerová

trenér – L. Bittner vedoucí družstva – J. Lupoměská

branky Opatovic: B. Bittnerová 15x, N. Prudičová 6x, Pavla Janková 1x, Petra Janková 1x

V prvním jarním utkání nastoupily Opatovické ženy proti ambicióznímu týmu ze Staré Vsi nad Ondřejnicí, který přijel posílen sobotním vítězstvím v předehrávce v Náchodě. Domácím chyběly obránkyně L. Neradová a T. Krátká. Zejména v první půli byly vynucené změny v obranné trojici znát. Nedařilo se ani gólmance A. Ansorgové, která dostávala hodně jednoduchých branek. V 11. minutě hosté vedli již 3:7. Naštěstí pro Opatovice sehrála vynikající zápas kanonýrka B. Bittnerová, která držela svůj tým stále na dostřel. Skóre se začalo otáčet v úseku mezi 25. – 30. minutou, kdy domácí v útoku nastříleli pět branek a obrana vybojovala několik důležitých míčů. Poločasový stav 14:12 již dával naději k úspěšnému výsledku v celém utkání. I ve druhé půli předváděly Opatovické hráčky zlepšený výkon, výrazně se také zlepšila domácí gólmanka, která během deseti minut pustila jedinou branku. Průběžný stav ve 40. minutě 16:13, ve 47. minutě 20:17. V následujících minutách si vybral „oddechový“čas domácí útok, který několikrát zbrkle ztratil míč. Skóre se tak rychle srovnalo na 20:20 v 45. minutě. Naštěstí se Opatovický tým rychle „probudil“ a třemi brankami v řadě dotáhl zápas k zaslouženému vítězství 23:20.

Jako nejlepší domácí hráčka byla vyhodnocena kanonýrka B. Bittnerová s 15 brankami ! U hostů zaujala osmigólová V. Hynečková.